Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mindenki fél a haláltól?...

Mindenki fél a haláltól? Számomra miért tűnik izgalmasnak, miért vágyok rá?

Figyelt kérdés
Részben kíváncsiság, részben megváltás miatt. Következő életemben is szenvedni fogok, ha most megölöm magam?

2014. aug. 11. 20:19
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
17%
Következő életedben??? Nincs következő élet, csak az az egy, amit most élsz. Tehát: nincs előző élet és nincs következő élet!
2014. aug. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 Lionkind ***** válasza:
78%

Van előző és következő élet is szerintem. Egy feladattal jöttél a világra azért hogy valamit megtapasztalj, ha nem tapasztalod most meg mert megölöd magad akkor is meg kell tapasztalnod és 2x nekifutni valaminek sokkal nehezebb mint először (vegyünk csak valami munkát példának ha elkezdted és abbahagytad máskor előröl kezdeni sokkal nehezebb) + még ott van az a csalódottság hogy nem csináltad meg elsőre hanem megfutamodtál, a szellemvilágban is ott lesz.

Ajánlom Dr. Michael Newton - Lelkünk útja 1,2,3 könyveit mind az életek közötti élettel és azzal foglalkozik miért is születünk le a földre. Nagyon jók és sokat lehet tanulni belőle.

2014. aug. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki fél, hiszen te sem félsz... na meg én sem.

Én úgy gondolom az élet rendje az hogy meghalunk, lebomlunk mint bármi más anyag, aztán majd abból lesz valami új... lehet hogy nem ember leszel a következő életedben. Tök mindegy. Megölni magad nincs értelme, mert miért is tennéd? Előbb utóbb anélkül is meghalsz, de addig legalább élvezd az életet, élj úgy ahogy szeretnél, tedd azt amit szeretnél.

2014. aug. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy nem igazán élvezem. Egyhangú, monoton és Magyarországon semmerre nem lehet mozdulni. Hiába van hpbbim, nem is egy, egyszerűen nem töltik meg az életem. Szomorú.
2014. aug. 11. 20:44
 5/38 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg azért,mert fiatal vagy. Régen én sem értettem,miért félnek tőle annyira. Most már át tudom érezni,mert félek,hogy elvesztem a szüleimet, szerelmemet,vagy én halok meg,mielőtt igazán éltem volna. Sokat segít a félelem megismerésében,ha egy közeli hozzátartozódról kiderül,hogy rákos, 2 hónap múlva pedig már a sírja előtt állsz. velem ez történt. a halál nem romantikus,hanem baromi fájdalmas. ha egészséges vagy,és arra vágysz, hogy egy kórházban rohadj szét fokozatosan,esetleg házi módszerekkel tennél kárt a testedben,akkor inkább pszichiáterhez menj. Megnyugtatásképp pedig közlöm,hogy legjobb esetben sem fogsz mostantól számítva még 80 évig élni, halott viszont végtelen-billió évig leszel,szóval lesz időd kiélvezni.
2014. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatjuk, hogy van-e következő élet vagy nincs, így bármit hiszünk, fölösleges kockázatot jelent úgy élni, mintha nem ez lenne az egyetlen életünk.

Persze nem mindig fenékig tejfel - és nem is nekünk a legkönnyebb. Egy galambnak csak eszegetnie és szaporodnia kell, míg nekünk keményen dolgozni, megfelelni a társadalom elvárásainak, gyászolni elhunyt szeretteinket, szerelmi bánattól összetörten szomorkodni, stb. Ez az intelligenciánk velejárója, nem kell az életünkért küzdeni, cserébe annak minőségéért meg kell felelni és fel kell dolgoznunk a tudatunkat.

