Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Kérdeznék a halálról, reinkarn...

Kérdeznék a halálról, reinkarnációról, felébredésről, meditáciról általánosságban pár dolgot (belül), bármilyen hittől függetlenül, tehát tényen alapulva?

Figyelt kérdés

Hogyha foglalkoztat mélyen a halál kérdése, tehát nem hit vagy berögzött elképzeléseken kívül hanem feltétlen igazság alapon (mint rajtunk kívülálló "univerzumi" törvényekkel összhangban), mint gondol mi él tovább, ha elhagyju ka fizikai testünket (a lélek vagy szellem vagy ez a kettőség egy csomagban)? Olvastam Rudolf Steiner írásait nem mélyebben, de ott ír arról hogy mit tesz az angyal az asztráltestünkben...


Ha ez így van, hogy mindenkinek van egy őrangyala akkor a buddhizmusban is így kell legyen, hogy a Teremtő minden egyes embernek (és lehet más földi lényeknek is) adott egy angyalt, tehát ő intézi hova hangolódunk be...márha valami oknál fogva nem maradunk itt, ami nem tudom mitől függ.


Hallottam halál angyaláról, de egyfajta őrangyalról is, mindegy.



Teozófiai könyveket ismerek, amik ezzel foglalkoznak (Annie Besant, H.P. Blavatsky, Thorwald Dethlefsen, Arthur E. Powell, C.W. Leadbeater) illetve David R. Hawkins, Rudiger Dahlke, James Redfield, Adamus Saint Germain, Paul Brunton, Lee Carroll, Edgar Cayce, ill. Hermész/Thoth/Franz Bardon…) de még a Hindu/Tibeti/Egyiptomi halottaskönyvek is megvannak meg a nagy guruk könyvei is (Ramarshi/Maharaj/Chinmoy/Osho/H.W.L. Poonja) és vannak nem mellesleg halálközeli élményekről is könyveim...



Megkérdezném, hogy a szellemünk mint alapvető princípiumunk él tovább vagy ezzel együtt a lélek is? Egyáltalán meg tudja mondani ezt egy nyugati ember? A könyvekből csak belebele tekintettem, de nem írják le konkrétan, a kereszténység meg ezzel ne mfogllakozik, maximum a napkeresztény könyvek, így megkérdezném egy ebbe tanultabb, bölcsebb, tapasztaltabb embert, hogy maga mit gondol ebből és mi számít komolyabb karmának valamint ha a szeretetet nem tudom erősíteni mivel nincsenek ilyen ismerőseim így megkérdezném, hogy vajon mire lehet számítani, lesz-e az elmúláskor a másik dimenzióban egy ebbéli életciklusnak és életmódnak megfelelő isteni döntés vagy ilyen nem létezik (tisztítótűz vagy pokol vagy várakozás az "isteni" ítéletre?



Lehet így a végén kicsit kevert lett a dolog, de ezek jutottak eszembe eddig amit hallottam és olvastam.


A felébredésről azt tudom, hogy ki a dualitásból az egységbe, de a kérdés, hogy egy átlagembernek szükséges-e majd, hogy a halottat elvezessék, mint ahogy a Bardo Thödöl írja? A felébredéshez kapcsolódva különféle mantráról és a lelki gyakorlatokról és emellett aszkézisről és csakratisztításról (a kundalini felemelkedéséről) is hallottam, de nem tudom mennyire befolyásolják ezt jelentősen... A vegetáriánus étkezés más, ez utóbbi tényleg nem mindenkinek adatik meg, úgy ahogy meditálni sem lehet megtanulni egyedül (tehát zenei aláfestés helyett), de ahogy Eckhart mester mondja, érdemes leválni a világról :)


nov. 18. 04:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Én élek tovább. Csak a test hal meg, minden más tovább él.


Mindenkinek 1-3 őrangyala van. Életemben kb ha 2 olyan emberrel találkoztam, akinek megnézve 1 volt, és ugyanígy fél maroknyinak, akinek 3, a többieknek 2.


