Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Egy teljesen paradox helyzetbe...

Egy teljesen paradox helyzetbe kerültem a karma elfogadásával kapcsolatban. Merre induljak el innen?

Figyelt kérdés
Szóval nem vagyok egy spirituális alkat, maximum a szorongasom miatt voltam babonás. Viszont konkrétan bizonyítékom van a karma es az öröklött sors létezésére, mert olyan dolgok történnek a családban, amikre nincs más magyarázat. Nem akarok hinni ebben, mert akkor elismerem, hogy le kell mondanom a normális életről es soha nem lehet jobb. A család eleve tele van mentális betegekkel, de ott van pl. a párkapcsolati része, amire generációkon keresztül képtelen 3 női tag(köztük vagyok en is), különböző okokból. Az iskolai bántalmazás is közös bennünk, ez sem lehet véletlen. ma beszélgettem az egyik érintett csaladtagommal, aki kijelentette, hogy a szerencsétlenség a karmánk es ez ellen nincs mit tenni, elmesélte, hogy hogyan tettek tönkre az önbizalmat az iskolában, hasonló dolgok velem is megtörténtek, eleve súlyos depressziom van, de o most annyira lehúzott, hogy mar nem tudom kihez forduljak. En nem hiszek Az ezoterikus dolgokban, de közben meg a családom az élő bizonyíték a rossz Karma létezésére. Ez olyan belső feszültséget kelt bennem, amitől csak fokozódik a depresszió és a szorongás. Ha látom, hogy a rossz karma áldozatai vagyunk, mégis hogy éljek tovább, mikor ez ellen nincs mit tenni?

2020. nov. 12. 02:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
2020. nov. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
"Ha látom, hogy a rossz karma áldozatai vagyunk, mégis hogy éljek tovább, mikor ez ellen nincs mit tenni?" Első lépésben próbálj utána nézni a karma különböző (buddhista, hinduista, Rudol Steiner-i, misztikus keresztény) fogalmának. Meg fogsz lepődni, hogy mennyire más, mint a te tévképzeted, mármint hogy nincs mit tenni ellene... Gyakori a felelősség elutasítása is a családodban?
2020. nov. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

2es, ezen kívül az áldozati szerepkör is gyakori lehet.


Kérdező, kérlek, saját érdekében szakíts, törj ki ebből a lehúzó közegből. Tudom hogy nehéz pláne, hogy rokonokról van szó. De muszáj lenne megtenned mert csak egyre mélyebbre húz lefelé, aminek a vége tragikus lesz. Költözz el, kezdj új életet nilláról. Ez nehéz merz mindent elveszitesz amid most van, de egy éven belül boldog leszel. Feltéve hogy 100%ban tudsz szakítani a mostani közegeddel. Muszáj, mert nagyon toxikus helyzetben vagy.

