Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért félünk a haláltól, ha...

Miért félünk a haláltól, ha elvileg a halál csak az út kezdete?

Figyelt kérdés

2021. márc. 23. 09:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

10 az elme valóban szokott játszani.

Te hogy különbözteted meg a valóságot az illúziótól?

2021. márc. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%
Azért,hogy életben maradj.
2021. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%

Én például leírom le leszek pontozva,de kőkemény reinkarnáció hívő vagyok.


24 éves koromig ateista,aztán történt valami,amit nem írok le.


Sokszor álmodtam a régi életeimmel éjszaka felébredek és egyszerre érzem a mostot,a jelent és,amit anno másik életemben megéltem.


A barátaim ugyanígy,pedig mindegyikünknek olyan polgári foglalkozása van,hogy senki se hinné.

2021. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem félünk.
2021. márc. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
59%

13


Sokáig nem hittem a reinkarnacioban de aztán megvilagosodtam és azóta tudom hogy van.Azonban ha valaki elér egy bizonyos szellemi szintet az eldöntheti a halál után hogy reinkarnalodni akar vagy a szeretteivel lenni

2021. márc. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2021. márc. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

mert most élsz, minden mit jelenleg ismersz valóban semmivé lesz...vagyis nem teljesen az is átalakul finoman porrá lesz.

(10 én felpontoztalak :) )

Ha nagy átlagban nézed amúgy kb ugyanazt írják le a túlvilágról.

egy nagy fénylő város/vár/csarnok.

Ha csak a mennyt a Vallhallát és az olümposzt nézzük...a nirvánát nem tudom hogy írják le, de az is hasonló lehet. Az Isten és angyalai vagy az Istenek otthona/országa.

Szerintem idealizált kép, minden nép a maga látásával látta és értelmezte. Vagy a saját értékrenjükhöz idealizáltak egy képet, példát irányt, ha Jó életet éltél akkor oda kerülhetsz, ha nem akkor a Pokolba, Hela birodalmába vagy Hádészhez az alvilágba (bár elvileg mindenki odakerül), azaz az alvilágba.


A Halál egy végpont, a földi tevékenység vége. A vallások elsősorban abban segítenek, hogy ne félelemmel lépd át a küszöböt. Hogy nem a semmi vár az utolsó légvétel után, hogy ha az anyagi javakat el is kell hagynod, a házat, az autót és a pénzt, attól még a szellemi javakat magaddal viheted.

Ugyanakkor, ezzen csak az ember agonizál és nem azért mert annyival több az iq-ja az állatnál. az életnek ez a rendje, tavasszal a búza kihajt ősszel betakarítják/lekaszálják. Ha valami elkezdődik egyszer véget ér. Az ember vágya kapzsisága okoz nagyobb félelmet, ezósan az elme...(csak tudnám mit jelent... és ha ezt, akkor minek különválasztani?) "ha minden véget ér, akkor minek halmoztam fel annyit, mit ér az egész? a tudás a vagy a minden? Nem mindenki neve marad fent az utókornak" vagy tudom is én mi fut végig az ember fejében aki ha nem is fizikai de szellemi halhatatlanságra vágyik. Lehet szép köntösbe burkolni de a lényeg ez, hogy a halál utáni halhatatlanságot hol és hogyan töltöd. Az már részletkérdés h van e egyáltalán.

Pedig a túlvilági ideológiák helyett élni kéne, és megtenni minden tőlünk telhetőt, hogy unokáink és az övék még élhessenek, lehetőleg jobban mint mi.

2021. márc. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!