Akkor maradsz itt, amikor úgy döntesz.

Amikor életemben elsőre beszéltem olyannal, aki itt maradt, az egy balesetben meghalt fiatal lány volt, aki nem bírta elengedni a szerelmét addig, amíg az megszállottam gyászolta őt, és kutatta, mi lehet vele.



Az egy soros bekezdésed utáni bekezdés teljesen felesleges adat. Mintha offolnál a saját kérdésedben. Több tiszteletet a válaszolók felé, kérlek.


Nem tudom, mit jelent a princípium, de a szellemed te vagy. Te élsz tovább.

A lélek örök, végtelen. Nem él, hanem létezik. Ott nincs tovább, csak öröklét.


Mi az, hogy nyugati ember?

Mindenhol élnek olyan testvéreink, akik tudnak alapvető dolgokat.


Sajnálom, de nem értelek. Valami hiba van nálam, mert ez már a sokadik.

Miből mit gondolok?

Mi az, hogy mi számít komolyabb karmának? Mit szeretbél tudni?


Nem létezik olyan, hogy a szeretetedet nem tudod erősíteni. Ez független szinte mindentől. Csak te kellessz hozzá.

Ez fűggetlen attól, hogy "mire számíthatsz". El kell sajátítsd magadat. Végtelenné kell legyél. Mindent meg fogunk tanulni. Minden számít. Amire most van szükséged és időd, annak az egysége. Hogy szeretetet tudod-e hogy kell erősíteni, és teszed-e, egy leírhatatlanul nagyon elhanyagolható tényező önmagában, sőt a teljes harmadik dimenzióra kivetítve több értelmű.


Másik dimenzió alatt a nem fizikai létezés egy részét érted?

Szóval következő életed előtt?

Lesz. Mindig van egy tanúság levonásos szakasz, hogy tökéletessé tedd az életed bevégeztét.

De inkább az az utáni életedben lesz a lecke, és gyakorlás lehetősége.


Nem tudom mit nevezel felébredésnek.

Nem tudom, ki az a bardo thödöl, és mit írt.

A dualizmusból az egysége szimbólum nagyon sokrétű. Semmit sem mondasz így vele. Valamint ebben a dimenzióban a dolgotok, hogy a szeretetet fedezzétek fel. A tényt, hogy mindennek jót akarsz, és mindent szeretsz, és szolgálni akarod a létezést. Ennek vannak részei, amikre lehetne mondani, hogy dualizmusból az egysége, nagykn sok is, de ha a harmadik dimenziós tanulmányodról beszélsz, mint felébredés, akkor nagyon ne ennyire szűk területekre tekints, hanem önmagadra, mint komplex sokaságok egységére, ami együtt táncol ezzel a bolygóval és a rajta élőkkel.

Nem értem a kérdésedet. Halottat elvezetni? Mármint, amit írtál, hogy az angyalod segít továbbhaladni? Ahhoz kell segítség egy ideig, igen.


Meidtálni csak egyedül lehet megtanulni.

nov. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek 1-3 őrangyala van.

Ez kb. nekem olyan, mint amikor mondják meditációban, hogy 13. csakra - és nézek hogy WTF?!, mikor csak a 7-ről hallottam mint keleti tradíció.


Az egy soros bekezdésed utáni bekezdés teljesen felesleges adat. Mintha offolnál a saját kérdésedben.

Nincs semmiféle OFF, csak gyors és lényegretörően fogalmazok, nem szeretek semmit sem körülírni. Semmiylen tisztelet vagy tiszteletlenség nincs ebbe, akinek nem inge nem veszi magára.


A lélek örök, végtelen. Nem él, hanem létezik. Ott nincs tovább, csak öröklét.

De a lélekkel együtt aszellem is örök? Vagy különválik?!? Jó lenne tudnom, mert nem tudom kivenni könyvekből.


Mi az, hogy nyugati ember?

Mi, nyugati emberek, akik leginkább a keresztény világban élnek (javában, nem mindenkinél), mivel nem keleten vagyunk.


