Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nem bántásból, de jól látom,...

Nem bántásból, de jól látom, hogy férfiként sokkal magasabb szintre lehet jutni például a meditációk által, mint női testben? Ezért van szinte csak férfi aszkéta, jógi, guru stb. különleges képességekkel ( sziddhi)?

Figyelt kérdés
Lehet tévedek, de van egy elméletem, hogy a szellemi felemelkedéshez érdemesebb férfi testbe leszületni. Most komolyabb dolgokra gondolok első sorban, amit például Indiában képesek a mesterek. Nyílván egy egyszerűbb relaxációs meditációra egy női test is tökéletes. Ha magasabbra akarsz törni, valamiért a férfi fizikai test alkalmasabb.

2021. ápr. 27. 23:26
1 2
 1/11 Grimfox ***** válasza:
95%

A testnek ehhez semmi köze. Tulajdonképpen a női test alkalmasabb is kell hogy legyen, mert bizonyos önmegtartóztatásokra a női testet könnyebb rászoktatni. Szellemi oldalról kell megközelíteni a témát. A nők hajlamosabbak érzelmi oldalról, empátia, és intuíció alapján közelíteni a témához. Ezzel tulajdonképpen könnyebb elindulni, de nehezebb rajta túllendülni. A férfiak megközelítése nehezebb kezdést biztosít, de mire ezt meg kell haladniuk, már hozzászoktak, hogy eldobjanak dolgokat, amik elavulttá váltak.

Szociális irányból megközelítve nagyon kevés szellemi vezető hajlandó nőket is tanítani egy bizonyos szint fölött. Egyszerűen szokásból.

2021. ápr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Ennek abszolút társadalmi okai vannak, majd kinövi az emberiség.
2021. ápr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1/2 Grimfox


:)

2021. ápr. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Buddhista szerzetesek szerint bizonyos szinten nem hogy a nő, de még a férfi sem képes túl menni, a nyugati világból. Azt mondják más az elme, olyannyira, hogy nem lenne képes befogadni azt, amit kellene. Hemisync-et ezért csak a 8ból 6os szintig tartanak nyugati embernek.
2021. ápr. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Patriarchális társadalom miatt van ez, semmi köze a női testhez.
2021. ápr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Egyszer olvastam egy olyant, hogy a nőknek azért nehezebb elérni egy meditációs állapotot, mert az ösztöneik nem engedik. Ami hasznos volt az evolució során, ha sír a baba akkor nyomban ugorjon stb. A férfiakat, ahogy figyeltem, a legtöbbjük csak, ha úgy elvan, már akkor egy olyan állapotban van, hogy, csak a tudatára figyel.

Viszont olyanról is hallottam, hogy a nőknek azért megy könnyebben, mert mensteuáció időszaka előtt sokkal intuitívabbak lesznek a spirituális dolgokra.

Nő vagyok, de a férfi agy müködése sok hétköznapi helyzetben helyénvalóbb. Nem biztos, hogy csak ilyen beidegződött előítéletes oldala van ennek, de, hogy van ilyen is az biztos.

2021. ápr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Grimfox ***** válasza:
100%
Ez nem igazán egy abszolút rendszer, sok benne a nevelt/tanult viselkedés. Egy nő is ugyanúgy el tudja sajátítani a mély meditációt, mint egy férfi. A férfiaknak is vannak ugyanilyen akadályozó ösztönei. Férfiaknál főképp a szexuális ösztönök tudnak bezavarni. Mindkét nemnek meg kell szelidítenie az alapvető ösztöneit, hogy valódi meditációs állapotba juthassanak. Voltak olyan kultúrák, ahol a férfiak nem is foglalkoztak ilyen jellegű spiritualitással, csak a nők. (például normannok)
2021. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

Egyetértek, igen kitértem a meditációra. Egyetértek amiket leírtál, hogy az okok amiket felsoroltam csak akadály, amiket le kell küzdeni. Olyasmit akartam megfogalmazni, hogy ezek a dolgok kihatással voltak arra is, hogy ne lehessenek ugyanolyan arányban nők jógik stb, amit a kérdező felsorolt.

Bár lehet ebben sincs igazam, és annyi a valós dolog belőle, hogy ezek az evoluciósan kialakult dolgok, akkor még aktívak voltak, és nem nagyon lehetett túlemelkedni rajta.

2021. ápr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

A nők általában könnyebben ráéreznek, a férfiak meg előbb megértik.

Mindkettő hasznos és mind kettő kell csak valamelyiket tanuljuk a másik meg adott

2021. ápr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%

....elvileg bal agyféltekés világban élünk s ezt férfias aspektusnak ítélik meg. a női jobb agyféltekés pedig a spirituálisabb.

hááát...én elég sokmindent elértem nőként a meditációkkal...aligha találok olyat aki szintén ki tud lépni a testéből, ismerné a kapu őrzőjét, a földönkívülieket v aki feltudta emelni a kundalinijét....

bár a világon rengeteg igazságtalanság van a nőkkel szemben. s soha de soha sem lesz igazságosabb....soha.

2021. ápr. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!