Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Akinek rossz karma miatt...

Akinek rossz karma miatt nincs jó és boldog élete, az még lehet ebben az életben boldog?

Figyelt kérdés
Tegyük fel szerintem nekem rossz Karnàm van, akkor én már egész életemben szívni fogok vagy megfordulhat még a sorsom? Szerinted? Nyilván aki hisz ebben az írjon.

2022. jan. 11. 20:14
1 2 3
 1/21 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha olyan döntéseket hozol a nehéz helyzetekben, amik megszakítják a "rossz karma" láncolatot, akkor lassan, de biztosan javul a helyzet. A rossz karmában az a nehéz, hogy amikor valami rossz történik veled, rosszul döntesz, és emiatt folytatódik a rossz karma láncolata. A régi döntéseiden, és a leendő döntéseiden elgondolkodva, mérlegelve azokat jobb döntéseket hozol kis, és nagy dolgokban, és a helyzeted javulásnak indul. A boldog életről fogalmam sincs, de nyugodtabb életet biztosan el lehet így érni.
2022. jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm de honnan tudom mi a jó döntés és mi a rossz?
2022. jan. 11. 20:31
 3/21 anonim ***** válasza:

Grimfox jól leírta, de ha bővebben akarod tudni, vannak erről könyvek is.

De ha a gyakorlatban akarod ezt tudni és látni, akkor a Nevem Earl című sorozat megadja a választ erre.

Az egész a karmára és annak ledolgozására épül.

2022. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha az eddigi életed nagyobb eseményeit figyelembe veszed, amik rossz irányba sodortak, és megkeresed, hol hoztad meg a döntést/döntéseket, amik ehhez az irányhoz vezettek, akkor annyit már tudni fogsz, hogy adott helyzetben melyik döntés rossz. Természetesen a gyerekkor nem számít. Olyan 10-12 éves korodtól vannak tényleg önálló, tudatos döntéseid. Előtte főképp ösztönösen döntesz, vagy hagyod, hogy döntsenek helyetted. Ha tudod, mi a rossz döntés, még ha nem is tudod, miért rossz, már előrébb vagy. Hasonló helyzetben nem hozod meg ugyanazt a döntést. Rossz helyzetekben általában a könnyen meghozható döntések, a könnyű utak rosszak(nem mindig, de nagyon gyakran). A nehezebb döntések, nehezebb utak is lehetnek rosszak, és ha jók is, lassabban derül ki. Nehéz helyzetben a jó végkimenetelért keményen meg kell dolgozni. Ez viszont szinte kizárólagosan így van. Ha nem választasz gyors, könnyű megoldásokat a problémáidra, hanem olyan dolgokat választasz, ahol dolgozni kell, gondolkodni, a képességeidet kihasználni egy kívánt cél érdekében, az ha nem is jó döntés, de jobb végkifejlete lesz, mint egy gyors, könnyű döntésnek.
2022. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezzel a karma dologgal, hogy valami tőled független erőnek tulajdonítod a helyzetedet, és ezért meg se próbálsz fellépni ellene. Ez a beletörődés.

Nem fogsz szívni. Úgy kell terelni, irányítani a sorsodat, hogy az neked jobb legyen. A döntések próbája pedig, hogy meghozzuk-e őket még egyszer.

