Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondolsz a reinkarnációról...

Mit gondolsz a reinkarnációról? Esetleg van amit szívesen megosztanál másokkal?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretném megtudni hogy ki voltam előző életemben.

Különös vonzódásom van a spanyolok iránt,na ne érts félre,mármint maga a kultúra érdekel,a nyelv és minden ami spanyol,meg vagyok értük veszve.Álmom h kijussak Spanyolo.-ba.Mint később kiderült anyukám előző életében spanyol származású volt.Ez azért is érdekes mert most a jelenben nem jó a kapcsolatunk,olyannyira h nem tartjuk a kapcsolatot egyáltalán,ő másik városban is él.

Apai nagyapám kb 8-9 éve halt meg,halála előtti napon álmomban elbúcsúzott tőlem,majd reggel ezt elmesélve édesapámnak teljesen ledöbbent mert ő is ugyanazt álmodta aznap éjjel mint én.És ő nagyon elfogult ebbe a témába.Történet erre az esetre pár évre,hogy különös álmot láttam.Egy kisbabát ringattam a karomban,kisfiú volt.Egész kis csecsemő volt.Gügyörésztem neki stb,mire az megszólalt,idézem : " ne félj én vagyok a nagyapád,hamarosan visszatérek hozzád"

Azóta a szőr is feláll a hátamon mikor erre az álomra gondolok.De ennek is már vagy 5 éve.Nem félek tőle,mármint az álomtól,hittem és hiszem hogy ez igy lesz.Egy percig nem tántorodtam meg.Csak a napokban eszméltem rá,hogy anno mit álmodtam.Jelenleg babát várok,kisfiút.A doki azt mondta h hosszú lábbakkal rendelkezik...nos ez azért furcsa mert agyapám igen magas ember volt,és más senki sem a családban.


2010. aug. 4. 07:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Én ebben már az előző életemben sem hittem.
2010. aug. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
9%
Nyugi, csak egy babonás, unatkozó tini vagy.
2010. aug. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Az álom hatalommal bír.

De vannak véletlenek, lehet nincs jelentése az álmodnak.


De a reinkarnáció valós.

És a nagyapád lelke új testet kap.

És van esélye, hogy a gyerekedben, habár nagyon kicsi.

Nagyon ritka, amikor a lélek ugyanabban a családban vagy rokonságban "születik újjá"


De mindennek van esélye...

2010. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
Roppant elmés elméletnek gondolom, és igaz ami igaz, messze hihetőbb, mint más "hit kérdése" világnézetek. Érdemes lenne mindenkinek kikupálódnia kissé ebben a filozófiai irányzatban is. Legalább nem dobálóznának sületlenségekkel egy se hitről, se tényekről nem szóló, mégis bámulatosan érthető és a tapasztalatainkra jól illeszkedő elméletrendszerről. Gondolom világos: nem hiszek benne, és nem is fogadom el tényként. Ahogy mást se, ami bizonyíthatatlan. Még szinte várom is, mikor akadok még érthetőbb elméletre az emberi létről, meg az egész 42 kérdéskörről.
2010. aug. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nagyon hasznos válaszokat.Arra sosem gondol itt senki,hogy az ilyen lenéző,flegma viselkedésével esetleg megbánt másokat?És ebbe az a "jó" h pofátlan módón kiírjátok nem számolva azzal h kinek is szánjátok.


Tévedésben vagy nem vagyok tini,hanem családanya.A hit az hit és nem kor kérdése.


De te egy írtó bunkó vagy ez tény.Egy ismeretlen személyt nem blamálok le.Anyukád erre nem tanított meg?

2010. aug. 4. 10:40
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

10:11 :


Ez az életszemlélet mostanság kezd elterjedni nagy részben az emberek között.

Csak egy gond van vele.

Mivel igen kevés mester és tanító van, de mindenkit érdekel, a legtöbben a netről szereznek ezzel kapcsolatban információkat.

És ezek nem azok amiből kiindult.

Ezek elferdítések, nem az a tiszta tudás, hanem minden bemocskolja.

Néha én is megdöbbenek, hogy hová fajulnak egyes tények, hogy mennyire átalakulnak.

Kevesen veszik a fáradtságot, hogy az igazat tudják meg.


Ami a hiteddel kapcsolatos:

Nem kell higgy ebben.

Mindenki abban kell higgyen, amit igaznak tart, amit annak érez.

De mindig nem csak az "agyadra" kell hallgass, és arSra támaszkodj ami bizonyítva van.

Sok olyan dolog van, amit a tudomány és ésszerű érvek nem tudnak bizonyítani...

Néha a "szíved szavát" kell követned, hogy helyes útra juss.


Mindkettő szűkséges a tiszta látáshoz :)


Namaste

2010. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm a biztatást, űzöm is már a magam szintjén már egy ideje. Amolyan "nyilvánvaló" érzés kapcsolódik egy-egy tényhez, anélkül, hogy tudnám, mitől az. És később valamiért szinte biztosan megtalálom a megfejtést, hogy a józan ész is átláthassa végre. Nem kisebb vagy nagyobb csoda ez, mint maga a jó öreg élet... Sőt, úgy sejtem, elengedhetetlen velejárója. Aztán lehet vaknak és süketnek lenni rá, az idióta reklám fülcsapkodó, "pappappapp" mantrázó bankárához hasonló módszerekkel, amit könnyű összetéveszteni a gondolkodással... Ennél beljebb most még nemigen vagyok, de ne is félts...! :)
2010. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ez az érzés a megvilágosodás, és a hit apró szikrái.

Amik életre próbálják lobbantani a lelked.

Hogy szabaduljon, és ne a mai társadalom fogságába éljen.


Itt érzed, hogy mi a helyes.

Tisztán és nem hunyhatsz szemet a tiszta érzés felett.

Ezt nem beléd nevelik és rád kényszerítik.

Ezt a lélek, a szabad akarat választja, mert tudja hogy mi a helyes út.


Namaste

2010. aug. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hiszek a reinkarnációban.
2010. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Eléggé érdekel a téma már régóta / pár ezer éve :-) /

és itt valaki nagyon jól megírta:

"...igaz ami igaz, messze hihetőbb, mint más "hit kérdése" világnézetek. "

Mindamellett azt hiszem nem kellene erőltetni a "fátyol fellebbentését", majd megtudunk mindent szépen sorjában.

Pl. nem tartom szerencsésnek ha a gyermekünkhöz másként viszonyulunk, mint normális főemlősök közt szokás. Ha majd mindig arra gondolsz ez a gyerek "a nagyapád volt" akkor az semmiképp sem hasznos, és talán nem is igaz.

2010. aug. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!