Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miből gondoljátok, hogy...

Miből gondoljátok, hogy létezik reinkarnáció? Ha létezne nem szuletne ennyi ember. Ha létezne nem lenne az összes utaztatás betudva az agy képzelgésnek. Ha létezne közel 3milliárd keresztény hinne egy hazugságnak és Jézus is egy sarlatán lenne

Figyelt kérdés
2022. nov. 12. 11:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
aki utaztatással foglalkozik nem több puszta kuruzslásnál
2022. nov. 12. 11:52
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Ezek, amelyeket mondtál, ún. "buta érvek".

Azt, hogy létezik-e, nem tudjuk - de amit te mondasz, az nem cáfolja.

2022. nov. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Új lelkek miért születnek? És a régi meddig tart?
2022. nov. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Részigazságokat ismertek, és erre építve magabiztosan mindentudónak hiszi magát az ember.

A Jézus által átadott tanítás, a buddhista tanítások, a jóga és csikung tanítások, a Rózsakeresztes tanok nem cáfolják egymást.

Nem tudsz MINDENT megérteni, mert az emberi szint csak egy nagyon korlátozott megértést-megtapasztalást tesz lehetővé, de a tanítók átadták a helyes tanításokat, nem lenne más dolgunk, mint követni a választott spirituális utat.

Csak egy példa, mert nálunk a kereszténység a legnagyobb, Jézus azt tanította hogy mindenkire barátként tekints, ha erőszak, bántás ér bocsáss meg, osztd meg másokkal amid van, ne hazudj, ne vedd el másét, stb.

Tényleg ezt teszik -és tették a magukat szuperkereszténynek tekintő emberek, papok, vezetők?

2022. nov. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
attól még, hogy a papok ezt tették vagy sem az egy dolog, de Jézus tanításában egyáltalán nem szerepel a reinkarnáció, tehát más vallás spirituális útját hívő keresztényként hamisnak tekintem, az egyetlen igazság és valódi tanító Jézus Krisztus volt, aki meg bedől olyan meséknek, hogy valójában tanított Jézus a reinkarnációról és hisz benne az megtagadja az urat, Az egyetlen hiteles "spirituális tanítás az az evangéliumokban fogalmazodott meg
2022. nov. 12. 14:00
 6/16 A kérdező kommentje:
4es, szerintem te ha tehetnéd összemosnád az összes vallást és kihoznál belőle egy hatalmas katyvaszt. Csak mondom, hogy isten fia nem minden nap szuletik és csak is egy vallásba szuletett meg és közvetítette atyánk szavait és váltott meg minket bűneink alol. nem minden nap szálja meg a szentlélek az embert. Vagy tévedek?
2022. nov. 12. 14:04
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyetlen hiteles"

Neked.

Másnak meg más a hiteles.

De azt te se tudod megmondani, hogy miért hiteles.

2022. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Jézus a többi galaxisról sem tanított, sem a gravitációról, sem az elektromosságról.

Miért?

Mert ahhoz, hogy azon a spirituális úton haladj, amit ő az embereknek átadott nincs szükséged erre a tudásra, sőt, lehet az emberi természettel még káros is ez a tudás. Mert ez azt jelentené hogy nem kell most jónak lenned, nem kell nagyon igyekezned, hiszen úgyis lesz még másik élet, majd akkor ráérsz a mennyországba jutni, most még bujálkodás, harácsolás, buli, és majd a következő életben.

Aztán eljön a következő élet, és ugyan ez történik (történt). Majd a következő.....és a következő......és a következő....és itt tartunk most.

Szóval Jézusnak igaza van, NINCS majd a következő életben, EZ AZ ÉLET VAN! Most kell kereszténynek lenned, törekedni, nagyon törekedni, mert korlátozott az idő, és most van lehetőséged jó embernek lenni.

2022. nov. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban tévedsz 6#, hogy én nem akarom összemosni a vallásokat, utakat, sőt, mindenkit bíztatok hogy minél tökéletesebben haladjon a saját választott hiteles útján.

Egyszerre két úton haladni nem lehet. Egyszerre két ösvényen felfelé haladni ugyan arra a hegyre nem lehet.

Én egy másik úton haladok, de a gyakorlásaim során megértettem hogy más tanítók és azok útjai is helyesek.

Csak azt szerettem volna mondani, hogy ne keressétek a hibát más tanokban, mert azt csak a tanon belül lehet megérteni.

A buddhistákra szokták mondani, hogy nem hisznek az Istenben, pedig az ő mesterük Szidhárta sem azt mondta hogy nincs Isten, hanem hogy ezzel most ne foglalkozzanak, mert nem része ez a tudás az útnak, majd ha odaérnek, megértik.

Ezek az utak, amiket mondtam, -és még sokkal több, amiknek már a neve sem maradt fent- mind helyesek.

Persze van sokkal több nem valós út is, szóval szívvel kell keresni.

2022. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A #8 és a #9 normálisan gondolkodik.

Eleve nem úgy fogsz előre haladni, ha másokat akarsz lehúzni.

NEKED kell jónak lenni.

2022. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!