Mi az, hogy mi számít komolyabb karmának?

Az, hogyha alapvetően visszavonult vagy, nehezen ismerkedsz, bizalmatlan vagy hosszútávon, mivel látod hogy ez a világ milyen és az emeb4rek is, mármint itt errefelé, akit az ezotéria/spirituális dolog egyáltalán nem érdekli és a mindennapi teendői fontosabbak mindennél és támadással reagálnak ilyen témákra...


Nem létezik olyan, hogy a szeretetedet nem tudod erősíteni.

Jó, de ehhez kellenek olyan kapcsolatok is. Ezt egyedül nem lehet. Ha nincs akivel egy húron pendülsz és nem érdekli ez az "útkeresés", akkor igazából egyedül maradtál...mint én 10 éve és errefelé max hülyének néznek ha ilyenekről beszélek nekik, mint ezotéria. Nekik ez olyan, mintha most szabadultam volna, igen...kemény tudom...:)

Vagfyis bocsánat, de, egy idő után elengedsz mindenkit talán, de ehhez aszkéta üzemmód kevés és az hoyg alapvetően egyedül vagy ebben a nagy (beteg világban).


Másik dimenzió alatt a nem fizikai létezés egy részét érted?

Ahova kerül a lényem (ha lesz következő élet biztosra, akkor igen, előtte ha nem, akkor nem, ez sem tudom kitől függ), köztes lét után, tehát ahova behangolódunk, ilyesmiről beszélnek (én ezt nem tudom, mivel nem mentem ki a testemből még sosem, sajnos, csak gyerekkorban, de akkor még nem volt ennyi berögzött kondicionáltságom, értsd tudatszennyezés, és az 20 éve volt)


Nem tudom mit nevezel felébredésnek.

A megvilágosodást, de az max keleten működhet több évig elvonulással ashramba és komoly tanulmányok mellett, mint pl. védák, buddhizmus, vagy esetleg a taoizmus, de az más kicsit.


bardo thödöl - a tibeti halottaskönyv


Mármint, amit írtál, hogy az angyalod segít továbbhaladni?

Erről azt hallottam, hogy sokan itt ragadnak, gondolom a ragaszkodás, meg nem oldott dolgok, emberekről való leválás, anyagi dolgok stb.


Meidtálni csak egyedül lehet megtanulni.

Igen, végezetül igen, de nem amikor csendben vagy, hanem amikor kimész a testedből, mondjuk, hogy amikor te vagy a világ közepe...és mintha nem testben lennél. De hallottam olyat, hogy valakinek volt halálközeli vagy testelhagyásos élménye - ezekre gondolok :)

nov. 18. 14:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Jó lenne, ha olvasmányaid során, még akkor is ha ezek az ezotéria és a vallás témájában vannak, elkülönítenéd a komolyabban vehető, objektivitást némileg tartalmazó tanokat és a teljesen szubjektív emberi kitalációkat. Merthogy pontosan tudod te is, annak analógiájára hogy az emberek tévedhetnek meg hazudhatnak is, bizony nem minden ezo-elmélet állja meg a helyét.


A lélek és a szellem jobb helyeken külön kezelendő fogalmak, míg a szellem az embernél meglevő értékítéleti-gondolkodási képességet jelöli, addig a lélek egy örökkévaló de az anyagban lévő entitás ami a reinkarnáció folyamata során újból és újból anyagi testben megjelenik. Így a kérdésedre a válasz röviden, hogy mindkettő örök, a szellem és a lélek is csak éppen máshogy. Merthogy a két dolog, szellem és lélek, másra való.

nov. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
nov. 18. 20:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak véletlen tértem ide vissza, mert megláttam, hogy egy másik válasz is érkezett. Javaslom ilyenkor jelezd privátban a válaszolónak, hogy kapott reakciót.


"Ez kb. nekem olyan, mint amikor mondják meditációban, hogy 13. csakra - és nézek hogy WTF?!, mikor csak a 7-ről hallottam mint keleti tradíció.”

