Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Akik nem hisznek a halál...

Akik nem hisznek a halál utáni létezésben, illetve újjászületésben, azok tényleg azt gondolják, hogy "lekapcsolják a villanyt", azt' helló ?

Figyelt kérdés

Valahogy hihetetlennek tartom, hogy egyszercsak megszűnünk létezni, hogy a lelkünk megsemmisül. Nem tudom elképzelni ezt az "érzést".

Akik ebben hisznek, hogy és miért?

Nem sokkal logikusabb és elképzelhetőbb minden spirituális ismeret nélkül is, hogy nem tudunk végleg meghalni?



2021. jan. 28. 01:58
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
84%
Ezt úgyis csak a halál után tudjuk meg, az hogy ki miben hisz az már tökmindegy
2021. jan. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Pedig nem nehéz, Hunyad le a szemed mit lát a szemed?

Lehetőleg ne a lelkiszemeiddel csináld, azaz ne fantaziálj!

Vagy mikor lefekszek aludni S a két álom közötti semmibemeredsz.

Amikor meditáció van melléd a semmit.

Az űrt se szag se kép se érzek sem érzés. Megszűnnek a gondolatok és semmi sincs csak van.

Ez pont ugyan az a semmi.

A végtelen üresség mi mindent magába rejt.

2021. jan. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg így lenne. Hogy is énekelte a KFT?

"Ha a film végére érsz - lefut a szallag és KÉSZ!"

2021. jan. 28. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

Szuletesed elottrol emlekszel valamire? Nem ugye? Mert akkor is a nagy semmi volt, az uresseg. Ha lenne valami a halal utan, akar az ujjaszuletes akkor csak lett volna valami a mostani eleted elott. Meghalsz es megszunsz letezni. Kesz ezt el kell fogadni.

Valahogy ki kell pihenni ezt a sok evtizedet amit itt toltunk ezen a fos bolygon :)

2021. jan. 28. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 molnarmarcell21 ***** válasza:
42%

Igen, helló.

Nem logikusabb, hogy nem tudunk meghalni.

2021. jan. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%

Valóban az üresség vár ránk, de ez nem az öntudatlan üresség, inkább a meditáció során megtapasztalható, "figyelő" állapot. A test határai eltűnnek, az öntudat pedig feloldódik a semmiben, de nem szűnik meg létezni, hanem eggyé válik vele.


Nos, valahogy így képzelem el... :)

2021. jan. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%

Sokkal logikjsabb az hogy ha a testünk megáll működni, agy nem kap oxigént... Akkor leáll.

Kevésbé hiszem el azt hogy halál után az agyban évtizedek alatt kialakult fizikai kapcsolatok valahogy át alakulnak egy olyan anyaggá amit még senki nem tudott bizonyítani.

2021. jan. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

Hát ezzel amúgy nem így érzek. Te mint Kiss István valóban megszűnsz létezni nem éltek se előtte és nem is fogsz utánna sem semmilyen alakban. Fizikailag ez így helyes.


Én hiszek a reinkarnacióban, nem kínnak inkább bulinak tartom. Az élet szar, hát ez van. Ebben van a kihívás. Képzeld el ha semmi gondod nem lenne, az mennyire szr lenne már?

De komolyan! Én bődületesen unatkoznék.


Az örök élet is kegyetlen kínszenvedés lenne halál és feledés nélkül pl Red Lion...mondjuk a srác ott mázlis volt legalább meghallgatott, pedig nem sokon múlt.

Egy élet meg nekem kevés, szeretnék mindent létet megélni, és nem izgat mennyi van mögöttem, kíváncsi vagyok milyen érzés lehet. S ha mindet megéltem akár életeken át.


Szóval részemről a reinkarnació lehetőség új dolgokat kipróbálni, más szemszögből meglátni a dolgokat. Valós újrakezdés és minden olyan szr ami miatt rossznak tarthatod az élet. Ebbe vissza nem születhetsz 😉

Ha ennek vége tiszta lappal kezdhetsz.

2021. jan. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy te hihetetlennek tartod azt, hogy megszűnünk létezni, más meg a te elképzelésed nem tudja elhinni. Épp erről szól a hit. Senki sem tudja az igazat és mindenki abban hisz, ami hozzá a legközelebb áll. Lehet egyikünknek igaza van, de lehet valami olyasmi van az élet után, amire eddig még nem is gondolt senki. Vagy az is lehet, hogy nem is ugyanaz történik mindenkivel. Lehet van, aki ujjá születik, lehet van, aki szellemként bolyong, lehet van, aki belép a fénybe, és lehet van, aki csak "alszik". Nem tudhatjuk. De butaság lenne azt állítani, hogy bárki hite igazabb, vagy jobb, hisz csak találgathatunk.
2021. jan. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%
Számomra egy dolog miatt hihető a reinkarnáció. Nem sok értelme lenne egy emberi életnek ha nem tudunk fejlődni, tanulni a hibáinkból. Ha nem lenne javítási és fejlődési lehetőség a következő élet által, az egész teljesen értelmetlen lenne. Plusz az meg elég igazságtalan lenne ha a bűnösök megúsznák büntetés nélkül a tetteiket mert karma és újjászületés nem létezne. Szóval, számomra teljesen kizárt hogy meghalunk és vége a történetnek következmények nélkül. Ez nem hit hanem logika.
2021. jan. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!