Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Van e értelme élni az életet?...

Van e értelme élni az életet? Vagy talán pont az a lényeg, hogy minél többet tapasztaljunk? Nem lenne egyszerűbb, ha sok a gond, egyszerűen lenyomni a restart gombot?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam , a minap, hogy elméletileg azok a tapasztalatok, pénz, érzések, vagyontárgyak amiket mi megszerzünk, meg úgy eleve minden, teljesen értelmetlenné válnak abban a pillanatban amikor meghalunk. Akkor minek gyűjtögessük őket? Az élet nagyon egy érdekes dolog. Az egésznek nem jöttem még rá az értelmére. Pedig sokat agyalok rajta. Én nem vagyok vallásos, így az nem tud nekem értelmet adni, viszont még mielőtt meghalok szeretném tudni az értelmét. Bár annak sincs értelme ha megtudnám, hiszen utána meghalok, aztán az a tudás semmibe vész :D Ez a zegész tök vicces. Tulajdonképpen bármit is csinálhatnék, meztelenül rohangálhatnék az utcán, akkor se kellene magam rosszul érezni, hisz egyszer mondjuk 200 év múlva, már tuti hogy senki sem fog rá emlékezni.

#vallás #élet #reinarnáció #univerzálisegyetemesség
2015. febr. 21. 21:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
igazad van abban amit lentebb leírtál, erre még nem is gondoltam :D
2015. febr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát most ,hogy feltettem a kérdéset, rá is döbbentem, az életnek nincs értelme. ÓÓÓÓ dehogynem kitaláltam. Mi egy univerzum, a világegyetem, szervers kis részei vagyunk, testrészei, mint pl nekünk az orrszőrünk, vagy az ízlelőbimbóink. információkat gyűjtünk neki, ízeket, meg minden félét. aztán, mint nekünk a szőrünk, sejtjeink időnként lecserélődünk.
2015. febr. 21. 21:55
 3/22 anonim ***** válasza:
Az a gond,hogy te itt a jövőre gondolsz...a jelenre kell koncentrálni.Különben az érzések,pénz,stb. jelen pillanatban jót éreztet velünk,persze,nem minden érzés ilyen."Ne vedd komolyan az életet,úgy sem úszod meg élve".
2015. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Sajnálom kérdező, hogy még csak most jutottál el az ilyen gondolatokhoz, bár attól függ, hogy hány éves vagy. Ha fiatal, megértem, ha idős, akkor ideje volt.
2015. febr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
kezdjünk el minél több tapasztalatot, élvezetet magunkba tömni. Azt ha nem is ez a feladatunk, legalább azt a pár évet amit élünk, élvezzük, bár elmúlik
2015. febr. 21. 21:58
 6/22 A kérdező kommentje:
egyébként 27 éves férfi vagyok
2015. febr. 21. 21:58
 7/22 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy te csak egyszerűen visszavágysz a "gimis" éveidbe,vagy akár egyetemes évekbe. :D
2015. febr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%

"Nem lenne egyszerűbb, ha sok a gond, egyszerűen lenyomni a restart gombot?"


Az, aki nem hisz abban, hogy van bármifajta létezés a fizikai halál után, nyilván nem gondolhatja, hogy van "restart" gomb. A ő felfogásukban legfeljebb az "exit" gombot lehetne megnyomni, mielőtt magától leállna a rendszer a maga idejében.


Aki hívő keresztény, az - tudomásom szerint - abban hisz, hogy a "restart" gomb önkéntes megnyomása nem annyira pozitív következményekkel jár, ami a túlvilági sorsát illeti.


Aki pedig a reinkarnációban hisz, az abban a tudatban él, hogy a "restart" gomb megnyomásával a fizikai testét elhagyhatja ugyan, de a megoldatlan gondjait, karmikus életfeladatait nem dobhatja el az életével együtt, és - ha nem is teljesen ugyanolyan formában, ugyanazokban az élethelyzetekben, de semmivel nem könnyebb formában - előbb-utóbb szembe kell néznie velük egy újabb inkarnációban, mindaddig, amíg sikerül megoldania őket.

2015. febr. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
2015. febr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

2: Lényegében erről van szó. Jól látod. Bár én inkább úgy mondanám, hogy mindannyian egy-egy sejtje vagyunk az univerzumnak, vagy akár úgy is nevezhetjük, hogy Istennek. A szerepünk pedig a tapasztalás. Ezért is van szabad akaratunk.


Végleg pedig majd akkor fogunk visszatérni a teremtőhöz, ha megszűnik a világegyetem tágulása és elkezd összemenni az egész (gyakorlatilag úgy működik, mint a légzés; az ősrobbanásnál elkezdte beszívni a levegőt és egy idő után elkezdi majd kifújni, azt követően pedig kezdődik az egész elölről).

2015. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!