Pedig mindkettő igaz. A 7 csakra az, ami speciálisan a tiéd. Ez alatt és felett még van. Én is érzem azokat magamnál, és érzem, a hetet magamban.



„Nincs semmiféle OFF, csak gyors és lényegretörően fogalmazok, nem szeretek semmit sem körülírni. Semmiylen tisztelet vagy tiszteletlenség nincs ebbe, akinek nem inge nem veszi magára.”

Azért off, mert ide nem tartozó adat. Ha körül írtad volna, még inkább off lett volna. Arra utalsz ezáltal, hogy ezek számítanak a kérdésed további részében, vagy a kérdés lényegét tekintve, miközben nem. Ezért off. Számomra úgy látszódott, hogy ez a bekezdés semennyire sem segít a kérdéseid megválaszolásában.

A tisztelettel arra utaltam, hogy belsőleg legyél figyelmesebb. Tudom, hogy nem voltál tiszteletlen. Nem úgy értettem, ahogy általában szokás, hanem, hogy ami benned van figyelem, emeld meg, amikor kérdést írsz ki, hogy pontosabban át lásd, mi az ami felesleges, mint ez a teljes bekezdés.

Még ha valaki olvasta is ezeket, sem tud jobban válaszolni számodra, mert e tekintetből neki is azok a korlátjai lennének, mint neked, hisz az író fixen írt valamiről, még ha valaki többet is ért belőle, mint te.


„De a lélekkel együtt aszellem is örök? Vagy különválik?!? Jó lenne tudnom, mert nem tudom kivenni könyvekből.”

A lélek te vagy. A legigazibb formánk a lelkünk. Jelenleg egy abszolút elme vagy, aminek része a szellemed, ami önmagában nagyobb, mint az abszolút léted. Amikor leválsz mindenféle dologról, akkor a szellemedként leszel, ami nem végtelen, nem tökéletes, hanem fejlődik, hogy újra önmaga, a lelke legyen. A szellem is örök, csak máshogy. Magas szinteken nincs idő. Viszont a lélek az az abszolút létezés szerves része, míg a szellemed a létezésben lévő éned, ami a semmiből a forrásig fejlődik.


„Az, hogyha alapvetően visszavonult vagy, nehezen ismerkedsz, bizalmatlan vagy hosszútávon, mivel látod hogy ez a világ milyen és az emeb4rek is, mármint itt errefelé, akit az ezotéria/spirituális dolog egyáltalán nem érdekli és a mindennapi teendői fontosabbak mindennél és támadással reagálnak ilyen témákra...”

Ez nem komolyabb karma. Ezt kicsiként is megélheted nagyon rosszként, és kicsiként is megélheted semmiként, ahogy nagyobbként is. Ez egyediség. A fejletség alacsonyabb szintjének nem velejárója, hogy nehezen ismerkedik, és bizalmatlan. Ha valaki ilyen utat is választ magának, akkor még nagyobb fejletségnél meg már megoldotta ezeket és még „komolyabb karmát” kap, mert ő maga még komolyabb.


Azt kérdezed, mi számít komolyabb karmának. Amikor komoly dolgokat tanulsz. Ahogy írod, nem a semmire figyelsz, hanem valós dolgokra, azt is mélyen. Amit írtál, megtalálható bárhol. Nem komoly karma, hanem egyedi. Lehet komoly is, lehet nagyon ellentéte is.


„Jó, de ehhez kellenek olyan kapcsolatok is.”

Nem. Az már nem a szereteted teljessége, hanem azon belüli kicsi résznek egy kicsi részének megélése.


„Ezt egyedül nem lehet.”

Akkor csináld azt, amit egyedül is lehet. Szerencsére abból sokkal több van.


„Ha nincs akivel egy húron pendülsz és nem érdekli ez az "útkeresés", akkor igazából egyedül maradtál...mint én 10 éve és errefelé max hülyének néznek ha ilyenekről beszélek nekik, mint ezotéria. Nekik ez olyan, mintha most szabadultam volna, igen...kemény tudom...:)”


Elnézést de most éppen nekem reagálsz? Mi ez a igen, kemény, tudod? Menj vissza meditálni még 200-300 évet.

