Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit jelent, hogy lelkileg...

Mit jelent, hogy lelkileg kell fejlődni és gazdagodni? Ezt meg, hogy a fenébe kell csinálni? Netto hülyeség szerintem.

Figyelt kérdés

2023. márc. 23. 12:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mármint a fejlödés hülyeség a lélek egy állandó állapotban van. Isten felé való közeledés és a közben megtett út és "spirituális fejlődés ami megszabadítja az embert a felseleges gondolatoktól. De az hogy a lelkem fejlődne azt nem hiszem.
2023. márc. 23. 12:28
 2/11 A kérdező kommentje:
De kiváncsi vagyok hogy ti mit gondoltok a lélek fejlődéséről..
2023. márc. 23. 12:29
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Úgy kell csinálni hogy mély meditációban a tudatalatti világába kerülsz
2023. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Én bevallom nem vagyok jártas ebben témában, most nem járok utána, hanem leírom a random gondolataim erről. Én a lélek fejlődése alatt azt értem, hogy például ellenállóbbá válik az egyén a stresszel szemben. Növekszik a lelki állóképessége, könnyebben kezeli a szorongást. Vagy magabiztosabbá válik, mint korábban.

Ezek is tekinthetők egyfajta lélek fejlődésnek?

2023. márc. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Grimfox ***** válasza:

A lélek egyetlen fejlődési lépést tesz. Ráébred önnön természetére. De ez sem igazi fejlődés, nem lesz más a lélek ettől. A szellemi fejlődés az, amikor az ember halandó részei igyekeznek elérni a fent említett állapotot. Alulról indulva az ember fokozatosan ébred rá a létezése különböző megnyilvánulásainak természetére, míg eljut a lélekig.

A zavar ott lehet, hogy sok esetben a lelket, és a szellemet felcserélve használják. Ilyenkor a lelket változónak, a szellemet állandónak nevezik.

2023. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Az azt jelenti, hogy add oda a gazdagságodat annak aki azt szeretné hogy lelkileg gazdagodj, hisz ő csak jót akar neked és a lelkednek, és feláldozza magát érted és a saját lelkét, elfogadja a pénzedet a tanításért cserébe.
2023. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Ez bonyolult... Olvass buddha vagy taoista tanításokat és rájössz.
2023. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
10%

"""...A műveltség ékesség a gazdagnak, vígasz a szegénynek. """

ez a lelki gyarapodás, a műveltség. nem egyszerű, mert elárasztják a világot tév-ismeretterjesztő műsorokkal meg bulvár-szenny-lapokkal, és akkor hol szerezzen az ember műveltséget? nemis olyan egyszerű !!!

2023. márc. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köze nincs a műveltségnek a lelki fejlődéshöz.
2023. márc. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak egy példa, szerfüggők lelkileg gyenge ezért szerfüggő. De lehet erősíteni a lelküket, akik erre rájönnek, tesznek érte le tudnak jönni. Tehát igenis lehet fejleszteni a lelket.
2023. márc. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!