Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Reinkarnáció az emberiség...

Reinkarnáció az emberiség kihalása után?

Figyelt kérdés
Az emberi testbe való születést tartják a legkiváltságosabbanak a keleti vallások, sőt hallottam olyat, hogy csak innen, emberi testből lehet eljutni a megvilágosodásig. Mi történik ha kihal az emberi faj? A lelkek sosem jutnak el a végső megnyugvásba?

2021. márc. 5. 16:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
9es, totál egyetértek. Én is pont ugyanúgy látom. Nyilván erre sincs több bizonyíték, mint bármelyik másikra, de én is mindig így képzeltem el. Én is úgy tudnám elképzelni, hogy a lélek ugyanaz mindenben, de a személyiségünk nagy része már a testünkkel (vagyis pontosabban ezzel az életünkkel, az itteni tapasztalatainkkal) kapcsolatos. Tehát olyan, mintha egy szemüvegen látnánk a világot. Egy cickány talán csak épp kilát belőle, míg egy ember jobban, de ez nem a lélek különbsége, hanem a testté, és az ahhoz társuló tudaté. Vagy mintha egy autóversenyzőt egy frédibénis lábhajtásos autóba ültetünk: az sem tud jobban menni, hiába fejlett a kormány mögött ülő sofőr. Ez hülye példa volt, de remélem érthető.
2021. márc. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11. Igen, én is valahogy hasonlóan képzelem el. Nincs "ranglétra", csak eltérő "nézőpont", a lélek pedig szereti mindet megtapasztalni, hogy minél jobban megismerje a létező világot. De te jobban megfogalmaztad.
2021. márc. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12:igen, pontosan. Legalábbis remélem, hogy így van. Azt már tudták valamelyest bizonyítani, hogy a növények is éreznek. Nyilván nem összetetten, de reagálnak a veszélyre, más rezgéseket bocsátanak ki fizikai stressz hatására (pl. ha kárt okozol neki). Lehet, hogy mind voltunk káposzták meg fák előző életünkben, de abból mi maradna meg? Benyomások, nagyjából. Valószínűleg érzelmi szinten is nehezen konvertálhatóak a jelenleg ismert érzéseinkhez. De tök érdekes lenne ha át tudnánk élni ilyen jellegű "emlékeket" emberi tudattal is.
2021. márc. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
52%

Az biztos, hogy növényként élni már nagyon idegen, szinte földönkívüli érzés lehet. Akárhányszor írók állatokról írnak, mindig nagyon emberi gondolatokat kapunk tőlük, Rachel Carson volt azt hiszem az első, aki megpróbált nem emberként gondolkodni írás közben és úgy bemutatni a tenger élővilágát és hiába volt biológus, ő sem tudott elszakadni az emberi nézőponttól teljesen. Én a Tenger a tengerben (azt nem ő írta) könyv olvasása közben "világosodtam" meg, nagyon megfogott ez a gondolkodásmód.

Faként élni...talán egy olyan lénynek elképzelhető, ami kizárólag kémia anyagokkal kommunikál. Mi annyira támaszkodunk a fizikai ingerekre, látásra, hallásra, tapintásra, hogy az teljesen elnyomja a kémia dolgokat (esetleg a szaglás, ízlelés ad támpontot), azokért ugye nem is a tudatos részünk a felelős.

Elképesztő lenne ilyen dolgokat újraélni.

Talán majd a gépek, cyborgok korában. Talán majd egy cybrog lény egyszerre fogja tudni feldolgozni az összes tapasztalást a hightech agyával. xD Passz.

2021. márc. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ú, köszi a könyv tippet, meg is van, mit olvasok legközelebb! :)
2021. márc. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 SZücsöm ***** válasza:
0%

9. Nem nem azért mert hülyeségnek tartom csak nem hiszek a lélekvándorlásban (Nem a reinkarnációban)


Az meg hogy a kovamoszat léte visszafejlődés-e az nézőpont kérdése. Az én nézőpontom szerint HATALMAS visszafejlődés minden olyan lét ahol nem rendelkezek olyan szintű mentális képességekkel hogy én és világtudattal rendelkezzek. Gondolkozom tehát vagyok.


"mert a madarak szemén keresztül látni a világot teljesen felfoghatatlan egy embernek vagy bármilyen másik emlősnek"


Nem nem felfoghatatlan túlságosan lebecsülöd az emberi agy képességeit. Ha az agyunk nem is tudna valamiféle információt úgy fogadni ahogy az az információ beérkezni kíván akkor az agyunk képes arra hogy ezt az információt úgy konvertálja hogy mi azt megértsük/érzékeljük. Pl a kísérlet ahol olyan szemüveget adtak az embernek amitől fejjel lefele látta a világot és 1 idő után az agya megfordította a befogadott képet.


Továbbá HA ezek a reinkarnációs emlékek igazak akkor azt nem az agyad tárolja hanem valahonnan lehívod(pl lélek). Még ha az agyad más is mint fentebb írtam ugyan úgy sőt jobban képes információkat értelmezni mint a galambé. Az érzékelő szerv az más de itt nem játszik szerepet az érzékelő szerv hisz ezt valahonnan 'lehívod' nem látod/hallod/szagolod.


A színes példád/hasonlatod között meg nincs értelmes kapcsolat mert nem nem ugyanolyan a 2 dolog. + amúgy sokan állítják azt hogy transban vagy egyéb körülmények között képesek voltak új színt látni csak leírni képtelenek mert nem tudják mihez hasonlítani.

2021. márc. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Sztem akkor még ujjászülethetsz pl földönkívüli ként vagy egy párhuzamos univerzumba élő lényként.
2021. márc. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 SZücsöm ***** válasza:
0%

12. Nem feltétlen ranglétra a dolog, ismételten Nézőpont kérdése. Mint mondtad van nálunk kifinomultabb érzékszervekkel vagy izomzattal rendelkező lény. De az én nézőpontomban nem ezek a lényegek hanem az hogy mennyit vagy képes felfogni a világból és hogyan vagy képes azt formálni stb.

A farkas nézőpontjából már nem annyira fontosak ezek a tulajdonságok/készségek.


Szerintem különböző lelkekre (ember-állat-növény) "különböző feladatokat osztottak", különböző dolgokat kell megtapasztalniuk megtanulniuk.


Bár azt is eltudom képzelni hogy mégis van egy ranglétra és azt a tudatossághoz kötik és szép lassan felmászol az ember szintjére utána pedig még feljebb ha van hová.

2021. márc. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor a rovarok leszünk, ha valakik a földön, hát ők az igazi túlélők.
2021. márc. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!