Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi értelme van a következő...

Mi értelme van a következő életben kiterjedő karmának? Abból hogyan lehet tanulni ha azt sem tudom miért történnek velem rossz dolgok?

Figyelt kérdés

2023. okt. 15. 15:02
1 2
 1/14 anonim válasza:

Pont ez a lényege, hogy nem számít mit tettél, az számít, hogy most mit fogsz tenni.

Nem az a cél, hogy egy listát tanulj be, ami alapján élni kell, hanem hogy ösztönösen érezd, hogy mi a jó és mi a rossz, tudj köztük különbséget tenni.

2023. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem a múltadban van az oka a rossz dolognak, hanem a jelenedben. Azért történik veled rossz dolog, mert olyan formájú az elméd, és úgy teremted az életedet.

Az az értelme, hogy 1 élet alatt egy elme nem tud eljutni a baktérium szinttől a mennyországig.

2023. okt. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 SZücsöm ***** válasza:
100%
Kérdező. Ha a lélek létezik akkor nincs mit tanulnia.Legalábbis a fizikai létből biztosan nincs. Gondolj bele. Az ember anyagi létező. Minden tudás amit az élete során szerez az anyagi világhoz kapcsolódik, ott hasznosítható. A lelket nem határolják be az anyagi világ viszontagságai. Nincs ronda, alacsony, buta, gyenge, öreg, szegény lélek. Ugyan így ennek az ellenkezője sincs. A lélek nem találkozik olyan dilemmákkal hogy hogyan oltsa a szomját, éhét, hogyan védje magát a környezeti viszonytagságoktól, hogyan szerezhet egy Rolex órát stb. Hosszan sorolhatnám tovább. Röviden. A nem anyagi léleknek nem kell, és nem is tud semmit sem tanulni vagy fejlődni az anyagi létből, mert az ő léte nem anyagi. Az ember az tud, de az ember nem = a lélekkel.
2023. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Semmi értelme. Az egész rendszer úgy ahogy van nem ér semmit, sőt még annyit se.

Tulajdonképpen ha valaki valamit valaha elkövet (most tökmindegy mi az), soha többet nem fog tud kijönni belőle. Erre jó a rendszer. Ugyanis a következmény amit érte kap (és ugye írtad hogy fogalma sincs az embernek, miért kapja) egy következő következmény oka lesz. A láncnak sosincs vége.

Van aki belenyúlt a mézesbödönbe, neki a hatsója ki van nyal'a, más meg ha semmit nem csinál, csak egy helyben ül, akkor is szenved.

És akkor vigasztalónak bedobják a csalit, hogy majd "MenNyIt FoGsZ fEjLŐdnI hA EbBől KiJöSSz".

A poén csak az, hogy pont a karma meg az univerzum törvényei azok amik ezt megakadályozzák.

Szóval hogy hogyan lehet ebből tanulni? Sehogy. Ez csak a duma, hogy ebből egyáltalán tanulni lehet, ezzel a dumával érik el hogy befogd a szádat, és szinte önként gyere "tanulni", hogy majd "megszabadulj".

Ez ugyanolyan duma, mint a "teher alatt nő a pálma". Vicc. Röhej. Teher alatt semmi nem nő, maximum belőled lesz nyomorék. De ha beveszed, hogy ebből mennyit tanulsz, akkor nem szólsz semmit azért, hogy rádraknak annyi terhet, hogy egy szerencsétlen málhás szamár is összedöglik alatta. Sőt, önként veszed fel, mert azt hiszed, hogy mennyit fogsz tanulni.


Nagyon szeretném máshogy látni, sőt leginkább tapasztalni, de erre már elég régóta várok. Ha nem így van, majd egyszer az élet meggyőz (10+ éve nem tette meg. Best of luck!)

2023. okt. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3, és nincs kicsinyes, önző esetleg gonosz lélek illetve jó szándékú lélek? Nem mintha ez ilyen fekete-fehér lenne. Nincs csak gonosz és csak jó lélek de pl. én abszolút tudatában vagyok hol tudnék még lelkileg fejlődni. Aki azt mondja nincs mit, az gyanús..
2023. okt. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#5


Nem a 3as vagyok.

De én sem hiszek abban, hogy lenne rossz szandékú lélek. Ha esetleg igen, zt a rossz szandék, az valahonnan szarmazik, pl egy Földi inkarnációból. Ha valaminis rosszá teszi a lelket, az a Föld. Maximum abban lehet fejlődni, hogy lélekként a Földón hogy szerepel az ember, de vélemenyem szerint ez a fajta fejlődés egy illúzió.

2023. okt. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6, Nem feltétlenül érték egyet, hogy ne számítana. Ha pl. csak és kizárólag magammal foglalkozok másokon áttaposva az is számít. Szerintem másnak is, de nekem végképp. Ha kaptunk egy földi életet és van egy külön lelki sík mi értelme lenne a földi életnek, hogyha a lelkinek semmi köze nem lenne hozzá? Akkor minek a test? Akkor minek van testhez kötve a lélek? Ettől függetlenül értékelem a kulturált vélemény nyílvánítást, akkor is ha nem értünk egyet. ✌️
2023. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, hogy nem számit, hanem hogy nem lehetséges szerintem.

Túlságosan befolyásol a fizikai, a genetika, a transzgeneraciós szrságok, a család ahova születik, társadalom, a szokások stb.

Ezek ellen menni a léleknek szerintem esélye sincs.

Pl vegyél egy lelket aki olyan anyához születik, aki pl drogozott vagy alkoholista volt terhesség alatt. Sajnos előfordul. Annak a léleknek mennyi esélye van a fizikai világ törvényei ellen menni? Közel a nullához, mivel lehet ki sem fejlödik teljesen, rendellenességgel születik, stb.

Ezek mind nem a lélek minőségéből vonnak le. Hanem a Földi élet minőségéből.

Pont ezért gondolom, hogy a világon semmi értelme nincs a földi életnek.

2023. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Grimfox ***** válasza:
Nem azért van karmád, hogy tanulj belőle. Azért van, hogy a dolgok egyensúlya megmaradjon. Egy tettet(ok) minden esetben valamilyen következmény kísér(okozat). Ha ez nem tud adott életen belül teljesülni, akkor máskor fog. A karma miatt létezik az események láncolata a világban. A karmából való tanulás egy lehetőség, nem pedig a karma célja. Az egyénnek haszna származik belőle, ha hajlandó erre, de nem ezért van karma.
2023. okt. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

"Nem ezért van karma"


Kíváncsi vagyok, hogy akkor miért. :D

2023. okt. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!