Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ilyen valóban létezik?

Ilyen valóban létezik?

Figyelt kérdés
komolyan van előző életünk? Hogy kell ezt elképzelni? úgy értem hogy volt régebben ugyan olyan ember! aki igy nézett ki mint én? vagy éppenséggel te kedves válaszoló! és erre tudunk mink vissza emlékezni? néztem egy videot erről a témáról, és el gondolkoztam ezen! Hogy ilyen valóban létezik.
2023. ápr. 11. 19:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem egyszer házasodnak össze a jelenlegi életükben az inkvizítór és az a kínzott boszorkány, aki őáltala halt kínhalált. Úgy kell elképzelni, hogy ha visszatekerjük az idő kerekét akkor te a középkorban is éltél és az életviteleddel összekötötted magad másokkal, akik megjelennek ebben az életben
2023. ápr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A reinkarnációt többféleképpen értelmezik a különböző vallások.

Van amelyik feltételezi, hogy az élőlényeknek van egy egyedi, test nélkül is létezni képes, nem anyagi természetű lelke, ami a halál után egy új testben tér vissza a fizikai létezésbe. Ezen utazás során a célja a tökéletesedés, az elérhető legmagasabb szintű állapot elérése. Ilyen a hinduizmusban a lélekvándorlás.

Van olyan is, ami tagadja az egyedi lélek létezését, és úgy tartja, hogy az ember szellemi természetű sajátosságai - pl. a vágyai, a félelmei, a szándékai - egyfajta energiaként megmaradnak a halál után is, és később összeállnak egy új születésben, ahogyan a szétszedett Lego elemekből is össze lehet rakni egy új, másik objektumot. Az út célja itt is a szellemi fejlődés, amelynek során elérhető a szabadságnak az az állapota, amelyben már nem kényszerű az újjászületés. Ilyen a buddhizmus.

2023. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Grimfox ***** válasza:
100%
A tested egyszeri, és megismételhetetlen. A lélek ölt új testet. Nagyon ritka, ha valaki emlékszik bármire is az ezt megelőző életéből, általában az emlékek az előző élettel halnak. A tested, a személyiséged teljesen új, csak a lélek azonos.
2023. ápr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%
Egy életed van, egy lelked. Nincs több. A generációs szellemek azok amik az adott teset használják, egészen addig amig le nem lepleződnek. A mai emberek tévesen a saját lelküknek hiszik. Ezt keverik-ahogy a 3-as is " A lélek ölt új testet" . Nem. Akik egy-egy úgynevezett reinkarnációs utazáson vesznek részt, nem mással kommunikálnak az adott emberen keresztül, mint az adott emberhez kapcsolódó generációs, familiáris szellemmel, akik a vérvonalat követik.
2023. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
akik a vérvonalat követik, de az nem egyenlő az adott ember egyszeri, megismételhetetlen lelkével. Lelepleződésükkor mutatják meg a valódi lényegüket amikor kiparancsolják őket a gazdatestből, és megszakítják a vérvonalon lévő létüket.
2023. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Grimfox ***** válasza:
100%
Ez melyik szellemi/filozófiai iskola magyarázata, kedves 4.? Először hallom. Az egyszeri élet, és lélek persze ismerős, a generációs szellem az új.
2023. ápr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%
6 Már 2000 éve köztudott. Démonológiába pedig megtalálsz mindent ha olvasni akarsz róla, de a legjobb amikor fizikai és szellemi síkon is tapasztalatot szerzel Jézus által.
2023. ápr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%
*de a legjobb amikor fizikai és szellemi síkon is tapasztalatot szerzel Jézus által.Nem csak olvasmányokból, hanem tapasztalatból.
2023. ápr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Grimfox ***** válasza:
100%

Keresztény tanok közt még nem hallottam/olvastam ilyet. De akkor gondolom annak valamelyik ágához tartozik.

Démonológiát nem olvasok, ha nem nagyon muszáj. Olvasni róla sem egészséges, még ötleteket ad az embernek.

2023. ápr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
9 Csodálkozom, hogy egy ilyet leírsz azok után, hogy démonokat mozgatsz mágia által, jósolz és egyebek. Sosem értettem miért jó az embereket megpróbálni félrevezetni. Masszív okkultista vagy.
2023. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!