Amikor már nem csak megtaláltad az utat, nem csak járod, hanem egyé vagy vele, na majd akkor megtudod, milyen a „kemény”. És megsúgom, olyan kemény, mint a pamut. Benned van a keménység, nem abban, amit írtál.

Normális, hogy egyedül vagyunk, amikor nagyon eltérőek vagyunk a környezetüktől. Ebbe semmi kemény nincsen. Abban sem, hogy egy olyan bolygón, mint ez, ahol az arrogancia az egek felett van, viszont a tudást nagyítóval sem találod, normális, hogy őrültnek néznek. Inkább az a kemény, hogy beszélsz ilyenekről a kisebb testvéreidnek, akikről látod, hogy nem állnak rá készen.

Továbbá nem számít, hogy fizikailag egyedül maradtál. Mármint a szeretet gyakorlása szempontjából. Nem az 1 húron pendülő kapcsolatbeli szeretet megélését kérdezted, hanem a szeretetet magát.


„Vagfyis bocsánat, de, egy idő után elengedsz mindenkit talán, de ehhez aszkéta üzemmód kevés és az hoyg alapvetően egyedül vagy ebben a nagy (beteg világban).”

Nem vagy egyedül, csak fizikailag, és úgy sem, csak nem ismersz olyat, aki veled van. Eléggé más a kettő. Nem kell elengednek mindenkit. Az elengedés és kapcsolat felvétel egyszerre történik kisebb testvéreink felé. Mivel túlságosan aprók hozzánk, „elengedjük” őket, de ez nem azt jelenti, hogy rosszul kéne legyünk. Amikor valakinek gyereke van, ők sem egyenlő partnerek. Nem tudsz filozófiailag megvitatni valamit a föld legbölcsebb 1 hetes babájával sem. Viszont ettől még nem vagy egyedül vele, nem kell elengedned, hanem az ő szintjén megélni a kapcsolatotokat.


Nem tudom milyen az aszkéta üzemmód.


„Ahova kerül a lényem (ha lesz következő élet biztosra, akkor igen, előtte ha nem, akkor nem, ez sem tudom kitől függ), köztes lét után, tehát ahova behangolódunk, ilyesmiről beszélnek”

Akkor tehát igen. Lesz isteni „döntés”, és tanulnod kell majd következő életed előtt, és e életed vége után.


„A megvilágosodást”

Akkor jól értettem. Akkor áll, amit mondtam. Bár utána azt írod, ez csak keleten működhet. Lehet még sem arról a megvilágosodásról beszélsz, ami a köznyelvben ismert definíciókat ismeri, mert az mindenhol elérhető.


„Igen, végezetül igen, de nem amikor csendben vagy, hanem amikor kimész a testedből, mondjuk, hogy amikor te vagy a világ közepe...és mintha nem testben lennél. De hallottam olyat, hogy valakinek volt halálközeli vagy testelhagyásos élménye - ezekre gondolok :)"

Ezeket én mind egyedül tanultam. És ezeket mind kizárólag egyedül lehet megtanulni, mert olyan energiaformátumokat kell megalkoss az elmédben, amiket nem lehet egy e bolygón létező nyelvel sem elmondani.

nov. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor csináld azt, amit egyedül is lehet. Szerencsére abból sokkal több van.

Eddig is ezt tettem :)


Amikor már nem csak megtaláltad az utat, nem csak járod, hanem egyé vagy vele, na majd akkor megtudod, milyen a „kemény”. És megsúgom, olyan kemény, mint a pamut. Benned van a keménység, nem abban, amit írtál.

Így van.


Nem tudom milyen az aszkéta üzemmód.

Egyedüllét, jelenre figyelés, kevés élelem, megéln ia belső nyugalmat, egyedül amikor a környezetedben nincsen zaj.


