Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A halál után élet vagy lét van?

A halál után élet vagy lét van?

Figyelt kérdés
Mi a különbség az élet és a létezés között?
2022. aug. 16. 10:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
48%
Én abban hiszek hogy a halál is olyan, mint mikor az ember alszik. És én világ életemben ebben hittem és hiszek.
2022. aug. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%

Elvileg a lelked örökké létezik, illetve azt hogy honnan jönnek a lelkek, a mai napig nem értem, nem találtam meg olyan karma hívőt, aki el tudta volna magyarázni…

De ahogy meghalsz, az pont olyan mint mikor elalszol vagy elajulsz

Ha van is kövi élet, abból te már semmit nem érzel

2022. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Egyik válasz sem vonatkozik szorosan a kérdésemhez.
2022. aug. 16. 11:45
 4/25 anonim ***** válasza:
47%

Van mert ha meghalsz a tobbi ember ugyanugy él tovabb

Vagy reinkarnáciora gondolsz? Azt senki se tudja

2022. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
45%

Megválaszoltam. Ha van is élet, abból te semmit nem fogsz érzékelni

Max a lelked mehet tovább

2022. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%

A halál nem a lét vége, inkább egy átalakulás. Sok dolgot itthagysz, de nem mindent.

Előtte is létezel és utána is létezel csak más formában.

Én így hiszem, tudni meg úgyse tudja senki. 😉

2022. aug. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Grimfox ***** válasza:
35%

Az élet egy változó folyamat inkább, mint állapot. Növekszik, elsorvad, és megszűnik, aztán kezdi elölről más formában. A létezés nem jár szükségszerűen változással, bár általában összekapcsolódik vele. Létezni lehet a tudatosság legkisebb szikrája nélkül is. Az élethez viszont mindig valamilyen tudatosság kötődik, még ha csak annyiból áll is ez, hogy reagál az élő dolog a környezetére. Attól függően, hogy melyik vallás híveit kérdezed, más választ fogsz kapni, hogy a halál után melyik állapot következik. A keresztények, muszlimok szerint az ember tovább létezik a halála után, és a tudatát megtartja az életéből, de többé már nem változik, örökkévalóságig ugyanaz marad. A hinduk, buddhisták, és más keleti vallások sokszor csak a létezést ismerik a halál után, bármiféle öntudat nélkül, ami az élethez kapcsolódna, mert ezeket a halandóság egyik ismérvének tekintik. Külső, nem vallásos, vagy hívő ember szempontjából nem lehet megmondani, melyik van valójában a halál után. Csak vélemények lehetnek.

2. a karma tant valló hitrendszerek szerint a lélek léte is csak illúzió, valójában sosem különültünk el a teremtő lélektől, és csak a karma tesz különbséget. Aki a karmát megszünteti, megtapasztalja, hogy sosem volt különálló, mindig is egy volt mindennel, ami létezik, mert minden ami létezik, része annak, ami teremtette(mindig elfelejtem, hogy Brahma, vagy Brahman volt e a magasabb állapot, mint teremtő).

2022. aug. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Az élethez szükségszerűen kapcsolódik az idő. Ettől tud kialakulni benne a szükséges dualitás és dráma, hiszen ezek a történetiségben bontakoznak ki.

Ha ezek leomlanak, marad a lét. De az bizonyos, hogy a lét sokkal több, mint az élet. Ebből a perspektívából nem tudjuk elképzelni, de a létben mindennel együtt élünk. Onnan ered minden életünk s abba torkollik vissza.

2022. aug. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%

És ha a lét sokkal több, akkor miert kell az élet?

Miért jó a léleknek, hogy lebutított változatban létezzen egy ideig?

2022. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

9. Az élet azért kell, mert bizonyos megtapasztalást a lélek csak itt élhet át.

Semmi más oka nincs ennek a világnak, csak ez.

Innen majd lépdesünk vissza a kiinduló pontra.

2022. aug. 17. 22:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!