Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért lenne halhatatlan a...

Miért lenne halhatatlan a lelkünk?

Figyelt kérdés

A kérdés olyanok számára értelmezhetetlen, akik nem hisznek a lélekben.


Olyan tapasztalataim vannak/voltak életem során, melyek fényében majdnem bizonyos vagyok abban, hogy van Isten, és abban, hogy van egy olyan részünk, mely materiális úton megmagyarázhatatlan. Egy részünk, mely felszínes, egoista énképünkkel közel sem azonos, tulajdonságainkon, gondolatainkon túl van, mely tapasztalja azt, amit életnek hívunk, mely olyan mély, hogy felfoghatatlan, mely minket önmagunkká tesz, melyek igazából mi vagyunk, mely az igazi énünk. Nem vagyok vallásos, soha nem voltam az, egyszerűen csak erre a következtetésre jutottam. Persze lehet, hogy tévedek, de kérdésem arra az esetre vonatkozik, ha mégsem; azaz ez egy elméleti kérdés.


Ha körülnézünk a világban, minden múlandó, minden halandó, minden romlandó. Miért lenne ez másképp a lelkünkkel? Miért ne halhatna meg a lelkünk? Miért ne szűnhetne meg ez a részünk is úgy, mint bármi más a világban?

Az, hogy ez van írva a Bibliába, Védák könyvében, Koránban, az számomra nem válaszol meg semmit, nem igazán látok bizonyosságot ezekben a szentírásokban, nem hiszem, hogy feltétel nélkül el kellene hinni tartalmukat. Inkább tapasztalatok, egyéni gondolatok érdekelnek. Köszönöm.



2020. jún. 23. 22:16
1 2 3 4
 31/35 anonim válasza:

Lélek van. Ez biztos. De az is biztos, hogy nem azért, hogy az öröklétét vagy mulandóságát firtassa! :) Értelmetlen ezt fejtegetni, szerintem sokkal értelmesebb kérdés, ha már van mi az az út amin elindítjuk a lelkünket, hogyan milyen irányba "képezzük".


Ne terheljük a lelkünket azzal, hogy a jövőbe vagy a múltba tekintgetünk, mert elkezd nyűglődni.. Nyavalygós lesz... :) A most a lényeg.

Mit gondoltok?

2020. jún. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
50%
A lelkünk nem öregszik, örökkévaló. A világunk egy nagyon hiteles illúzió csupán, belevéve az időt is. Mindez azért hogy jól játszd el a "szerepedet" ami a fejlődésed érdekében szükséges, valamint érdemes tudni azt is, hogy ezen szerepedet 95% hogy nem önként vállaltad bár vannak kivételek.
2020. júl. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

"A lelkünk nem öregszik"

Ezt kellene ugye bizonyítani. Meg a többi állításod is.

2020. júl. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a szellemi és anyagi tudomány sosem fog megférni egymás mellett. Nem egymásra alapozva alkotják eredményeiket. Mindezt egy rossz, leragadt nézőpont végett. Bizonyítani senki nem fogja ezt tudni. A válasz meg fog érkezni a kérdésedre, persze akkor még már mindegy lesz. :)
2020. júl. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

"szellemi és anyagi tudomány"

Idéznéd a szellemi tudomány valamelyik bizonyított eredményét?

2020. júl. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!