Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Buddhista szemmel van egyáltal...

Buddhista szemmel van egyáltalán értelme párkapcsolatban élni, nem hatékonyabb a magányos farkas életmód a szellemi felemelkedéshez, a test béklyóinak levetéséhez?

Figyelt kérdés
Voltam szerelmes, voltam párkapcsolatban, de úgy érzem így visszagondolva, hogy csak lehúzott az anyagi élvezetek, örömök birodalmába, egy nagy illúzió volt az egész. Arról nem is beszélve, hogy a rendszeres meditációkat is hajlamosabb az ember elhanyagolni a nagy szerelemben és elfelejti, hogy a testi élet szenvedések és elérhetetlen, soha be nem teljesülő álmok és vágyak sorozata. Egyedül, agglegényként sokkal jobban lehet koncentrálni a felemelkedésre, megvilágosodásra.

2021. márc. 2. 21:07
 1/6 Grimfox ***** válasza:
100%
A buddhizmus mértékletességet tanít a követőinek. A mértékletesség éppen csak kielégíti az igényeket, de nem szít felesleges vágyakat, nem is elégíti ki őket. Ez minden testi, és szellemi dologra igaz. Mértékletesség testben, érzésekben, és gondolatokban. Akik a szellemi felszabadulást, és a megvilágosodást célozzák meg, azoknak mást tanít a buddhista filozófia. Ők csak a létszükségleteiket elégítik ki, azaz az önfenntartáshoz szükséges dolgokat. Minden más vágy, ösztön, és igény kielégítéséről lemondanak, hogy végül ténylegesen hátrahagyhassák őket. Fontos, hogy a lemondás önkéntes legyen, különben sosem képes az ember ténylegesen elhagyni ezeket a vágyakat. Ezért élnek a legkomolyabb gyakorlók kolostorokban. Maga a kolostorba vonulás is egy elhatározás ebbe az irányba.
2021. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Angel3000 ***** válasza:
100%
Kedves kérdezö! Igazad van! Minden jòt!
2021. márc. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van,a párkapcsolat és a spirituális úton járás nem igazán összeegyeztethető, pláne munka mellett.Ha a kiteljesedéshez nincs szükséged több tapasztalatra a párkapcsolatok terén,akkor nyugodt szívvel válaszd az agglegény életet.
2021. márc. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. Nincs konkrét út. Ahány létező, annyiszor végtelen lehetőség, annyi út.
2023. júl. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha talàlnàl egy azonos felfogàsù nôt mit Te vagy, akkor minden jòl menne egyûtt, pl. meditàlàs, eszmecsere, közös programok.
2023. júl. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Utolso, szerintem akkoris elvonja egy kapcsolat az ember figyelmet. De szerintem meg lehet figyelni, hogy mi fele tereli az embert az elet. Van akit egyertelmuen nem a parkapcsolatok fele. Vagy egy ideig a fele es aztan mar nagyon nem. Ezeket fel kell tudni ismerni (szerintem).
2023. júl. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!