Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A múlt évszázadban és ma is...

A múlt évszázadban és ma is hodító spirituális könyvekből, hogy lehet leszűrni, hogy önvalónk örök, mert van egy mondás, hogy még a mester sem ismeri fel a hamis gurut, mert bárki írhat ma már könyvet bármilyen név alatt ki tudja honnan összeollózva?

Figyelt kérdés
A kérdés adott! Az írók neveit egy éjszaka nem lehetne felsorolni, de minden fenn a neten, jó oldalakon. De kezdek kételkedni ezekben a könyvekben, mert összeollózzák az irodalmat, nem a név alatt levő személyek írták vagy származik az írás mindig, és ami a legfontosabb, mi igaz belőlük. Vannak itt Franz Bardontól a régi St. Germainon át Adyashantiig. Hogy veheti ki egy földi halandó, melyik könyv van igazolva, hogy szerzője írta és hogy amit benne ír az tapasztalásokból, önkutatásból, meditációból erednek...a kérdés nyitott!
nov. 22. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A könyvek adhatnak támpontot, de nem adnak valódi válaszokat.

A spirituális út nem az olvasáson, youtube hallgatáson keresztül vezet.

Ezek amolyan pótcselekvések.

Gyakorolni kell, meditálni, és saját megértésekhez, megtapasztalásokhoz jutni.

nov. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Gyakorolni kell, meditálni, és saját megértésekhez, megtapasztalásokhoz jutni.

Értelek, de mit értesz ez alatt? Meditálni megtanulni nem lehet egyedül. Mi a megértés/megtapasztalás? A hétköznapi életből vagy mély meditatív állapotban a gondolatokat megfigyelni, amivel nem igazán tudom mire lehet jutni.


Én nem tudok eljutni senkihez személyesen mert horror árak vannak és sok az útkereső akiket hasonló módon érdekelnek ezek a mélyebb kérdések. Tehát csak olvasmányok maradnak és abból megérteni dolgokat és csendben elmélyülni amikor sikerül persze. Nem hiába írodtak a könyvek, hogy aki nem jár el is tanulni tudjon, van olyan könyv amiben vannak meditációs technikák is. Tehát egy szegény ember vagy gazdag ember mind pótcselekedeteket végez ha könyvet olvas?! Nem hiszem! Biztos, hogy vannak bevált dolgok amik működnek mindenkinél azonos könyvekből, akik hiteles írók.

nov. 22. 13:17
 3/13 A kérdező kommentje:
Én nem a hitemet keresem, mert az már van. Én igazságokat a világegyetemben mint emberre vonatkozó törvények itt a földön, ahogy a karma mint működő jelenség, de ez csak egy!
nov. 22. 13:23
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha valaki tudna hiteles írókat felsorolni azt megköszönném. Akik tudással rendelkeznek. Akiknek az életük is erkölcsös, tanult emberek, akik értettek ahhoz amiről írtak és megélték azt amiről írtak. Köszönöm
nov. 22. 13:30
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehet már értem, hogy mire gondolsz. A helyes út megtalálása, és a gyakorlatok megtanulás, helyes végzése fontos, ha erre irányul a keresés, az szerintem is helyes.

Folyton újabb és újabb tanítások, guruk keresése, hallgatása, pedig lehet felesleges, részben talán hasznos is, de sokszor haszontalan dolog.

Egyszerre két úton haladni nem lehet. Ami az egyik úton haladva helyes tanítás, azt gyakorolva a másik úton haladva haszontalan, és inkább káros.

Nem "bölcsességeket" akarok most ide ömleszteni, csak ha találsz egy helyes utat, kicsit haladsz rajta, gyakorolsz, majd találsz egy másikat, kicsit azon is haladsz, majd találkozol egy harmadikkal, az is tetszik, kicsit azon is haladsz, akkor valójában sehová sem haladtál.

De ezt lehet csak én gondolom így.


'Tehát egy szegény ember vagy gazdag ember mind pótcselekedeteket végez ha könyvet olvas?!"

Könyvet olvasni jó időtöltés, meghallgatni egy hiteles tanító előadását jó dolog, érdemes is, de nem helyettesíti a gyakorlást.


"De kezdek kételkedni ezekben a könyvekben, mert összeollózzák az irodalmat, nem a név alatt levő személyek írták vagy származik az írás mindig, és ami a legfontosabb, mi igaz belőlük. Vannak itt Franz Bardontól a régi St. Germainon át Adyashantiig. "


Igazad van, nem fogsz tudni eligazodni, ezért "veszélyesek" ezek a tanítások.

Az egyik legismertebb ilyen példa számomra a Biblia, amit mindenki kedvére, sokféleképp olvas, és a legvéresebb háborúk, a legkegyetlenebb mészárlások köszönhetők neki, a szerető Isten nevében.

nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezért hallgatom egy jó ideje legtöbbször Villás Bélát!
nov. 22. 14:32
 7/13 anonim ***** válasza:
Intelligenciával.
nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szerintem az tökmindegy, hogyha amiről beszél az nem úgy van...
nov. 22. 16:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a mestert te választod, neked kell felismerni, az más dolog, ha a születésed előtt ebben már megegyeztetek hogy találkozni fogtok, de ez is komoly belső munkálatok eredménye, tehát egy hiteles mestert ki kell érdemelni. Nem tudod keresni, hanem rátalálsz, mert a mestert és a tanítványt a karma vezeti össze egy adott helyen, egy adott időpontban.
nov. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez a mondás hibás.

A mesterek bőven egyértelműen felismerik a hamis tanítókat. Sőt a tanaik tisztaságát is meg tudjuk mondani.

nov. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!