Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A robbanómotorosok a fejlett...

A robbanómotorosok a fejlett civilizált világban már beléptek a halál völgyébe (Walley of Death)? A halál völgye egy közgazdaságtanii kifejezés, tehát onnan már nincs visszaút.

Figyelt kérdés
Olvass: [link]

2023. márc. 18. 12:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Kis nyelvnávizás: A motor belső égésű, nem robbanó.

A saját válaszom: Most úgy néz ki, hogy személyautóknál már elindult a kifutás irányába. Ha nem lesznek változások, akkor ez már a vég. Addig szerintem komoly részesedése lesz a hibrideknek. Hogy ez milyen tempóban fog végbe menni, az nagy kérdés. Most a folyamat gyorsnak tűnik, de biztos vagyok benne, hogy lesznek (ma még nem látott) lassító és gyorsító tényezők.

Amik biztos, hogy kérdéseket vetnek fel:

Az akku ma nagy a tömege és drága. A fejlődés az elmúlt 50 évhez képest nagyon gyors, de hogy mikor kerülnek az új technikák gyártásba az sok mindentől függ.


Az akkus autók térnyerése megváltoztatja az elektromos hálózattal kapcsolatos elvárásokat, ezt le kell követni a hálózattal


A benzines autók visszaszorulása csökkenti a benzin utáni keresletet. Ez csökkenti a benzin után beszedett adót. Az elektromos áramra fel fogják vajon emelni az adótartamot?


A kisebb benzinfogyás vajon emelni vagy csökkenteni fogja a benzin árát? (ez az átállás utolsó néhány évében lesz fontos)


Sok más szempont változhat még, de azt ki merem jelenteni, hogy a csak benzines autóknak már harangoztak.

2023. márc. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

No és miért nem robbanómotor? A dugattyúban létrejövő robbanások hajtják a dízeles és benzinüzemű motorokat.


Mit ír az értelmezőszótár:

[link]



robbanómotor főnév (műszaki nyelv)

Olyan belső égésű motor, melyben a motor mozgatásához szükséges üzem-, ill. tüzelőanyag a hengerben egyszerre, robbanással ég el. A hajtóerőt robbanómotor szolgáltatja.


" Addig szerintem komoly részesedése lesz a hibrideknek."

Miért lenne szükség hibridekre a gyorsuló ütemben növekvő akkumulátor kapacitás mellett?

2023. márc. 18. 13:20
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Egy mérnök írt neked véleményt. Bocsánat, de egy másik kérdésedre is válaszoltam óvatlanul. Akkor most ide írom, amit hallani akarsz:

Az elektromos autó a megoldás minden egyes problémára.

2023. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Egy értelmezőszótárból idéztem, a lexikonokhoz hasonlóan, a speciális cikkeket nem szimpla mérnökök, hanem mérnököket oktató tanárok fogalmazzák meg gyakran.
2023. márc. 18. 13:45
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
A szokásos fingómotoros, Teslafanatikus, béna troll. Lapozhatunk!
2023. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

[link]


Addig is míg füstölögsz magadban egy rövid kis videó, hogy el tudd képzelni ott falun/ tanyán/ vidéken, mit nevezünk modern gyártástechnológiának.

2023. márc. 18. 13:46
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

2: Azért nem robbanó, mert nem történik robbanás. Az égés sebesége nem éri el a robbanásra jellemző sebeséget. Tehát a robbanást és az égést a láng terjedésének sebesége különbözteti meg. Van erre definició, hogy hány m/s sebeségtól robban valami.


Tehát belsőégésű, és nem belsőrobbanású. :)

2023. márc. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

[link]


ROBBANÓMOTOR főnév (műszaki nyelv) Olyan belső égésű motor, melyben a motor mozgatásához szükséges üzem-, ill. tüzelőanyag a hengerben egyszerre, robbanással ég el. A hajtóerőt robbanómotor szolgáltatja.

2023. márc. 18. 20:10
 9/20 A kérdező kommentje:

A robbanómotor kifejezést a Budapesti Műszaki Egyetem (a magyar mérnökképzés ősi tradicionális zászlóshajója) is használja.


Látod ezt a kizárólag BME honlapján lévő Google találatokat:


[link]

2023. márc. 18. 20:13
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"ROBBANÓMOTOR főnév (műszaki nyelv) Olyan belső égésű motor, melyben a motor mozgatásához szükséges üzem-, ill. tüzelőanyag a hengerben egyszerre, robbanással ég el. A hajtóerőt robbanómotor szolgáltatja."

Pontosan ez az, ami NEM igaz az általad használni kívánt kontextusban.

2023. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!