Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Tegyük fel hogy létezik a...

Tegyük fel hogy létezik a reinkarnáció, karma és a lélek. A kérdés, ha netán bekövetkezne a világvége (a föld pusztulása) akkor mi történne a lelkekkel?

Figyelt kérdés

A hagyománytól függően az ember vagy az élőlények lelke a fizikai test halála után egy másik testbe vagy formába vándorol, azaz emberi, állati vagy növényi alakban újra megszületik.


Az újjászületések sorozata mindaddig folytatódik, amíg az életek során az egyén meg nem szabadul minden karmájától, el nem éri a tökéletességet, és a nirvána állapotát.


Szóval ha eljönne a föld pusztulása mi lenne azokkal akik nem érték el a tökéletességet?

Esetleg olyan másik bolygóra születnek ahol szintén van élet? Vagy egy párhuzamos világba kerülnek ahol még létezik a föld? Vagy nem születnének újjá többet?



2021. aug. 6. 20:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A világvége alatt az emberiség teljes pusztulását is értem..
2021. aug. 6. 20:48
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, szinte zéró az esélye hogy valaki elérje a tökéletességet itt a Földön. Ha valóban létezik reinkarnáció, nagy eséllyel újra testesülés egy másik bolygón vagy galaxisban, folytatva a fejlődést.
2021. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg az anyagi világ nem mindig nyilvánul meg, szóval akkor max nem maradnánk anyagi síkon.
2021. aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Grimfox ***** válasza:
100%
Nem csak fizikai testben lehet reinkarnálódni, és nem csak a földön. Egyes irányzatok szerint nem is csak egy világ van, ahol fizikai szinten élnek élőlények. Ez eléggé irányzatfüggő, ki miben hisz, a közös pont a reinkarnáció, és karma majdnem azonos értelmezése.
2021. aug. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2


Pontosítok. Szerintem úgy nem lehet elérni a tökéletességet ha mindig egy adott fajhoz (ezesetben ember) születsz le. Mi van, ha csak úgy lehet elérni, ha minden létező élethelyzetet minden létező civilizációban és talán esetleg minden létező intelligens fajjal "átélsz"? Tudom, ez így hülyén hangzik..de érdemes belegondolni szerintem.

2021. aug. 6. 21:08
 6/13 anonim ***** válasza:
5. Az okos tanul más kárán, a buta a sajátján.
2021. aug. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2021. aug. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak itt a földön legalább 3-4 faj lelkei vannak jelen, hogy folytassák az "otthon" félbeszakadt fejlődést.

Legkorábban talán a Deneb-ből jöttek, ott instabillá vált a csillaguk, nem volt többé lehetséges számukra az élet.

Aztán a Marsiak, akik kb tönkretették a bolygójukat.

A Maldekiek el is pusztították a sajátjukat, csak az százezer évekbe telt, mire a sérült lelkeket annyira rendbe tudták hozni a segítők hogy át lehessen hozni ide, és megkezdhessék a rehabiliációt.

Ezen kívül milliárdnál is több azon lelkek száma, akik ezen a planétan érték el az emberi szintet, kb 4 milliárd év alatt.

Sok sok lélek van itt magasabb szintekről is, leszületve emberi testben, segíteni, amit vagy tudnak, vagy nem.

...ha elpusztulna a bolygónk (ami nem fog, viszont a mi szintünkön sajnos már nem sokáig lesz élhető) akkor számtalan helyen lehet folytatni a fejlődést a világegyetemben.

2021. aug. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
5. Nem egyszerű a tétel, mivel eddig nincs konkrét bizonyíték arra hogy lézezik hozzánk hasonló vagy nálunk intelligensebb faj a világegyetemben. Vannak feltételezések, mítoszok, legendák de nincs semmilyen konkrét bizonyíték. Szerintem az alap probléma hogy a mostani világ olyan szinten szennyezett fizikailag, mentálisan, spirituálisan hogy nem alkalmas egy magasabb tudati szint elérésére.(vagy nagyon kevés embernek) De lépjünk túl ezen, és tételezzük fel létezik. Az alap probléma, ahhoz hogy fejlettebb világba inkarnálódj, meg kell lépni egy szintet itt a Földön. És itt akad meg az egész rendszer.
2021. aug. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 SZücsöm ***** válasza:

8. Ezt úgy adtad elő mintha megkérdőjelezhetetlen tényekről beszélnél. Tényleg nem értem hogy képesek erre egy ilyen spekulatív témánál 1esek.


Továbbá a lélek hogyan képes a sérülésre?


5.A lélekre és a reinkarnációra sincs konkrét bizonyíték.

Továbbá szerintem bizonyos értelemben a nehézségek legtöbb esetben hozzájárulnak a fejlődéshez.(Nem tudom hogy a lelkihez is e vagy hogy egyáltalán van e lelki fejlődés)Továbbá ha vannak a földi szinten lévő más "közösségek" is akkor nincs probléma.És ha a téma nem csak spekuláció akkor kétlem hogy mi lennénk az 1edül ezen a szinten.

2021. aug. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!