Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Egyetlen nagy univerzális...

Egyetlen nagy univerzális tudat van? Az elkülönültség csak illúzió, a fizikai világ pedig csak ezekben az elkülönült tudatdarabkákban létezik?

Figyelt kérdés

2020. júl. 13. 22:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Valami ilyesmi
2020. júl. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2020. júl. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 ádehoyg ***** válasza:
81%
Szerintem igen. De ha már ilyen jól megfogalmaztad, azt is tudod mi értelme van az elkülönülésnek?
2020. júl. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha egyetlen nagy univerzális tudat van, akkor felesleges ez a portál, hiszen minden kérdező tudatában van a helyes válasznak is.
2020. júl. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3, hogy megismerhessük a a teremtést, magunkat, és fejlődjünk. Kerüljünk távolabb az egónktól, mert a belső világunk boldog és teljes
2020. júl. 14. 14:00
 6/13 ádehoyg ***** válasza:

dubitus. Tudatában lenne? Szerintem nem. Az óceán egy cseppje nem egyenlő az óceán egészével, viszont része annak. Ami az óceán egyik partján történik, mondjuk egy szennyezés, az nem feltétlen történik meg több 1000 kilóméterrel odébb. Nem lesz rá kihatással talán soha. Az ott élő élőlények mit sem fognak sejteni a történtekről. De ha nagyobb léptékben nézzük, az ami ezen a bolygón történik nincs kihatással a több milliárd fényévnyire lévő olyan bolygó élőlényeire akik hasonlóan intelligensek mint mi. Pedig a tudást valamiről megszereztük, feltaláltuk és alkalmazzuk, de ők valószínűleg nem. Ettől a tudás még létezik és ebben az univerzumban ismert(általunk).



Kérdezőnek: Mi volt a célod a kérdéseddel? Egy intellektuális beszélgetés beindítása? Mert ahogy elnézem, te már akkor tudtad a válszt rá még mielőtt kiírtad volna.

2020. júl. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem. Nem tudom. Nincs bizonyosságom benne, csak hiszem, de kételkedve. Úgy érzem a materializmus tévút volt, amivel csak hitegettem magam, mert tagadni az élet rejtélyeit könnyebb, mint kimondani, hogy nem tudom. De minden, mert most helyette a bizonytalanság ösvényén járok.
2020. júl. 14. 22:00
 8/13 A kérdező kommentje:
De mindegy*
2020. júl. 14. 22:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Jó ez most így. Szabad ám titokban kicsi imaszerűségeken át is sóvárogni egy kis "dolgok mögé látás" után. Belül megtapasztalódó valamikről beszélünk, amikről elég neked most annyit szem előtt tartani, hogy feltűnően sokan találtak hasonló "mindegy" :) élményt, amikor igazán leállt a kondícionált énjük, és hajlandóak voltak a teljes, tökéletes fogalmatlanságot a maga igazán nonpejoratív pompájában élvezni kicsit. Ha nagyon szövegelni akarsz róla, akkor ilyeneket dobsz, hogy úgy jó és rossz egyszerre, hogy tényleg se jó, se rossz, de ez mind teljesen. Hasznosabb az útjelzőket keresgélni. Bizonyos Eckhart Tolle egészen jókat ad, amikor komótosan belelendül.
2020. júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

Fogódzkodj meg !!

A modern fizika, kvantumfizika pont ugyanazt adja ki, amit az ősi filozófiák. Az összes ősi idegenektől kapott vallásban a szolipszizmus felismerését bújtatták el. https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__604..


A kvantumfizika szerint mi mindannyian az egész mindenségben mindenhol jelen vagyunk egyszerre. Elképesztő ez. Fizikus vagyok nem a levegőbe beszélek. Az összes atomi részecskék megtalálási valószínűsége az egész térben 100%. Azt jelenti, hogy mi azt észleljük, hogy itt vagyunk lokálisan ahol látod, miközben a valóságban mindenütt mindannyian ott vagyunk. És ha egyenlőségjelet teszünk közéjük, hisz mind 1-et ad. Azt kapjuk, hogy mindannyian egy egész vagyunk. Mi mind


Nem mellesleg az összes kvantumfiozikai paradoxon, elmélet ezt adja ki. Ott van a kétréses kísérlet. Az elektron, foton önmagával interferál = szolipszizmus. Megfigyelés után omlik össze a hullámfüggvény = mi teremtjük a valóságot.


Jó elmélkedést ezen az úton.

2020. júl. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!