Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A buddhizmus szerint az élet...

A buddhizmus szerint az élet szenvedések sorozata és értelmetlen és törekedni kell az örök meghalásra, ez lenne a Nirvána vagy hogy is van ez, hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 4. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Én nem vagyok buddhista, de úgy tudom, hogy a megvilágosodást keresik, ami nem örök meghalás.

Hogy nirvána-e, vagy van-e különbség a nirvána meg a megvilágosodás között azt majd megmondják...Talán ha valaki már elérte a megvilágosodást, és úgy hal meg, akkor megy a nirvánába (???). Na mindegy nem találgatok.

Nem hiszem hogy az életre mondanák, hogy értelmetlen, maximum az életben tapasztalt szendvedés értelmetlen.

(Mondjuk, ha élni jövünk ide, amiben mindenképp van szenvedés, tulajdonképpen egyikből következik a másik. De ezt már csak én mondom :D)

2022. ápr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

A nirvana a teljes fájdalom hiány. En ennyit jegyeztem meg róla.

Amúgy azért azt nem mondanám hogy az élet csak szenvedés… nekem pl az, de van nagyon sok ember, akiknek zsenialis az életük, van akiké semleges és van akik tényleg a pokolba szuletnek…

Bár ha pl depressziós vagy, akkor akar egy yachton is a pokolban fogod érezni magad.

Igaz lehetne az hogy az élet csak szenvedés, viszont azért sok ember meg csak elvezkedni születik le…

2022. ápr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Grimfox ***** válasza:
100%
Nem az örök halált keresik, hanem a teljes ellentétét. Az egyénné válás kényszerétől megszabadulást, a testet öltés, és egyéni létezés végét keresik, ami minden szenvedés forrása. A nirvana állapota nem teljes halál, hanem a teljes világ életével való egyesülés, illetve ráébredés arra, hogy sosem voltál elkülönülve, ez csak az egyén tévképzete volt.
2022. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!