Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek ennek van oka,...

Szerintetek ennek van oka, jelentősége?

Figyelt kérdés

A családomban többen is mentek már el. Van aki öregkora miatt, van aki betegségben. Baleset nem volt, és én 2 embert láttam az élete végén, de idegeneknél is látok ilyesmiket, akik láthatóan haldokolnak.

Azt láttam rajtuk, hogy az utolsó hetekben olyanok voltak újra mint az újszülöttek.

Azonkívűl, hogy mindkettejüket etetni kellett meg pelenkázni.

Az arckifejezésük. A babák így mozgatják a szájukat és dugdossák ki a nyelvüket. Ők is ezt csinálták. A kezükkel is néha kordinálatlanul mozogtak. Ahogy ettek. Minden az újszülöttekre emlékeztetett. De most csak ezeket emelem ki.

Szóval így eszembe jutott, valami hülyeség, hogy talán már megszülettek és már csak lenyomatuk van itt, vagy egyszerre két helyen vannak?

Nem hiszek a reinkarnációban, így ez duplán furcsa, és nemtudom a kérdést hovatenni, itteni kategóriában sem, de hátha nektek is van ilyen tapasztalatotok, vagy ötletetek.

Mi lehet ez?

Nem minden haldoklónál van ez? (Idős vagy aki betegség miatt régóta van rossz állapotban és már a véget járja, mert nyilvan tudom hogy sok esetben ez nem játszik. Hirtelen halalnál pláne. És én csak 2 ember alapján tudok ítélni, plusz 1-2 mesélt sztori)



2021. aug. 4. 01:14
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Mindennek van oka és jelentősége. Az, hogy mi, már egy másik kérdés. (Hú de rohadt bölcs lettem hirtelen!)

De mindegy is, én nem vagyok tapasztalt ebben a témában, de érdekes felvetés meg egy kicsit ijesztő is.

2021. aug. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"A hernyó úgy mászik az egyik levélről a másikra, hogy rálép a következő levélre, és csak azután engedi el az előzőt. Az élőlénynek is hasonló módon korábbi tettei alapján először szert kell tennie következő testére, még mielőtt elhagyná azt, amelyikben jelenleg él. Mindez azért van, mert az elme a különféle vágyak tárháza."

Bhagavata Purana 4.29.76-77

Ez telitalálat, ahogy látod!

2021. aug. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Na, ugye hogy megmondtam?

Átkerült aw kérdés az Ezotériába és máris jönnek a viccesnél viccesebb válaszok.

2021. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Erről nem hallottam kettes, de érdekes gondolat. Bár nem értem ha a lélek a lényeg miért kell egy masik test rögtön és nem maradhatunk köztesben.
2021. aug. 4. 20:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Az egójuk zsugorodik össze és a gyökércsakrájuk is egyre gyengébben működik. Ilyenkor felléphet kóros fogyás, de gyermeki állapotba is kényszerülhetnek. Fokozatos oldódás történik a fizikai síkról. Az elme sem úgy működik, egyre több mindent elfelejt, összekever, hallucinál. Hirtelen boldognak érezheti magát, de paranoid, esetleg kényszeres viselkedések is lehetnek. Olyan dolgokat kereshet, amik szimbolikusak (kehely, aranykulcs, stb.) és sokszor az sem tiszta hogy miért került oda, ahova került.
2021. aug. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért a halál ijesztő ilyen szinten is. Ha nincs reinkarnáció vagy menny, de még ha van is. Igazából elveszítjük mindenünket amik voltunk. Eltűnnek az értékek (belső), a kívánságok félelmek minden. És ilyen módon azthiszem kicsit a méltóságunk is. Azt hiszem legalább ebben egyetértek Petőfivel. Nem akarok betegségben meghalni, hogy lassan sorvadjak vagy álmomban. Remélem hirtelen halok meg, és magamnál leszek. Tudni akarom, mikor tűnök el. :D
2021. aug. 5. 09:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem számít hogy halsz meg, ha közben a tudatod éber. Ha nem tudatosan halsz meg, akkor az átmenet is olyan lesz. Belegondoltál, miért olyan vagy, amilyen? Mert lehet hogy mégse mindened veszíted el! Mindened, ami vagy, átmented egy másik testbe, az más dolog, hogy a tudatod erre nem emlékszik. És máris értelmet nyer a regressziós hipnózis, előző életek meditáció, stb.
2021. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#4 A következő életed már most szövődik, de azt nem mindig te döntöd el, hanem a karma törvénye, legalábbis amíg vannak vágyaid, mert az elég nagy kötőerő. Oda fog húzni, ahova a vágyaid vezérelnek, ilyen értelemben minden oké. Köztes létben addig tartózkodsz, amíg el nem kezdődik az újabb leszületés folyamata. Ha 200 év, akkor 200 év. Lehet hogy várnod kell, de lehet hogy pillanatok alatt visszaszületsz. Az egyetemes terv szerint generációkkal előre tudható, hogy hova születsz, kik lesznek a szüleid, csak a tudatunk van ennyire bekorlátozva.
2021. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehetséged, csak az is furcsa, hogy az 'éntudatom'valamikor nem ilyem formában en leszek. Na ez nem volt teljesen érthető de remélem valakinem sikerül megértenie
2021. aug. 5. 22:02
 10/10 anonim válasza:

#9

Én értem mire gondoltál.

2021. aug. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!