Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Egy kérdés az örök életről...

Egy kérdés az örök életről beljebb; mi az ami örök, téren és időn kívül, ami a halált túléli, ami akár újra is születhet (részletes kérdés beljebb)?

Figyelt kérdés

Akik megélik olykor a csendet és hallgatnak előadásokat e témában és hallgatnak meditációs zenét (zenés és elmélyülőset vagy kifejezetten irányított meditációt vagy eljárnak) ők már rájöttek 100%-ra örök életűek az önvalójuk (folyt...)?


---Előre kérem csak az olvasson tovább vagy legalábbis az írjon aki ezekkel foglalkozik, akit nem érdekel vagy szerinte nem vagyunk örök életűek azok ne is olvassák tovább, csak akik önismerettel foglalkoznak és figyelik is magukat és felismeréseik is voltak...---


1. Kérdés az az, hogy a lélek örök vagy az önvaló vagy a szellem ami lehet egy megnevezhető (mert tudom ez nem lehet definiálni biztosan)?

2. A másik, hogy halálkor ki által megyünk magasabb világba, ki intézi ezt minden emberre vonatkozva (hallottm oylat, hogy a halál angyala vagy az őrangyala mi mindenkinek van)?

3. Harmadik, hogy mi a mérce arra, hogy ki hova kerül, milyen tudatban lesz része ott, milyen világba hangolódik tehát be, ha a fizikai testet végleg elhagyjuk és a ragaszkodásunkat el tudjuk engedni a földi dolgoktól (bár fontos megjegyezni, hogy nehéz ez a kérdés, hogy mérce, mivel a lelkünk/szellemünk tapasztalhat is a földön jobbat és rosszabbat abból kiindulva amiket tapasztalunk, amiket teremtünk (esetleg) vagy amit csinálunk mint elfoglaltság; mint élmények, szerelem, érzelmek, hangulatok stb.?


---


Azt biztos tudja mindenki, ha az ember hallgat egy jó zenét (lehet akár trance akár rokc vagy akár komolyzene), akkor a lelkünk átél egyfajta érzést, állapotot, örömöt vagy boldogságot is, akár szereti a zenét.

Vagy néz egy jó filmet (ami lehet felemelő a sci-fitől a szerelemes filmekig át akár dokumentumfilmekig).

Vagy játszik egy egy elgondolkodtató videójátékot mondjuk az emberiségről (vagy a világról, életről akármi ami fontos kérdéseket feszeget monduk) amit ha végigvisz akkor rájön dolgokra és el is gondolkodik (sok iylen van az akciótól az indie játékokig)

Vagy aki olvas egy jó érdekes regényt és lemélyül benne és élvezi és esetleg a végén pl. felcsodálkozva áll fel.

Vagy aki alkot (művészeteken át a kőfaragásig) vagy gyönyörködik valamiben, szeret valamit csinálni, vagy olyan emberek közösségében van akikkel felemelő, eufórikus, boldog élményeket tapasztal (bárhol), akkor az a lélek/szellem/önvaló -bárhogy nevezzük- élménye nem az egóé vagy testté hanem talán az aki ezeket megélni a személyiségen túl.


Tehát ebből kiindulva örök életűek vagyunk és mikor elhagyjuk ezt a földi világot, akkor lesz léttudatunk (ez már nem elmebeli vagy agybeli ugye hanem leki/szellemi/tudati szinten)???


*Van a fenti három kérdésre egy egyetemes válasz nem vallás alapon hanem igazság tehát tény alapon ami nem hit kérdése?

Azt tudom, hogy régebbi nagy tanítók/mesterek is foglalkoztak ezzel; Jézus, Buddha, Conficius, Lao-Ce, Zarathustra stb. vagy mostani könyvírók; halálközi élmények írói, spirituális tanítók könyvei, vagy lelkészek/jógik/mesterek/pszichológusok és egyéb sima emberek.



Valamint van egy utolsó kérdésem is, ezeken túlmenően hogy mi is a lelki fejlődés, ha a hangulatun, érzelmeink, élményeink változékonyak, mint minden embernek?


Köszönöm előre is!!!


dec. 3. 02:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézőpont, fejletség kérdése.

