Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Reinkarnáció az emberiség...

Reinkarnáció az emberiség kihalása után?

Figyelt kérdés
Az emberi testbe való születést tartják a legkiváltságosabbanak a keleti vallások, sőt hallottam olyat, hogy csak innen, emberi testből lehet eljutni a megvilágosodásig. Mi történik ha kihal az emberi faj? A lelkek sosem jutnak el a végső megnyugvásba?

2021. márc. 5. 16:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%
Reméljük, hogy nem jutnak el. Jó lenne szenvedni látni őket.
2021. márc. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%

Ja, mikor hal ki?


Gondolom a következő evolúcióig szünetel a reinkarnáció is. Nem?


Túl messzire mész a problémákon gondolkozni.

2021. márc. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Ez attól függ, mennyire ragaszkodunk a különböző vallások által megfogalmazottakhoz.

Én pl. el tudom képzelni a reinkarnációt, de nem vallási alapon, és nem is hiszem, hogy az ember annyival fejlettebb lenne ilyen szempontból bármi más élőlénynél. Mivel nem hiszem, hogy egyedül a Földön van élet, talán ha kihal az emberiség, akkor az egész lélek-tömeg átvándorol egy másik planétához, ahol épp most születik meg az élet valamilyen formája, és lassan ott is kialakul majd ez a körforgás, aztán egyszer ott is véget ér, és kezdődik előlről.

2021. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%
Az embereknek növényekké és planktonalkotó organizmusokká kell reinkarnálódniuk, hogy helyrehozzák a klímakatasztrófát, amit okoznak.
2021. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 SZücsöm ***** válasza:
62%

Rengetegen vallják azt hogy megszámlálhatatlan azon bolygók száma ahol emberek/emberhez nagyon hasonlító lények vagy másfajta űrlények élnek.

A megvilágosodáshoz (legyen az bármi is) szerintem semmi más nem kell mint egy tudatos elme/lélek és sok tapasztalás, tehát nem feltétlenül kell embernek lenned ami fontos az az hogy tudatos legyél és legyen lelked.

+ Ott van még a párhuzamos univerzumok/dimenziók és asztrális síkok elmélete.

2021. márc. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Ostoba kérdésre milyen választ vársz??
2021. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%
6. Szerintem teljesen jogos a kérdése, mert a reinkarnáció híveinek egy jó része túl igényesnek tartja lelki valagát ahhoz, hogy másnak szülessen, mint ember. Ha valaki már kovamoszat lesz degradáló, de az nem degradáló, hogy beletegyék istenkomplexusos fizikai valagukat az olajjal működő járművekbe vagy tiszta levegőt lélegezhetnek felsőbbrendű tüdejükkel (ami nem is annyira az, mert a madaraknak sokkal fejlettebb légzőrendszere van).
2021. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 SZücsöm ***** válasza:

7 es szerintem ez nem igényesség kérdése. Senki nem akar visszafele fejlődni. Az emberi társadalom is egyfolytában PRÓBÁL fejlődni. Ha ezt a törekvést az egyén szintjére is ki lehetne vetíteni sokat fejlődne a világ.


Na már most ha leszületnél planktonnak az hatalmas visszafejlődés lenne. Semmi értelme nem lenne egy ilyen rendszernek. Tanulni nem tanulsz belőle semmit.


Arról nem is beszélve hogy én még nem hallottam/olvastam olyan személyről aki arról számolt volna be hogy emlékszik arra az életére amikor galambként élt.


A lélekvándorlást valószínűleg csak azért találták ki régen hogy a társadalmi kasztrendszerbe beletörődjenek az emberek és könnyen irányíthatóak legyenek.


Sokkal valószínűbbnek tartom azt a teóriát hogy az állatok és a növények teljesen különböző lélekkel/tudattal rendelkeznek. Én még abban se vagyok biztos hogyha létezik karma akkor az vonatkozik e az állatokra/növényekre vagy ha igen akkor ugyan úgy e mint az emberekre.

2021. márc. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Mitől gondolod, hogy kovamoszatként élni visszafejlődés? És miért ne tanulnál semmit? Egy teljesen új megtapasztalása az életnek, a világnak, ami körülvesz.

Azt írod, hogy a galamb létről senki sem számolt be (mert talán az egész reinkarnáció hülyeség), talán azért, mert a madarak szemén keresztül látni a világot teljesen felfoghatatlan egy embernek vagy bármilyen másik emlősnek. A hüllők, így a madarak szeme is sokkal fejlettebb, mint egy emlősé. Az emlősök többsége színvak, a főemlősök pedig négy alapszínt látnak, a számunkra látható fény ezért eléggé be van korlátolva. Egy hüllő viszont négy alapszínt lát, látja az ultraibolya sugárzást is, látja a Föld mágneses mezejét is. Tudjuk, hogy ultraibolya sugárzásban mi is valahogy máshogy nézünk ki, mert néhány hüllőtartó gyíkja (akik mondjuk mindig a négy fal között éltek) először látják meg a gazdájukat napfényben, megijednek tőle.

Tehát emberként hogyan is emlékezhetne valaki arra, amit galambként lát? Emberi aggyal fel sem tudnánk dolgozni azt, amit egy galamb lát, mert a számunkra látható fény sokkal korlátoltabb skálán mozog. A galamblétre visszaemlékezni olyan lenne, mintha valaki azt kérné tőled, hogy találj ki egy új színt. Nem menne, mert az emlős agyad beszorít egy bizonyos élettapasztalásba. A legtöbb lény viszont teljesen máshogyan érzékeli a világot, mint egy ember. Az emlékezés erre a tapasztalásra feldolgozhatatlan lenne. És ez oda-vissza működik.

2021. márc. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
*Hopsz, elírtam, a főemlősök csak három alapszínt látnak. A hüllők látnak négyet.
2021. márc. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!