2022. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Grimfox ***** válasza:
100%
A karma nem egyéntől független erő. Éppen a szöges ellentéte. Az egyén tetteinek, döntéseinek következménye. Ok-okozati viszony. De abban teljesen biztosan igazad van, hogy irányítani kell az életet, tudatosan kell élni, hogy a dolgaid jobbak legyenek.
2022. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség amit írtál, de mindegy. A kérdés alapján nekem úgy tűnik, hogy a kérdező bele törődött a sorsába, mert őt a karma szívatja. Ezért írtam, hogy ilyen szerintem nincs, hanem csak olyan, hogy nem jó döntéseket hoztál, és az teljes mértékben a te hibád, és csak te tudod kijavítani.
2022. jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Grimfox ***** válasza:
100%
Hogy a kérdező sorsot lát, ami irányítja az életét(amit karmának nevez), az nem sokban befolyásolja azt, hogy valójában a tettei, és döntései okozzák azt, amit átél. Ez lenne a karma lényege. Csinálsz valamit, annak következménye van. Akár akarod vállalni, akár nem.
2022. jan. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
5-ös pontatlanul fogalmazott a kérdező 2. kérdésére "Úgy kell terelni, irányítani a sorsodat, hogy az neked jobb legyen." Vigyázat, nem szabad kifelejteni a feladatból, hogy a "sors terelés" közben másoknak sem szabad ártani. Kedves kérdező, egy fejlett értelmű, lelkületű ember el tudja dönteni mi a jó és mi a rossz. "Kedves" 7-es (aki az 5-ös is)! Miért udvariatlan, miért dorongolja le a másikat? Ez rossz karmához vezethet. :)
2022. jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Grimfox jól látja, de a megoldás készlete…


Kérdező!


Mélyedj el a döntés, a logika tudományában, a minőségbiztosításban és a minőségellenőrzésben.


Értékelemzés módszertanának nézz utána, majd vetítsd ki, használd az életed minden területén.


Az érzelmeidet és a gondolataidat ismered meg a működésükkel együtt.

A szemlélő meditáció, Alexander-technika által is tudatosítsd a gondolataidat, érzelmeidet és hatásukat a fizikális és mentális viselkedésedre vonatkozóan.

Elmélkedj rajtuk, majd a lista módszert használva írd le a negatív érzelmeket, gondolatokat, fizikai cselekedeteket, mint valami hibakatalógust és külön listába a pozitív érzelmeket, gondolatokat is, hogy lásd, mik között kell különbséget tenned, végül választanod.


Nézz utána a hatás és megvalósíthatósági vizsgálat látásmódjának is. Ezeket használd a hétköznapi helyzetekben.


Bármit csinálsz, gondolsz, érzel, cselekszel, te fel azt a kérdést, hogy

- Mi célból teszem ezt?

vagy

- Mi célból teszi azt?

vagy

- Mi határozza meg? Miből épül fel?

stb.


Mehetnek a viselkedésformáló mondatok is jelen időben.

Nem agyatlanul magolva, kimondva, hanem elképzelve, átélve, eggyé válva velük és fizikai szinten is gyakorolva.


Kezdésként!

A legfontosabb, hogy írd le, hogy mi a szeretet jellemzői.

Hogyan viselkedik az, aki szeret valakit?

- A legjobbat akarja neki.

- Gondoskodik róla.

- Odafigyel a lelki, mentális, fizikai egészségére.

- Nyugodt hangnemben, tisztelettudóan beszél vele.

- Nem sértegeti.

- Nem agresszív vele.

- Megbocsájtó vele szemben.

- Bátor, de nem vakmerő, megvédi, ha kell.

- Szerény vele, de nem szolgalelkű.

- Örül neki.

- Jószívű vele.

- stb.


Amikor ezeket leírtad, akkor összefoglalóan úgy lehet nevezni őket, hogy,

- most a szeretés állapotában vagyok, mert beláttam, megértettem, hogy ez a legfőbb jó számomra nézve.


A szeretet jellemzőit vetítsd ki magadra, gyakorolva is, így az önbizalmad is helyreáll és gyorsabban is fogsz haladni a változás útján.


Ez után mehetnek a példamondatok is, teljes átéléssel, egyesüléssel.

Pl.:


Most nem kötődöm a haragomhoz, mert megértettem, hogy fájdalmat okoz nekem.


Most odafigyelek. Most gondoskodom magamról, stb.

Fontos, hogy megértéssel párosuljon.


Mehet majd az igényelemzés is, hogy lásd az értékelemzéssel együtt, mi az igazán fontos az életedben.

2022. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!