Számomra minden örök.

dec. 3. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sokan és sokféleképpen foglalkoztak már ezekkel a témákkal. Azt gondolom, hogy mindegyikben lehet valami igazság, de egyik sem teljes, mert a teljes képet csak majd ott és akkor fogjuk látni, ha odajutunk. A lelki fejlődés is érdekes egy kérdés, mert vajon itt még életünkben kell-e fejlődnünk, (mondjuk amennyi rossz van jelenleg a világban, akkor ez nagyon félresiklóban van) vagy majd az itt átélt tapasztalatok után levont következtetések által fogunk fejlődni?
dec. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, off. De a csendről előadásokat tartanak? Az már akkor nem a csendről szól. :D Arról nem kell előadást tartani, az már önmagában egy előadás, amit saját maga tart. :)


Na a kérdések. (Nem tudok semmit, csak magamban filozofálok :D)


1 A lélek is, és a szellem is örök. A lélek a szellemből ered, és a szellembe tér majd vissza.


2 Esetleg valami vezető, vagy ja őrangyal. De szerintem a rezgésekhez, energiához vezet vissza minden, és ahhoz hogy hasonló hasonlót vonz. Amilyen rezgésszinten van az adott lélek, olyan "rétegbe" tér vissza. Magától arra húz, a rétege ugyanarra húzza. Ha pl egy lélekben sok a hála, meg a szeretet, akkor olyan rétegbe kerül, olyan más lelkek közé, ami ugyanazon a frekvencián rezeg. Ha sok benne a harag, sértettség, akkor meg az annak megfelelő rezgésű rétegbe. Szerintem ez magától is végbe megy. Ettől függetlenül nem tartom kizártnak az őrangyalokat vagy vezetőket.


3 Az előzővel szerintem megválaszoltam ezt is.


"Tehát ebből kiindulva örök életűek vagyunk és mikor elhagyjuk ezt a földi világot, akkor lesz léttudatunk (ez már nem elmebeli vagy agybeli ugye hanem leki/szellemi/tudati szinten)???"

Szerintem léttudatod akkor is lehet ha épp inkarnációban vagy. Csak akkor nehezebb szétválasztani az egótól, mert egybeolvad. Ezért van a halálfélelem, vagy az az elképzelés, hogyha meghalunk, akkor mindennek vége, roló le, és lesz egy nagy semmi, semmivé válunk. De ezt így szétválasztani, vagy külön megélni...valaki biztos tudja :D


"Valamint van egy utolsó kérdésem is, ezeken túlmenően hogy mi is a lelki fejlődés, ha a hangulatunk, érzelmeink, élményeink változékonyak, mint minden embernek?"

Ez a kérdés tetszett a legjobban. :) A fejlődés szerintem nem lineáris. Ahogy az érzések, meg gondolatok vagy élmények stb köetik egymást az lineáris, egyik a másik után, kb soha nincs vége. Ha azt mondanánk, hogy a fejlődés lineáris, akkor az azt jelentené, hogy az adott élményt, érzést, gondolatot mindig egy fejlettebb és érettebb követi, azt pedig egy még fejlettebb, azt egy még fejlettebb. Pedig nincs így. A legnagyobb szeretetből is vissza lehet esni dühbe vagy félelembe stb. Gondolhatsz valami okosat, és van, hogy az utána következő ötleted hülyeség.

Ugyanilyen fejlődéssel nézik az emberi történelmet. Feltételezik, hogy minél jobban visszamenve a történelemben az emberek kevesebbet és kevesebbet tudtak, mint mi. És hogy amilyen korok utánunk jönnek, azon csakis fejlettebbek lehetnek nálunk. Holott szerintem ez nem teljesen fedi a valóságot, mert lehet hogy pl technológiában fejlettebbek vagyunk, mint 200 évvel ezelőtt, de valami másban meg sokkal fejletlenebbek. Csak ugye arról sosem beszélünk. Inkább feltételezzük, hogy egyiptom piramisait ufók építették, minthogy feltételezzük, hogy éltek abban a korban emberek, akik tudtak valamit, amit mi már nem tudunk.

A történelem ismétli önmagát. Miért? Mert az emberek ugyanolyanok. Más környezetben, más időben, más felszereltséggel, de az embereket mozgató motivációk ugyanazok. Az ókori pun háború, meg Napóleon háborúi, meg a jelen zajló háborúk ugyanarról szólnak. Én területem vagy te területed. Én hatalmam, vagy te hatalmad. Én pénzem vagy a te pénzed. Én vagyok felül és te alul, vagy te vagy felül és én alul? És ugye mindegyik magának adná a területet a pénzt, a hatalmat, magát tenné felülre. De nem kell ehhez Napóleonnak meg akárkinek lenni, ugyanez zajlik bármelyik embernél kicsiben. Más a felállás, de a minta ugyanaz.

És a fejlődés az lenne, hogy az ember észreveszi hogy ugyanaz ismétlődik csak máshogy felöltöztetve. És már nem megy el még egy körre, mert tudja, hogy a felszín azt mondja, hogy ez most más lesz, de alatta ugyanaz ismétlődik meg még egyszer amit már 5 milliószor átélt. Úgyhogy azután már csak kívülről nézi, hogy mások hogyan futják a köröket.

febr. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!