Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A hit az egy bináris fogalom?...

A hit az egy bináris fogalom? Vagy vannak árnyalatai?

Figyelt kérdés
Tehát, ha pl. tudom (vagy, na jó mondjuk, hogy sejtem), hogy mi a jó, de mégse azt csinálom, akkor van hitem vagy nincs?
2023. jún. 4. 15:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szükséged hitre, ha tudod.


Szóval a hit bizonyíték vagy jó ok nélküli elfogadás.

2023. jún. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

és igen, bináris


Vagy hiszel vagy nem.

2023. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%
A hitnek semmi köze a cselekedethez.
2023. jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Grimfox ***** válasza:
44%

A hit maga bináris. Vagy van, vagy nincs. Hogy ez a hit számodra milyen erős motiváló, vagy gátló tényező, az tőled függ. Ha a hit motivál a jó cselekedetekre, vagy ez alapján óvakodsz a rossz cselekedetektől, akkor ez egy erős tényező számodra. Ha hisze, de nem ez alapján cselekszel, akkor gyenge. Annak vannak árnyalatai, mennyire hat ki az életedre.

Ha van hited, és a hited szerint valami jó dolog, de te mégsem azt csinálod, akkor van hited, csak nem veszed figyelembe, amikor döntesz. Attól meg, hogy jó dolgokat cselekszel, még nem lesz hited. Ez csak morális kérdés.

2023. jún. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A hit és a tudás között nagyjából félúton ott van valahol a "bizonyosság" érzése is.


Azt mondanám, hogy inkább már a tudás felé tendál, de ez csak a te személyre szabott megtapasztalásod és talán nem is vagy képes egzakt módon megmagyarázni/bizonyítani másoknak az igazadat. Ettől függetlenül, benned már megszületett a megértés abban a bizonyos kérdésben. :)

2023. jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

#4

Melyik jobb?

Azért jónak lenni, mert tudod hogy pozitív hatással leszel a környezetedre


vagy


félelemből, mert isten vagy karma nem nézi jól?

2023. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Grimfox ***** válasza:
0%
Mindegy, melyiket gondolom jobbnak. Ha valaki azért jó, mert a hite ezt diktálja, az önző, mert a jópontokért teszi. De a végeredmény mások számára ugyanaz, mintha valaki azért jó, hogy mások számára is jó környezetet teremtsen. A cselekvő egyén számára nem mindegy, de ez mindenkinek a maga gondja.
2023. jún. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#7

Szerintem nem mindegy, hogy önzőség miatt vagy önzetlenség miatt teszel valamit.

Persze mindkettő hasznos és segít másokat, viszont nem leszel jobb ember emiatt legbelül.


Szerintem a belsőd is fontos.

De ha csak azért teszel jót, mert neked megéri az nagyon kérdőjeles, valami baj lehet a toronyban.


"A cselekvő egyén számára nem mindegy, de ez mindenkinek a maga gondja."

Igen, éppen ez volt a kérdésem lényege BRUH

Hogy melyik a jobb és mi a különbség.

2023. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Grimfox ***** válasza:
0%

Az egyén számára egyértelmű melyik a jobb, a közösség számára meg mindegy.

Ha valaki jót tesz, hogy jobb legyen legbelül, az önző. Aki nem foglalkozik ilyen kérdésekkel, hanem cselekszik, az a jó ember, és az lesz jó legbelül. Lényegtelen, hogy ezt azért teszi, mert ezt tanulta egy vallás tanításaiból, vagy mert ilyenre nevelték a szülei, esetleg mert tudja magáról, hogy egy gyarló alak, tele borzalmas tulajdonságokkal, amiket nem akar másokra szabadítani, ezért az ellentétét teszi.

Ha azt veszed, végeredményben nem létezhet jó ember, mert még a legönzetlenebb embert is jó érzéssel tölti el, hogy másokkal jót cselekszik. Ez az érzés jutalom, motiváció a jó cselekedetekre. Máris nem önzetlen.

2023. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Lényegtelen, hogy ezt azért teszi, mert ezt tanulta egy vallás tanításaiból, vagy mert ilyenre nevelték a szülei, esetleg mert tudja magáról, hogy egy gyarló alak, tele borzalmas tulajdonságokkal, amiket nem akar másokra szabadítani, ezért az ellentétét teszi."

Szerintem az a gyarló alak, aki ilyen vallásokban hisz és így fogalmazza meg.

Viszont igazad van, a legtöbb vallás ezt mondja.


De attól még nem lesz igaz.

A vallások lealacsonyítják a hívőket arra a szintre, hogy azt hagyjuk szükségük van megbocsájtásra egy istentől.

Én ezt mélyen immorálisnak nevezném.


Viszont szeretném hallani, hogy mi szerinted gyarló vagy borzalmas tulajdonság.

Mert szerintem ilyen átlagban véve nincs.

2023. jún. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!