Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért van az, hogy meditáció...

Miért van az, hogy meditáció alatt, ha sikerül eljutni egy mélyebb szintre már nem vágyom semmire csak, hogy örökké ilyen békés, nyugodt állapotban legyek és már-már nyűg visszatérni ebbe a világba?

Figyelt kérdés

2022. márc. 26. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Mióta a biciklis hoffmant ismerem, azóta kitágult a meditációs élményem az univerzumra.
2022. márc. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mint éveken át csak a gép előtt ülni, aztán kimenni sétálni az erdőbe. Egy sokkal igazabb, természetesebb, teljesebb lét..., nem csoda, ha ott jobb.


Nekem kamaszként megszűnt az unalom. Csak meditáltam és meditáltam, pedig már órák óta nem mentem mélyebbre, se másfelé, csak voltam.


Azóta leírhatatlanul jobbak a meditációim.

2022. márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 feketepeter ***** válasza:
91%
Ne cellal meditalj, hanem fogadd el, ami van. Szavaid elarulnak: "sikerul eljutni" es "visszaterni ebbe a vilagba". A meditacio nem egy masik vilag, ahova "sikerul" eljutni, hanem eppenhogy egy kozvetlen kapcsolat sajat gondolataid, erzeseid es tested fele, a jelenben. A meditacio alatt vizsgalodunk, nem pedig erolkodunk.
2022. márc. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A meditáció közben nem elhagyjuk ezt a világot, hanem pont hogy megérkezünk ide (a tudatos jelenlétbe). Alaphelyzetben ugyanis a gondolataink álomvilágaiban vagyunk. A meditációban pedig a gondoltainkról való leválasztódást gyakoroljuk (ezáltal egyre inkább átéve a jelent).

Persze egy idő után annyira tiszta is lehet a tudatos jelenlét, hogy azt az (üresség állapotot) az átlag ember már elképzelni sem bírja. Viszont az ilyen tapasztalásokhoz általánosan sok-sok évnyi, rendszeres meditáció kell. (Bár nincs ki zárva teljesen az sem, hogy erről szólt a kérdés.)

2022. márc. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
*átélve
2022. márc. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor megintcsak vágysz valamire....? ;)
2022. ápr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Látszik, hogy nem meditáltál még hosszabb ideig :D Ha békés akarsz lenni akkor az is leszel, de az éhséggel mit csinálsz? Mikor elkezd korogni a gyomrod megnézném, hogy meddig akarsz még a meditációban maradni. Miután ettél pedig megnézném, hogyan lépsz vissza az álmosságtól.
2023. jan. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért mert nyugodtnak lenni jó. Nem? Biztos túl kell ezt gondolni?
2023. jan. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!