Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A gnoszticizmusban lehetséges...

A gnoszticizmusban lehetséges a tovább süllyedés, az istentől még távolabb való kerülés?

Figyelt kérdés
Tehát az hogy Yaldabaoth ördögi, anyagi világán belül létrejön egy még alantasabb, még elzártabb, még tökéletlenebb világ, a létezés még egy alacsonyabb fokozata. Például egy metaverzum szimuláció ahol Mark Zuckerberg lenne az isten. (Poén volt) Lehetséges ez? Illetve ha igen meddig lehet még tovább süllyedni?

#bukás #határ #süllyedés #gnoszticizmus #Létezési sík #Yaldabaoth
2022. nov. 29. 21:41
 1/5 Grimfox ***** válasza:
49%

A materialista ateizmus, és annak minden hozománya már egy elég nagy süllyedás. Amikor már nem is hiszel a szellem létezésében, nemhogy keresni nem keresed, az egy alacsony létmód. Yaldabaoth-nak nem célja, hogy olyan mélységbe tárja az embert, ahol már őróla sem tud senki(valamilyen formában). Ő azt akarja, hogy őt imádják. Vagy önmagában, vagy azon a hamis teremtésen keresztül, amit létrehozott, hogy a szellemet bebörtönözze. Aki az anyagi világban elmerül, és azt imádja, közvetve az is Yaldabaoth híve. A meterialisták között sok az intelligens, kutatásra, keresésre hajlamos ember. Előlük mindenképpen el akarja zárni a lehetőséget, hogy a valóságot megismerhessék-hisz képesek lennének rá. Az irányítható embereket más módokon készteti imádatra. Az igazán egyszerű emberekkel pedig nem is kell mit kezdenie, hiszen ők sosem fogják keresni az igazságot.

Ugyanakkor kétlem, hogy akár egy szimulációban is bárki másnak átadná az isten szerepét. Eleve féltékenységből zárta az embert húsba, és ködösítette el az elméjét. Önként nem engedi, hogy bárki másik istent imádjon.

2022. nov. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Már a tiktok túlhaladta ezt. Nem fogunk nagyon lesüllyedni, már innen felfelé vezet az út.
2022. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Grimfox ***** válasza:
63%
Szerintem még mindig van lefelé...De értem mire gondolsz. Ennél lejjebb már nem süllyedünk. Oda már ásni kell.
2022. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindig van lefelé szerintem. A szimuláció a szimulációban és sokszorosan, míg nem már a tébolyban és elvakultságban vagy. De ezt nem fogják csak úgy engedni fentről. Nem lehet csak játszadozni egy lélekkel, a lelkek maguknak készítik elő az utat. Ha a rosszra rosszat reagálsz, egyre rosszabbat, és egyre többször, akármilyen visszajelzést is kapsz a lelkedtől és a külvilágtól, akkor igen, süllyedhetsz lefelé. Hisz karmikusan létrehozod magadnak, hogy visszahasson rád egyre rosszabb dolog.

A mostani politikusok is, csak nyomják, egyre keményebben a farkastörvényt. Ők nekik meg lesz a kis jussuk, ahol átélik a saját tettük következményét. Ott pedig a tudat azt mondja majd: ez annyira borzalmas volt, hogy iszonyúan megfogom magam fegyelmezni, hogy a jót válasszam, mert nagyon megszívom, ha nem.


Aztán ezek a legrosszabb emberek lesznek a legjobbak, mert stabil táptalajuk van abban, hogy a jót választják, akármilyen kísértés is van.

2022. nov. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A materialista ateizmus, és annak minden hozománya már egy elég nagy süllyedás."

Igen, ez egy óriási, borzalmas vakság.

Egy nagyon jó barátom ateista, bizonyítékokat akar, de mikor soroltam neki, mindegyiket a berögződése miatt kizárta. És mondja, más bizonyíték kell, jelenjen meg előttem Isten, aki mondja, hogy mi van. Nem, TE LÁSD meg, hogy Isten már rég előtted van, és benned van. Te fejleszd ki az érzékeidet, mert ennél jobban az arcodba tolni már nem lehet semmit. Persze, oké, hogy a sötétség korszakában vagyunk és a misztikus lények meg mindenféle csodák most nincsenek jelen, de ugyanúgy maximálisan észlelhető Isten üzenete.


De a populáció 60%~ -a jobban be van zárva a fizikai létbe, mint a maradék 40%. MBTI-ben ők az S-es tulajdonságúak.

Őket úgy lehet felébreszteni, ha a műszereik alá rakják a mágusokat, természetfeletti képességűeket, de nem annyira láttam, hogy szeretnének ilyen bizonyítékokat olvasni.

2022. nov. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!