2020. nov. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Grimfox ***** válasza:
A karma ellen lehet tenni, csak az ellen nem, ami már megtörtént. A múlt nem változik, a jövőt alakíthatod. Ha úgy gondolkodsz, hogy van karma, és az a döntéseid eredménye, akkor már tudod is, miként kell változtatni rajta. A döntéseiddel.
2020. nov. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A Probléma csak az, hogy eleve nagyon kevés a rokonom, kapcsolatom és barátaim a mentális állapotom miatt nyilván nincsenek. Sőt, ha már a karmáról beszélünk, szerintem nekem pontosan az van elrendelve, hogy ne találjam meg a megfelelő embereket és társaságot. Ebből kifolyólag nagyon magányos vagyok, bár nagyon ritkán tartom a kapcsolatot A családom ezen részével, de amikor igen annak is csak az lesz a vége, hogy csak még jobban lehúznak, mert látom hogy hogy élnek. Ez a női rokonom csak panaszkodik, van hogy előttem elsírja magát és most már odáig fajult a dolog, hogy megmondta hogy nagyon rossz a családi karmánk És hogy ne számítsak semmi jóra. Az a gond hogy sajnos igaza van. Én is teljesen egyedül vagyok és egyedül is fogok maradni. Ez egy patthelyzet.
2020. nov. 13. 02:00
 6/23 anonim ***** válasza:
Tehát mégegyszer: változtass! Lakhelyet, munkahelyet, beszélgetőtársakat, mindent.
2020. nov. 13. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Grimfox ***** válasza:
Patthelyzet, amíg azt hiszed, hogy a karma azonos a sorssal. Amiről a női rokonod beszél, és amiben te hiszel, az sors. A sors nem változtatható meg. A karma változik, megszűnik, és keletkezik. Attól függően, te hogyan döntesz, és hogyan cselekszel. Ahogy most döntesz, és cselekszel, az láthatólag nem megfelelő, mert ebben a helyzetben tart. El kell térned a mostani döntési mintáidtól, a döntéseiden kell változtatni, és másként cselekedni, mint eddig. Leegyszerűsítve a szokásaidon, és gondolkodásodon, de persze ennél jóval mélyebb dologról van szó. Ha ezt nem teszed meg, az a karma, amit átélsz most, olyan lesz, mintha sors lenne. Ha megteszed, változni fog, attól függően, mit teszel a változásért.
2020. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Es kitől, milyen ezoterikus “szakembertől” kellene segítséget kérnie az egyszerű, depressziós földi halandónak? Mert ha eddig csak önsorsrontó voltam, akkor ilyen rossz állapotán csak meg inkább az leszek. Egyedül en ehhez nagyon kevés vagyok. Bar azt sem gondolnám, hogy ez önsorsrontás. Az egesz családom életképtelen es szerencsétlen. Szeritem az élet jelez nekem minden nap, hogy vessek neki véget.
2020. nov. 21. 06:15
 9/23 anonim ***** válasza:

Azt kellene megnézned önmagadban kedves kérdező - hogy mi az amit tehetsz azért hogy jobb legyen az életed? Mindegyikőnkben ott van a megoldás, és azt is tudjuk mit kéne tennünk. Vagy legalábbis azt hogy merre kéne elindulnunk. Viszont ehelyett általában legátoljuk önmagunk. (Azt mondjuk áá nekem ez úgyse menne stb.) Kifogásokat "gyártunk" hogy miért is van ez a helyzet, és miért is nem tudunk innen tovább lépni. Egyszerűen így működik az emberi tudatunk, az egó.

Aztán ezek miatt idővel falat építünk magunkban, és már úgy érezzük hogy nem tudjuk mit kéne tenni.

Így egy energiaszegény, magányos, sivár életmód felé haladunk. De ez olyan mintha egy láthatatlan belső ellenféllel állnánk szembe. Míg végül hiszünk a belső hangoknak, és inkább semmit nem csinálnunk. Ezzel pedig meg is írtuk a saját kudarcunkat.

Azt kell tudatosítani hogy vannak lehetőségek. Amíg életben vagyunk képesek vagyunk bizonyos változtatásokra. Ahelyett hogy a megszokott gondolkodásunk rabjai lennénk - el kell kezdeni keresni azt hogy miben tudnunk változtatni? Hogy mi az amit tehetünk egy jobb élet reményében?

Ha pedig nagyjából ez is meg van, akkor jön a legnehezebb rész. Meg kell tenni a szügséges dolgokat ahhoz hogy elinduljuk, a változás, és fejlődés útján..

2020. nov. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Grimfox ***** válasza:

Hogy kihez fordulj, nem tudom megmondani. Valakihez, akiben megbízol, aki érti a problémád, és akit nem a pénz érdekel, hanem hogy segítsen(fizetős "szakemberek" majdnem mind kizárva)

Egy valamit tudok. Az élet sohasem jelez, hogy vess véget neki. Ha az életednek vége kellene, hogy legyen, akkor meghalnál, anélkül, hogy magadat kéne ez ügyben kisegítened. Az öngyilkossági szándékodat ne az élet jelzéseire fogd. Az élet nem jelez ilyet.

2020. nov. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!