Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A lelkünk hogyan tudna fejlődn...

A lelkünk hogyan tudna fejlődni a nirvanáig miközben a viselkedésünk az részben tanult részben a személyiségünk formálja?

Figyelt kérdés
Maradjunk annyiban hogy a lelkünk nem tapasztal semmmit mert szerintem az egy állandó állapotban van. Amit ti karmának neveztek az mind az egonk és a személyiségünk együttese alkotja amit még befolyásol a környezetben tanult viselkedési forma.

2023. febr. 17. 07:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Ezt szerintem senki nem tudja ha létezik a fejlődés miben nyilvánul mrg. Válaszotokat előre is köszönóm
2023. febr. 17. 07:21
 2/9 anonim ***** válasza:

A lélek csupán a néző egy interaktív moziban, olyan megtapasztalásokkal körülvéve, amelyeket a szabad akarat illúzióján keresztül él azonosulva egy fizikai entitással. Ezt nevezhetjük megtapasztalásnak, bár egy lélek számára biztosan mást jelent egy élmény megélése, mint ahogy azt a saját bőrödben érzed most.


"Amit ti karmának neveztek az mind az egonk és a személyiségünk együttese alkotja amit még befolyásol a környezetben tanult viselkedési forma."


Az ego és a személyiség, a környezeti hatások csupán az út részei, amit ezen életed során meg fogsz tapasztalni, a játék része. Ez a lélek számára nem feltétlen meglepetés, mert előre láthatta ezt az életutat, a lényeg ennek a megtapasztalásán van, a "jó" és "rossz" egyaránt hasznos tapasztalat.


A karma csupán a folytatólagos dráma része, amit a lelkek egymással játszanak.


Egy bizonyos "szint" felett már nem vágysz a földi életre, és nem reinkarnálódsz. Az idő a lélek számára nem létezik, fölösleges időrendben tekinteni a fejlődés mivoltára.


Egyet biztosan tudok, amíg azon küzdesz/szenvedsz, hogy életed során elérj egy bizonyos tudatszintet, hogy tovább tudj lépni a földi mocsárból, addig biztosan itt a helyed (és nem beszélhetünk semmi tényleges lelki fejlődésről)!


Talán meg kellene érteni és elfogadni, hogy miért vagy itt, az lehet a továbbvezető út!

2023. febr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Jobb egy karma, mint egy karholnap.
2023. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy én olvastam és gondolom:

A anyagi létezések közötti létben a szellemünk : az ÉN.

Az anyagi létben élő szellemünk : az én.


Az ÉN az igazi mivoltunk! Ennek a "lénynek" ,entitásnak, szellemnek kell fejlődnie amíg meg nem világosodik teljesen. Ezek vagyunk mi valójában!

Az ÉN-t a mindenségben csak a szeretet veszi körbe. Bármilyen viselkedést, gondolkodást,érzelmi hozzáállást csak konfliktusok megélésével,megtapasztalásával ,megértésével tudunk megváltoztatni,jobb irányba terelődni,fejlődni. Ezt az ÉN nem tudja ott ahol van megvalósítani ezért megalkotja a feladatát. Megalkotja azt a világot ahol azt a feladatot meg tudja tanulni. Megalkotja hozzá azokat az embereket(rokonok,ismerősök, családtagok,stb) és viszonyokat(munka,társadalom,baráti,stb) amelyek ennek a feladatnak a megélését ,megtanulását lehetővé teszik.

Majd mikor ez készen áll az "ÉN" leszületik (az általa kiválasztott anyához,apához,családhoz) mint "én".

A két én között az a különbség, hogy az "ÉN" ,életek alatt összeszedett tudásából,tapasztalatából,intelligenciájából csak azt hozza minimálisan magával az "én" tudatába,ami a kitűzött feladat teljesítéséhez feltétlenül szükséges.

Az "én" az emberi testeben és világban meg fog élni helyzeteket, konfliktusokat és ha megérti a helyzetet és megtanulja azt kezelni, tapasztalatot fog szerezni amivel a halál után ,visszatérve a "ÉN"-be "gyarapodni" fog és egy lépést tesz a megvilágosodás felé.

Amennyiben nem tanulja meg a "leckét" a feladat marad és újra le fog születni egy másik családhoz,egy másik rendszerbe (persze ezeket is az "ÉN" tervezi meg még a leszületés előtt ugyan úgy ahogy az előző életnél volt.) Csak úgy lehet tovább lépni ha megtanulta amit kitűzött.Amíg nem addig ugyan azzal a feladattal fog megszületni újra és újra.


Ha részletesebben akarsz erről olvasni ajánlom: Müller Péter : Kígyó és kereszt című könyvét.

2023. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még egy szösszenet az előzőekhez! Érdemes elolvasni!


[link]


#4 voltam.

2023. febr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megvilágosodás után kezdődik csak a lét igazán, de már vágyak és negatívra hangolt tudat nélkül. Utána ér véget a bevezetés. Úgy fejlődik, hogy jobban kapcsolódsz az forráshoz, úgy, hogy benned van a "portál" ahhoz, hogy kapcsolódni tudj vele. Miért kell fejlődni? Mert a világ valódi célja a tökéletesség, az egység méretének a továbbfejlesztése egy magasabb, aktívabb szintre. Mi meg egy alacsonyabb megnyilvánulásban jövünk létre, pont azért, hogy be tudjuk fogadni a változást. A lélek az egy mindentől független létező, de mégis függ valamitől, a karmától, ezt kell feloldani. A léleknek is van egója, csak a test nélküli világ példáján ezt nehéz elképzelni. Ragaszkodunk az anyaghoz és törekszünk arra, hogy ez többet ne legyen így, de logikus, nem? Testhez kötöttségből szeretnék eljutni a test nem kötöttséghez, magasabb szintre.
2023. febr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem látok a kérdésedben ellentmondást, viszont pontosan tudom, hogyan működik ez. Ha őszintén érdekel, írj rám, ha nem találtál mástól kielégítő választ.
2023. febr. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es! Írd ide! Aki itt válaszol mindenkit ez érdekel!¡
2023. febr. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

"A lelkünk hogyan tudna fejlődni a nirvanáig miközben a viselkedésünk az részben tanult részben a személyiségünk formálja?"


A viselkedésünk attól függ, hogy mennyire vagyunk tudatosak.

Ha a viselkedésedet a folyamatosan a tanult és a személyiséged formálja akkor te egyáltalán nem vagy tudatos.

Minél tudatosabb vagyok, annál kevésbé a tanult és ösztönös reakciók irányítják a cselekedeteim és a viselkedésemet.

Pl.: alapból nagyon ingerlékeny vagyok és könnyen kezdek el kiabálni az emberekkel. Beszól valaki a melóban, automatikusan elkezdenék kiabálni vele, de a másodperc töredéke alatt bevillan, hogy hetek óta ezen meditálok, próbálom legyőzni a tanult viselkedési formáimat, így nyelek egyet, elfordulok és kimegyek cigizni. A harag pedig egyszerűen elszáll.

Ez maga a tudatosság.

Ha minden egyes lépésedben képessé válasz erre a tudatosságra, akkor folytathatod az utadat tovább. :)

2023. márc. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!