Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Reinkarnáció és a karma, bár...

Reinkarnáció és a karma, bár a felszínen vonzóak, mély intellektuális hibáktól hemzsegnek? Nincs egyéni én a buddhizmus hinduizmusban és hiányzik a kegyelem fogalma.

Figyelt kérdés

Sem a hinduizmus, sem a buddhizmus nem erősíti meg a személyes alkotó és tervező létezését. Ezért a karmáról és a reinkarnációról szóló beszámolóik nem támaszkodhatnak ilyen fogalmakra. Ez megfosztja őket nézetük kulcsfontosságú fogalmi elemétől. A karmát egy személytelen törvénynek tekintik, amely valamilyen módon rögzíti a jó és rossz cselekedeteket, és karmikus kimeneteleket rendel egyik életről a másikra. Az erkölcsi értékelés és a karmikus eredmények reinkarnáción keresztüli hozzárendelése azonban csak akkor ésszerű, ha egy személyes és erkölcsi értékelő és ügynök a rendszer támaszpontja. De maga a karma gondolata egy személytelen rendszer.


Ami még rosszabb, az itt tárgyalt karma és reinkarnációs rendszerek esetében nincs egyéni én. A buddhisták tagadják minden én létezését. A nondualisták tagadják a véges én létezését, de megerősítik az egyetemes én (Brahman) létezését. De mindkét esetben nincs semmi, amin a karma működhetne. Ha nincsenek ének, akkor egyetlen én sem reinkarnálódhat másik énként!


dec. 8. 07:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%
Igen hemzsegnek. Nem is gyakorolják ezeket a vallásokat.
dec. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Magadon is megfigyelheted a személyes én hiányát. Például a 3 éves kori önmagad máshogy gondolkodott, máshogy érzett, máshogy nézett ki, mást kedvelt és mást utált, mint te most. A testünkben egy olyan sejt, sőt egy olyan atom sincs, ami már a születésünk óta a részünk lenne. Semmi szilárd "mag" nincs bennünk, állandó változásban vagyunk, az ember egy folyamat.

Ami az állandóság illúzióját kelti, az az emlékezés képessége és az, hogy felcímkézzük magunkat névvel, és külső tényezőktől függő identitással. Talán a genetikai kódunk az egyetlen, ami a fogantatástól ugyanaz marad, de ezt meg a halál törli el.

A karma egyszerűen az ok és okozat működését jelenti, nincs szükség az erkölcsi tartalomra. Ha tüzet gyújtunk, égési jelenség keletkezik, mindegy, hogy a motivációnk a gyújtogatás vagy a főzés. De akármelyik is, annak ismét következményei lesznek; értelemszerűen a gyújtogatásé ránk és másokra nézve negatív.

dec. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%

A Buddha nem azt mondta, hogy nincs Isten, nincs Teremtő, hanem hogy ne foglalkozzál ezzel. ezen a szinten ez számodra haszontalan.

A buddhizmus több mennyei világot is ismer.


A karma törvénye sem a "nagy igazság", hanem egy olyan igaz történés, amit érteni, ismerni kell, hogy megértsd a dolgokat, de ez csak egy "ideiglenes magyarázat", magasabb szinteken jobban kibomlik ez az igazság, csak ez ide még sok lenne.


Mint pl a gravitáció, egész más ez az erő Newton, Einstein, Tesla szerint, de maga a hatás mégis működik, bárkinek is van igaza.

dec. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Grimfox ***** válasza:
84%

Van egyéni én, csak nem halhatatlan. Az emberi észlelés szempontjából egyéni lélek is van. A kettő viszont nem azonos.

A kegyelem fogalma jelen van a hinduizmusban, és a buddhizmus teista ágazataiban. A hinduizmusban vannak olyan irányzatok, amik úgy tartják, hogy kizárólag a teremtő istenségbe vetett hit által érhető el a megszabadulás.

dec. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%
3. Igen, a gravitáció működik, mindenki tudja. Reinkarnációt és karmát nem látott még senki. A semmiről hadováltok, rébuszokban.
dec. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
27%
Nincs szemed a látáshoz és nincs füled a halláshoz. Te csak egy haszontalan statiszta vagy Szervízember.
dec. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs egyéni én a buddhizmus hinduizmusban "


Mi alapján jutottál erre a helytelen következtetésre?

dec. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Karmáról és reinkarnációról kérdezel, majd vallásokról beszélsz. Akkor most miről beszélsz? Erről, vagy más emberek hitéről? Istennek semmi köze egy emberi valláshoz sem.
dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"3. Igen, a gravitáció működik, mindenki tudja. Reinkarnációt és karmát nem látott még senki."


Magát a gravitációt sem látta senki, csak a hatásait megnyilvánulni a fizikai világban.

dec. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Szervizmérnök úr ***** válasza:

10.

Ez egy nevetséges, logikátlan érv és válasz.

Reinkarnáció és karma hatásaiban sem, semmiféle formában, sehogy nincs. Olyan korból származó kitalációk ezek, amikor az ember már tudott gondolkodni, de nagyon kevés volt a tudásbázis, ezért a tudás hézagait fantazmagóriákkal töltötték ki.

Nincs semmi hiteles bizonyíték, nem is kell itt linkelgetni semmit, kár fáradságért!

Kamu mind.

dec. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!