Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Akik természettudományosan...

Akik természettudományosan gondolkoznak, biztos ti is eljátszotok a gondolattal, hogy mi van a halál után. Ti a reinkarnációt részesítitek előnyben vagy inkább a Jézus féle mennyországot?

Figyelt kérdés
azokra a véleményekre vagyok kíváncsi akik ebben a kategóriában szoktak böngészni, kérem kedves moderátorokat hagyják a természettudomány rovatban a kérdésem. Remélem nem veszitek tolakodásnak a kérdésem ebben a rovatban. Szép napot nektek!

2023. okt. 17. 17:00
A kérdező szavazást indított:
inkább a reinkarnáció ha már túlvilág vagy halál utáni élet
inkább Jézus féle mennyország örök boldogságot választanám az univerzum teljes fényében pompázni, ha már tulvilág és mennyország
inkább mennyország, de remélem nem olyan hely ahol a sátán és az Isten ádáz harcot vív
14 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Azonban az emberek különböző vallási és filozófiai hiteket követnek, és ezek között a természettudományos gondolkodás is elfér. Az elképzelések a halál után történő eseményekről és a reinkarnációról vagy a mennyországról való hiedelmek személyes meggyőződéstől függenek.


Nincs egyetlen "természettudományos" álláspont a halál utáni eseményekkel kapcsolatban, mivel a tudomány nem hoz állításokat a túlvilágról vagy a vallási hitekről. A természettudomány célja a természeti jelenségek és folyamatok megértése, és nem foglalkozik a túlvilági kérdésekkel.


A válasz az Ön személyes hitrendszerétől és meggyőződésétől függ, és az emberek különbözően gondolkodnak a halál utáni eseményekről. A reinkarnáció és a mennyország is olyan koncepciók, amelyek különböző vallásokban és filozófiákban találhatók meg. Fontos azonban megérteni, hogy ezek a kérdések a vallásos és filozófiai meggyőződéseken alapulnak, és nem a természettudomány területére tartoznak.

2023. okt. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
#1 fejezd már be, senkit nem érdekel, miről hadovál az AI
2023. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

a kérdésre visszatérve, természettudományos gondolkodású emberként nyilván régesrég feldolgoztam, hogy a halállal együtt game over van, egyszer minden jónak vége szakad

de ha a felsoroltak közül kéne választanám, hát akkor már inkább a reinkarnáció, mint hogy jézus elvárásaihoz kelljen igazítanom az életemet és ez menjen örök időkig

2023. okt. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
egyébként attol fugettlenul, hogy Jézus idejében nem volt ilyen szinten a természettudományos ismereteink szerintem, de ez csak egyéni véleményem Jézus nem hiszem, hogy a levegőből szedte szavait olyan bölcsesség és tudás árad belőle az evangéliumokat hallgatván, hogy valoszínunek tartom, hogy tényleg nem magátol beszélt és ahogy ő mondta minden szava az atyátol ihletet. például azt, hogy létezik valamiféle szentlélek, aza gondolat addig nem volt benne az emberiség tudatában pedig a zsidok már megírták az oszövetséget és elég okosak voltak, de Jézus mondta ha már ő nem lesz elkuldi a szentlelket, mondhatjuk hogy persze szentlélek meg minden,d eén hiszek valamiféle spirituális szellemben, lélekben aki belevéste az emberek lekébe krisztus halála után, hogy hogyan legyunk jo emberek. Az meg hogy Jézust kéne dicsőteni ez nem úgy van az a elménknek és tudatunknak egy olyan állapota lesz ami egy létállapota feltáadásig. szo sincs dicsőítésről. a tudatunk és az elménk. elvan raktározva a lélekben, ha mondjuk megsérul és saláták leszunk az nem a valodi tudatunk hanem az a biokémánk én hiszem h a lélek létezik ami a jelen fizikával nem lehet magyarázi és hiszem, hogy a tudatunk mint eszencia vagy nem is tudom mi megvan ebben a lélekben.
2023. okt. 17. 17:28
 5/12 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesírási hibákért meg ha valahol olvashatatlan lett a kommentem
2023. okt. 17. 17:30
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

"Akik természettudományosan gondolkoznak, biztos ti is eljátszotok a gondolattal, hogy mi van a halál után."

. Nem, egyáltalán nem.

A túlvilág semmilyen formáját nem tartom sem plauzibilisnek, sem kívánatosnak.

2023. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

"Jézus nem hiszem, hogy a levegőből szedte szavait olyan bölcsesség és tudás árad belőle az evangéliumokat hallgatván, hogy valoszínunek tartom, hogy tényleg nem magátol beszélt"

. Valóban nem: a szavai azért olyan mélyek és tartalmasak, mert több évtizeddel a halála után írták le, addigra már jócskán átgondolva, filozófiai mélységgel gazdagítva.

2023. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
0%

Elmondom mi van a halál után!


Halálunk után a lelkünk át megy az Árnyföldekre (Shadowlands angolul) és egy Val'kyr kiválasztja ki jut be Asgardba és ki jut le Helheimbe! Aki Helheimbe jut azt Yokai-ok seregei üldözik majd élete végéig. De aki eljut Asgardba, azt Allah kinek jobb vállán Jézus, bal vállán Buddha lészen megáldja és te leszel az ő Valarjar-ja és utána mehetsz Azeroth-ba legyőzni a Lángoló Légiót! Majd miután elég démont gyilkoltál, békésen egyesülsz az Erővel és a Galaxis részévé válsz, ifjú padawan!

2023. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Háh, nem tolerálták.

De ha már itt van akkor reinkarnació a menny az túl idealizált nekem.

2023. okt. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Azért nem szoktam tudományok kategóriát nézni, mert az utolsó évtizedben akárhányszor oda tévedek, csalódok. A kérdések felét kisiskolások írják ki, feladatokkal. Nem természettudományi kérdés az, amikor megkérdezed, hogy mi a képlet valamire...

Ettől függetlenül én imádom. Sőt éveken keresztül fizikus szerettem volna lenni kamasz koromban, és fogjuk rá majdnem az is lettem.


Én gondolkoztam ezen sokat. Egészen addig, amíg rá nem jöttem. A reinkarnáció és a mennyország jól vannak együtt. A mennyország a létezés vége, míg a reinkarnáció a spirituális evolúció miatti szükséges dolog.

2023. okt. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!