A megvilágosodás magyarázata egy defíníció, szerintem ha valaki már átesett rajta, nem tudja leírni, se nem fontos emiatt. De visszaesés mindig van, de jobb lenne ha tartósabb lenne, tehát, hogy ne érezzünk bántódást, belső rossz érzéseket; megbántódás, ideiglenes sértődés, ellenállásra gondolok.


De hát nem él innen valószínüleg senki ásramban...

nov. 19. 15:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem azért mondom, hogy nem tudom mi valami, mert szeretném tudni. Azért, hogy tudd, úgy reagálok, hogy az írásod egy része számomra nem mond semmit a tudáshiányom miatt.


Valóban nagyon könnyű leírni, és egyben nem lehet. Lényegében a szeretet befogadott állapota. Azért is világosság, mert fénylesz, szeretsz, bölcsen tekintesz a világra.

Visszaesés csak egy bizonyos szemszögből van. Az egész egyén szemszögéből nincs.

Ha nem óhajtod magadban e negatív formákat, gyakorold őket ki. A megvilágosodás előtt is bőőőven sokkal már hozzáférhető a bölcselet/tudás, ami által eljuthat az egyén oda, hogy ne legyen belső szenvedése.

A visszaesés itt nem jelentkezik igazán. Az természetes hullámzás, és amikor elérted elméd teljességében, hogy ezek nem esznek, akkor többé nem fognak. Nem érdemes összekeverni a fényesebb állapotot, ahol nincs helyük ezeknek, és az elme teljességét, ahol nincs helye ezeknek. Az elsőnél csak azon állapot körül nem lesznek, amiket említesz, a másiknál viszont már nem úgy működik az elme, alapjaiban.


Nem tudom, mi az ásram.

Egy dolgot viszont nagyon erősen valószínűsítek. Bármiről is hallottál, ami emberség közelbe van, azokat, sőt azokon túli dolgokat is értek már el sokan e bolygón a ma élők közül. Szóval akármi is legyen az ásram, illetve akármire is gondolsz általa, szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy többen élnek benne. Már csak azért is, mert úgy fogalmazod meg, amit egy emberi testben létező elérhet. Bármi amiről ilyen ismereted van, az már el van érve, és azon túli dolgok is el vannak érve, több emberi testben élő által is.


Újfent felhívom a figyelmed, hogy ilyenkor írj privát üzenetet, ha reagálsz valakire, hogy olvassa. Ismételten véletlen vagyok itt. Azt hittem van egy harmadik válasz, de csak én voltam! :DD


De ha megint látom a kérdést véletlen, bár ahhoz nagyon kevés új kérdést kéne kiírni, akkor megnézem, hátha megint úgy reagálsz, hogy nem is akarod igazán, hogy eljusson hozzám. Mert én akarom.

nov. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha nem óhajtod magadban e negatív formákat, gyakorold őket ki. A megvilágosodás előtt is bőőőven sokkal már hozzáférhető a bölcselet/tudás, ami által eljuthat az egyén oda, hogy ne legyen belső szenvedése.

Na itt vagyok elakadva és bárki bármit mond, de ha egy ember közösségbe él, elkerülhetetlen, hogy ne nehezítsék a fejlődését. Mindig lesz és mindig volt, aki lehúz...hamásnem a megjegyzéseivel, lenézésével, elutasításaikkal, és egyéb stílusokkal...ami lehet gondolkozásbeli, erős elmebéli és a 7 főbűn, mint mindenkinél kopogtató könnyen visszaesési időhúzás...meditálókra járók előadásaiból is beszámolok, hogy nem tudnak egy közöségbe lenni az emberek a fentiek miatt...de vannak biztosan kemény magok akik erősebbek, összetartóbbak együtt és nem hat rájuk semmilyen olyan, mint egy átlagemberre. Kérdés, hogy ez minek a hiánya, ha van hiánya...tapasztalatlanság, tudatlanság, éretlenség, ki-ki hogy értelmezni ezt most!

nov. 19. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!