Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Olyanok válaszát várom, akik...

Olyanok válaszát várom, akik vegánok vagy vegetáriánusok és hisznek a karmában. Gyerekkoromban ettem állati eredetű termékeket, de pl a virsliről azt sem tudtam, hogy állatból van. A karma akkor is működik..?

Figyelt kérdés

A karma akkor is működik

vagy onnantól, hogy hallottam az állatkínzásról, stb-ről?



2022. jan. 6. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Ma is kinyírtál pár millió élőlényt, mikor kezet mostál. Minden alkalommal amikor gyógyszert használsz állatok szenvedéséből húzol hasznot, a vérnyomást pl úgy írták le, hogy egy lovat a földre kötöztek majd nézték meddig spriccel föl a nyakából. Üdv a valóságban.
2022. jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, akkor is működik, ha nem tudtad ezt a virsliről de van sója virsli is.

Én amúgy egyik sem vagyok, én szeretem a húst. Ha lehet inkább a házit fogyasztom. De ugye ez nem a kérdés része.


"vagy onnantól, hogy hallottam az állatkínzásról, stb-ről?"

Ez nem, így van. Az előtt is kegyetlenül vágták le a vágóhídon szerencsetleneket. Mérhetetlen stresszben. Még az íze se jó... Másabb, sokkal másabb.

Én úgy tanultam hogy vágás előtt el kell kérni az állat lelkét, S felsóhajt, ellazul a szívverése normalizálódik, csak utána vágtunk. (Tyúkot) S úgy kezeltük azt mintha egy rohadt drága ajándék lenne. (Hisz lényegében az) de mindegy...


Ha nem lenne más csak a hídról való én is vegetáriánus lennék. Sajtot, vajat, tejet azért fogyasztanék, meg talán tojást is azt nem tudom, hogy szoktak e.

A tej is állati eredetű, de nem került életbe, a tojás ha fias akkor igen szóval nem tudom. Ott ha van kakas akkor gondolom igen mert talán lehetett volna belőle csibe, de ha nincs kakas akkor egyértelműen nem életképes a tojás. Nincs miből csibe legyen...nem volt kokas gci.

2022. jan. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2. Dehát nem mindig volt szójavirsli. Pl az én gyerekkoromban szó sem volt még ilyesmiről.


Szabad kérdezni, hogy ezt hol tanultad illetve kitől?

"Én úgy tanultam hogy vágás előtt el kell kérni az állat lelkét, S felsóhajt, ellazul a szívverése normalizálódik, csak utána vágtunk."

2022. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2. Légy szíves, írd már meg azt, hogy hogyan kell ezt csinálni: "vágás előtt el kell kérni az állat lelkét" - mert szerintem a növényeknek is van lelke és szeretném tudni, hogy mi a módszer. Biztosan növényeknél is működik. Kérlek, írd le! Köszi!
2022. jan. 7. 13:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Otthon, a szülőanyámtól. Falusi családból származik, gondolom náluk ez volt a szokás.

Vagy valami pogány gondolkodás. De szebb és tisztább.


Nem tudom ő hogy csinálja de én megragadom S magamban elmormolom, hogy "Bocsáss meg, hogy az életed veszem. Köszönöm, hogy táplálsz, hogy erőt adsz nekem. Kívánom, hogy szüless magasabb síkra, békességben indulj el az útra."

Valami hasonló, a szöveg változik. A kulcs pontok a bocsánat, köszönöm, kívánom.

Mert életét adja hogy tápláljon, megbecsülöm mit hagy így hálálom.

Az állat időközben megnyugszik, majd egy gyors tiszta, mozdulat, hogy ne szenvedjen sokat. Még párszor dudolom a regét s pikk pakk elhagyja a testét. Ekkor a testen végig fut egy kellemes meleg, ahogy távozik, de ha a cselekményt nem előzzte meg az ima, akkor hátborzongató hideg a bosszúja. Húsa ellenkező rágós, S nem lesz kellemesen omlós.


Emiatt így belegondolva inkább egy áldozat az étel oltárán mintsem az asztalra vágott.


Nem tudom karmára ez miként hat, mint azt sem miért írom így a sorokat.


Bocs, hogy eltereltem a kérdésről a témát.


Biztosan növényeknél is működik. Az én szememben hozzájuk is lélek kötődik, bár nem oly erős mint az állaté, nem tép ha téped s nem kéred. Ellenben az állat ha hibázol elvisz egy apró darabot, aztán törlesztheted a kamatot. a kéréssel enyhíted a kínját, s részed kíséri az útját. Ő táplálékot ad, te könnyebb utat. Mi a vágóhídon elmarad…

2022. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5. Köszönöm, hogy leírtad. Még sosem hallottam erről, hogy régen ez volt a szokás a falvakban. Remélem, hogy tényleg kimegy így a lélek az állatból a teste halála előtt.

Szerintem mindenképpen érdemes valami hasonlót a növények megölése ellőtt is elmondani.


Egy ismerősöm mondta, hogy azt hallotta, hogy az állatok vérét (gondolom, hogy a haláluk után) ki kell folyatni. Erről hallottál valamit? Állítólag a zsidók így csinálták vagy csinálják. És nem szabad elfogyasztani semmilyen formában az állatok vérét.


Nem baj, hogy elterelődött a szó. (Az már az első hozzászólásnál megtörtént... ;))

2022. jan. 7. 15:58
 7/9 A kérdező kommentje:
#5. Mindig ilyen rímes vagy? :)
2022. jan. 7. 15:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb tudás, nagyobb felelősség. Pl egy oroszlánnal közel 0 karmát termel, ha megöl egy gazellát. Ez az embernél már sok milliárdszor annyi negatív energia.


Szóval nem kell aggódj. Amúgy se amúgy..., csak törekedj a jobbra. Van amit nem kerülhetsz ki, már csak azért mert ezen a bolygón élsz...


De amúgy nagyon büszke vagyok rád. Így tovább, testvér. :))

2022. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem tényleg nem tudom miért jött rám.

Néha írok hobbi szinten, de ez? Csak jött. Előfordul.

2022. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!