Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi történik ilyen esetben?...

Mi történik ilyen esetben? (öngyilkosság)

Figyelt kérdés

ha pl előző inkarnációmban öngyilkos lettem, és most már egy nehezített inkarnációba születtem le, természetesen hoztam ugyanazokat a gondokat is. arra vagyok kíváncsi hogy mi történne ha most is az lennék, például valami miatt már nem bírnám tovább egyszer?


nem akarom megtenni csak kíváncsi vagyok hogy mit csinál a karma ilyen esetben.



2022. okt. 21. 13:07
A kérdező szavazást indított:
Semmi, idővel leszületnél egy hasonló inkarnációba mint a mostanid.
Rosszabb inkarnációba születnél mint a mostanid és valami nagyon komoly gáttal akadályoznák a tettedet (pl magatehetetlenség)
Kettes válasz + még rosszabb dolgokat kéne kiállnod mint mindkét inkarnációdban együttvéve
Egy jobb életbe születnél, mert láthatóan nem megy a rossz elviselése
Más univerzumba vagy dimenzióba születnél le, ami kevésbé földies.
9 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%

Az utolsó kettő válasz azt feltételezi, hogy nem a tökéletességben élsz, ami lehetetlenség.

Haladnál tovább.. Kapnál egy olyan létet, ami tovább segit, majd tovább és tovább. A karma nem egy buta matektanár.

2022. okt. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Mivel nem létezik, így egyik sem.


Ha létezne, önmagában nem kerülnél olyan életbe, amiben az öngyilkosság a megoldás. Ráadásul nem fokozná ezt azzal, hogy egyre nehezebb és nehezebb életbe rak.


"Ohh, túl nehéz volt az előző életed és nem tudtad megoldani? Tessék, itt egy nehezebb."

Teljesen értelmetlen.

2022. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Már meg is válaszoltad a kérdésedet:


"előző inkarnációmban öngyilkos lettem, és most már egy nehezített inkarnációba születtem le, természetesen hoztam ugyanazokat a gondokat is"


A gondok elől nem lehet elmenekülni. Ez pontosan olyan mintha a suliban ellógsz egy vizsgáról vagy dolgozatról. Ha ellógsz akkor később újra meg kell írnod, ha arról is ellógsz akkor majd később írod meg. Ha nem tudod megírni évet vagy egyetem esetén az adott félévet ismételed meg. Amíg nem teljesíted az adott vizsgát legalább elégséges érdemjegyre, nem engednek tovább. Az élettel ugyanez a helyzet, csak itt nem vizsga van, hanem különböző az életben felmerülő problémák, feladatok amiket teljesíteni kell.

2022. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
6%

A reinkarnáció több hindu vallás és a főbb buddhista tanok egyik tétele.

Reinkarnációval vagy anélkül is a klasszikus vallások lényege azonos, csak más formát ragadnak meg, más oldalt mutatnak - másképpen tanítanak.


Az ind-hind (szent) hagyomány a Védákon alapulva kimondja, hogy az ember(iség) Istentől elszakadva a bűn felé közelít, így az újabb életek mindinkább alászállottak, vagyis romlottak a karma törvényének megfelelően. Az élet pedig létörvény (szanszára), egy rossz dolog, újjászületni is rossz - büntetés.

Az örök igazság (szanátana dharma) alapján ki lehet szállni ebből a szellemi sorvadásból, de ahhoz "pozitív dolgokat" kell tenni. Felébredésnek, ellobbanásnak stb. hívhatjuk, sejtetve leírni is csak egy könyv terjedelmében lehetne. Nem elég apróságokat tenni, komolyan meg kell változni, jelen korunkhoz képest nagyon is.

Nagyon nagyon kevesen teszik ezt meg és egyre kevesebben. A modern nyugati ember szinte képtelen erre.

Mindenesetre különböző szintek, lépcsőfokok vannak a "maximumig" és még azon túl. Ez egy folyamat, ami általában tudatos erőfeszítést igényel.


Az öngyilkossággal az ember nem felfelé lép a szellemi vertikumon, hanem lefelé.

Az öngyilkossággal és bárki más meggyilkolásával az ember nem kiszáll, hanem jobban beleszáll az örvénylésbe, Istentől méginkább elszakad és az ellenpont (Sátán) felé közelít. A következő újjászületés után számára még nehezebb lesz feljebb lépni.

2022. okt. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem hiszek sem a reinkarnációban, sem a túlvilágban, de ha valóban létezik, akkor jó nagy g*ciségnek tartom, ha az öngyilkost még ezzel büntetik. Senki sem vet véget önkezűleg az életének nyomós ok nélkül. Olyan traumák, tragédiák láncolata kell ahhoz, ami már bőven elég büntetés volt az adott személynek, ha képes volt szembemenni az életösztönével.
2022. okt. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Az életet te válaszottad, ez egy "életszerződés". Ha öngyilkos lesz valaki, akkor ezt egyrészt megszegi, másrészt a körülötte lévőket bántja ezzel, "átruházza" a saját baját, ez rossz karma. Ennek a kettőnek az együttese miatt lesz még nehezebb élete. Nem fogják megérteni, hogy mennyire szenvedtél, azt megbocsátják, ha súlyosan fogyatékkalélő volt az illető.
2022. nov. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6 már megbocsáss de ki választ olyan életet, amiben csak szenved?

Ha mi választanánk azt, hogy milyen életünk legyen, senki nem szenvedne hiányt semmiben.

2022. nov. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Azért mert a lélek így tud fejlődni. Olvasd el michael newton lelkünk útja 1-3 könyveit. Pszichoterapeuta, aki a reinkarnációt kutatta.

Persze van olyan ember, aki jól él, jó az élete stb. Ezt is ő választotta, viszont nem fog annyira fejlődni.

2022. nov. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Az kimaradt, hogy nem azért jössz ide le, mert itt milyen jó életed lesz, ellenkezőleg. Ha elolvasod a könyvet, akkor rájössz, hogy nem ez az otthonod.

Ha nem hiszel az ilyenekben, jó neked. Én is azt kívánnám bárcsak ennyiről szólna az élet, hogy meghaltunk és elvágnak mindent.

2022. nov. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szóval akkor ha jól értem, minél többet szenvedünk, annál többet fejlődünk.


Akkor nem szabad tennem azért, hogy jobb életem legyen, mert akkor nem fogok fejlődni. Sőt, akkor az, hogy most ilyen sok millió ember szenved az jó dolog és arra kell törekedni, hogy minél többen szenvedjenek, nem?

2022. nov. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!