Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lehet, hogy nincs is reinkarná...

Lehet, hogy nincs is reinkarnáció és a karma is csak mese? Én azt tapasztalom, hogy 29 év alatt megtapasztaltam mindent, bánatot, szerelmet, pénzt, sikert, mindent amire vágytam. Fölösleges még egy élet.

Figyelt kérdés
Mindent amit megakartam megtasztaltam és most már ott tartok a fejlődésben, hogy állandóan Isten társaságát keresem aki nem egy olyan Isten, hogy leckeképpen megtartja a hibáidat és életeken át büntet a karmán keresztül hanem az én Istenem olyan, hogy megbocsátja a hibáim egy ima keretében. A ti Istenetek is ilyen a fejetekben?
2023. okt. 4. 07:58
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Egy pók is megtapasztalt mindent. Volt sokáig háló nélkül, volt kertben, házban, pincében, evett mindenféle legyet, volt vagy 4szer is kis pók projekt, mielőtt elüldöződött. Akkor meg minek még egy?


Ha nem értenéd, akkor olvasd tovább.


Az elmédről van szó. Hogy te magad mennyire vagy fenséges és nagyságos. Mint ember, jó hogy megéltél egy csomó mindent, de amikor már még 5 ilyenen túl leszel, olyan bölcsességgel és figyelemmel fogsz tekinteni, amit jelenleg nem tudsz elképzelni sem. És akkor is ezt fogod mondani, csak bölcsebb szavakkal. Nem fogsz pénzt és sikert emlegetni. Az élet mélységeit fogod ecsetelni. És ugyanezt fogod gondolni, "minek még egy élet"? Hát pont ezért. Amíg nem látod, hogy a végcél a mennyország, a létezésen túli végtelen abszolút tökéletesség az, amihez méltó, amivel egy rangúvá, egy rendűvé, egyé akarsz válni. A mennyország szerves része vagy te is, testvérem. Hogy akarnál úgy visszamenni oda, hogy egy fizikai testben létezve csapdában rekedsz amíg az meg nem hal? :))


Az én Istenem egyikhez sem hasonlít. Az én Istenem túlságosan hatalmas, hogy méltó legyen a bocsánat, vagy más felfoghatatlanul apró dolgokhoz. Az én Istenem végtelenül imádó, szerető, segítő. Örökben mellettem van, és végtelenül segít, amíg csak újra teljesen egyé nem válok vele és minden testvéremmel.

2023. okt. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Az a gyönyörű benne, hogy a legdefektesebb emberek tartják önmagukat a legfejlettebbek. Ez meg az én tapasztalatom...
2023. okt. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SZücsöm ***** válasza:
74%

1 Az ember soha nem lesz tökéletes mert anyagi létező. A lélek pedig ha létezik, nem egyenlő az emberrel, tudattal, egoval nem anyagi és már önmagában is tökéletes. Ergo a lélek nem fejlődik csak az ember, tehát nem cél a fejlődés (max az adott embernek).


Ha van isten akkor nem imádó, szerető vagy segítő, hanem konkrétan minden. Értsd amint jelzőkkel illeted pont hogy elveszel a "fogalomtól". Ez azt is jelenti, hogy ha van isten akkor nincs olyan létező ami ne lenne a része. Legyen az anyagi pl: emberi lény vagy nem anyagi.

2023. okt. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet előző életdben nem így gondoltad.
2023. okt. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!