Nehéz felfogni a nemlétezést, így hajlamosak vagyunk sok mindenben hinni. Olykor csábító is úgy felfogni, hogy legrosszabb esetben csak megszűnünk létezni.. de valamiért csak itt vagy nem? :) Abban a testben akárki másnak a lelke is lehetne, a világ ugyanúgy működne, de Valamiért mégis csak Te kerültél bele. Lehet, hogy a nemlétezés-lottón te lettél a nyertes és ez a létezés a fődíjad! :) Sőt, ha már "következő élet", talán korábban már egy életet dolgoztál azért, hogy most itt lehessél. ..vagy valaki más. Nem tudhatod. Az mindenesetre fix, hogy most itt vagy, és megtapasztalhatod a létezést. Még intelligenciád is van, amivel vizsgálhatod a világot.. mi más kell még? :) Persze élhetnél Dubaiban, ahol pasziánszozással Ferrarit kereshetnél össze és lehetne playboy csajod, de az értékrended a vagyonoddal arányosan torzulna, így nem lennél feltétlenül boldogabb. Tanuld meg értékelni ezt a lehetőséget! Van egy tippem, hogy fiatal vagy még, semmit sem hagytál ki :)

2014. aug. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

"A gond az, hogy nem igazán élvezem. Egyhangú, monoton és Magyarországon semmerre nem lehet mozdulni. Hiába van hobbim, nem is egy, egyszerűen nem töltik meg az életem. Szomorú."

A hobbi az egy dolog, de ha olyan hobbid van amit valójában szeretsz csinálni, akkor ezt kapásból nem lenne gond.


"Mindenki fél a haláltól? Számomra miért tűnik izgalmasnak, miért vágyok rá?


Részben kíváncsiság, részben megváltás miatt. Következő életemben is szenvedni fogok, ha most megölöm magam?"


Meglehet hogy problémáid vannak, nem érzed hogy értelme lenne az életnek, minden untat.

Ember! Ismerd meg önmagad!

2014. aug. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
25%

Most, akkor komolyan azt várod, hogy mások mondják meg helyetted, hogy számodra miért izgalmas a halál? Szerintem rajtad kívül senki nem tudja ezt meg mondani valószínűleg hülye vagy mert te nem az az ember vagy, aki az utat járja be, hanem az, aki hamar az út végén ér és még időd sem lesz csalódni mert, amikor meghalsz valóban halott leszek, de nem az a járkálós , szellem fajta, hanem egy igazi hulla 10 méterrel a föld alatt.

"Mindenki fél a haláltól?"

Én nem félek a haláltól és úgy hiszem, hogy sok hozzám hasonló van, aki nem fél, de nem is akar öngyilkos lenni mivel azt hiszem, amikor majd meghalok nem fogok át kerülni semmilyen túlvilágra csak a föld alatt fogom szagolni az ibolyát király lesz. :D

2014. aug. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 Napfonat ***** válasza:
50%

Talán azért nem félsz a haláltól, mert tudat alatt tudod, hogy nincsen halál!

A test pusztulása ugyanis nem jelent halált, hiszen Te magad még a tested elenyészése után is élni fogsz milliárd évekig!

Akik a klinikai halálból visszajöttek, mindannyian tudják, hogy ez így van!


Ha azonban öngyilkos leszel, akkor kiszakadsz a reinkarnációs ciklusból, és egy örökkévalóságig életellenes erők rabszolgája leszel! Onnan nagyon-nagyon sokáig nem lehet elmenekülni!


Ehelyett tűrd fel a gatya szárát, és kezdj el most azonnal azon dolgozni, hogy megszépítsd az életedet, mert e világi anyagi testben való létezés nagyon-nagy kiváltság!

Aki elmulasztja a lehetőséget, hogy itt kibontakozzon, az bánni fogja, mert ebbe a világba igazán kevés léleknek sikerül lejutnia.

Jelenleg csak 7 milliárdnak! :)

2014. aug. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Az a természetes, ha félsz a haláltól. Félni attól, hogy vége a létezésednek, nem lesz következő nap, amikor felkelsz, nem tudsz már semmit sem csinálni, vége van mindennek.

Nincs következő élet, nincs mennyország, nincs semmi hasonló, 1 életed van, amit a legjobban kell kiélvezned.

2014. aug. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!