Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogy meditáljak, ha a saját...

Hogy meditáljak, ha a saját gondolataim függője vagyok?

Figyelt kérdés

Próbálok visszatérni a jelenbe, meg arra koncentrálni ami most van, amit éppen most csinálok (vagy kéne csinálnom 😅), de halálra unom magam.

Ez, hogy nulla mentális stimuláció, csak a jelen van, ettől kikészülök. Arra gondoltam, hogy a telefonozás miatt, de nem, mert telefonnal vagy anélük is minden további nélkül nyomom magamnak az adást, és ha nem csinálhatom, akkor robbanok.

Az, hogy meg van adva hogy csak a jelenre figyelhetek és nem gondolhatok arra, amire szeretnék nekem ez börtön. Maga a jelen keservesen unalmas.

Érdemes egyáltalan foglalkoznom a meditacióval, ha kb 1 perc ülés utan úgy érzem, hogy felrobbanok? Mi ebben a pláne, amúgy nem tudom megérteni, hogy miert jó az ha anjelenben vagyunk és minden megáll?


2022. dec. 19. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne meditálj. Amúgy koncentrálni hogy tudsz? Például könyvet olvasni, tanulni? Vagy bármin dolgozni, ami odafigyelést igényel? Azért kérdezem, mert olyankor is a jelenben van az ember, és nem magára figyel.
2022. dec. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A meditáció egyik lényege éppen a tudat lecsendesítése, fókuszálása. Vannak aktív meditációk is, ha nagyon szétszórt az ember talán jobb ezekkel próbálkozni. Már az is lehet meditáció, ha a gyakorló a saját kezét figyeli valamilyen tevékenység közben. Vannak pl. azok a kis zen "homokozók", amit lehet gereblyézni, a lényeg, hogy arra kell figyelni, amit éppen művelünk. De ez bármi lehet: a lábunk séta közben, lélegzetvételkor a levegő áramlása az orrunk hegyénél, a szél süvítése, krumplipucolás, stb.
2022. dec. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2# szépen összefoglalta.

Az emberek különbözőek, nem mindenki tud ülni és kikapcsolni, sokan inkább a mozgásos, cselekvéses meditációt tudják inkább csinálni.

Pl a tai chi, vagy a futás, vagy a séta, tökéletesen csak a testedre koncentrálva, -ha olyan helyen vagy, ahol nem veszélyes a környezet- a mozdulatokra, a legtisztábban hajtva végre a cselekvést. Ez lehet akár a krumplipucolás, ahogy 2# példaként írta.


Az elménk megszokta hogy 100 szálon fut egyszerre, a múlton, a jövőn, a jelenen agyal egyszere, kb azt csinál amit épp akar.

Amikor egy dologra viszed a figyelmed, és rajta tartod, akkor az elme meg van regulázva, és megpróbál kitörni. Meg kell próbálni elengedni, nem figyelni a bedobált témákra, ötletekre, emberekre, stb. Csak végezni azt a tevékenységet, egy dologra figyelve, és az elme lassanként megadja magát, és engedelmes eszközzé válik.

2022. dec. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pont azért kell a meditáció, mert túlságosan a gondolataink függője vagyunk :)


Ülésekkel érdemes gyakorolni, kényelmes ülőhelyzetben, és egyenes háttal. A légzésre érdemes figyelni, és az épp a külvilágból érkező hangokra (ezekkel könnyen visszatérhetsz a tudatos jelenlétbe).

És, hát, azért gyakorlás mert sok idő kell mire belejön az ember. Határozz meg előre időket pl 5 vagy 10 perc és addig adj bele mindent.

A rendszeresség is fontos, és az a jó ha ébredés után minden reggel nyomat valamennyit az ember (ha van idő este is).

Amikor eljutsz ilyen napi 30-40 percre, akkor érdemes csak egyéb tevékenységek közben is próbálgatni...

2022. dec. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak kis falatokban :). Az elmének meg kell szoknia az új állapotot.

Ne hadakozz, ne erőltess. Nem az agy az életed irányítója, lehet tőle függetlenül is lenni. Ha erre ráérzel, a gondolataid nem tapadnak úgy rád.

2022. dec. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5

Az megvan, hogy én magam nem a gondolataim vagyok és érdemes nem beléjük gabalyodni túlságosan, csak az a baj, hogy van az a része a gondolatoknak, amit kifejezetten élvezek, ezert írtam hogy szerintem én tényleg függő vagyok.

Annak ellenére, hogy igen, ennek megvan a visszája is, hogy alkalmasint meg nagyon nem-élvezem, sőt a fal adja a másikat, de addigra már keső, mert már bele vagyok gabalyodva.

2022. dec. 21. 22:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Az 5-ös válaszoló vagyok.


Kis falatokban :) Az elején vigyél bele kicsit több játékot. Tanuld meg élvezni a nyugalmat, megszeretni a saját társaságodat! Próbálj simán relaxálni fürdés vagy kirándulás közben! Aztán majd szép lassan ráérzel.

2022. dec. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Ezen mar túlvagyok. 😅
2022. dec. 28. 13:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha túlvagy rajta, akkor nem értem mi a probléma. Ha élvezed a nyugalmat magaddal, képes vagy relaxálni, akkor mi a gond az agyalással? Ugyanis ha ezeket jól csinálod, nincs több agyalás. Ha mégis van, akkor valami mégsem megy teljesen.
2022. dec. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Kölcsönadom az agyam, bármikor! 😅
2022. dec. 28. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!