Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miben jobb a kereszténység a...

Miben jobb a kereszténység a hindunál vagy a buddhizmusnál?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenképpen abban, hogy egy életünk van és ha jól viselkedtünk akkor irány a nirvana. És igenis aki embert ölt és nem bánta meg az örökre kárhozzon el. Így az igazságos. Ja és még abban is jobb hogy a karmát az eredendő bünnel magyarázza ami számomra sokkal kézenfekvőbb és jobban beleillik a végtelen világképembe, hogy halahatatlan volt az ember csak megszegte a szabályokat ellentétben a karmával ami nem egy tudatos Isten képét sugalja hanem inkább egy végtelen energiájét ami nem mindig van tudatában a emberi viselkedéssel mivel állitólag az emberen keresztül akarja megismerni magát. Szerintem Isten nem csupán egy végtelen energia inkább egy olyan mindenható, mint amit Jézus is felvázol.

2023. ápr. 7. 12:31
1 2
 1/13 Grimfox ***** válasza:
96%

Szerintem a bűnbocsánat nem igazságos. Objektíve nézve persze. Ha az ember is megbocsát, az isten is megbocsát, az illető meg tényleg megbánta, akkor jogos, hogy nincs harag. De a gyilkosság pont olyan dolog, aminek következménye kell legyen. Bár van rosszabb a gyilkosságnál, de nem ez a lényeg. Szerintem az az igazságos, ha minden tettnek van következménye.

Az eredendő bűn azért érdekes, mert nem te követted el. Ha a lelket az isten küldi le, akkor ártatlannak kellene lennie, kivéve ha eleve bűnösnek teremti az isten. De a születés pillanatában elvész ez az ártatlanság, holott az az újszülött semmit sem tett. A halandóság érthető, hiszen halandók leszármazottai vagyunk, de a bűn nem a test tulajdonsága, hanem a "léleké".

A keleti vallás kicsit összetettebb. Ott az isten egyszerre létezik megnyilvánult, és megnyilvánulatlan formában. A megnyilvánult isten alkot, és ő az abszolút tudat, minden más kevésbé tudatos mint ő. Mégis ott a megnyilvánulatlan, nyugvó isten. A kettő természetesen ugyanaz, mint ahogy a szentháromság elemei is mind egyetlen istent képeznek. De az indiaiak ennél tovább mentek. A megnyilvánult isten úgy teremt, hogy további, alacsonyabb formákban nyilvánul meg. Náluk is ott a hármasság, a kisebb istenek pedig nem mindenhatók, inkább az angyali rendekhez hasonlíthatók, mint a tényleges istenhez. A tényleges isten a Brahman. Ezt az istent lehet párhuzamba hozni a keresztény Mindenhatóval. A megnyilvánult Brahmannak ugyanúgy vannak tulajdonságai, mint a Mindenhatónak nyugaton. Tudatában van a teljes teremtésének mindenkor, és mindenhol. Csak nem avatkozik bele közvetlenül a világ folyásába. Vannak olyan nézetek is, hogy a teljes teremtett világ Brahman teste. Máshol Brahman elméjéből született a világ. Ezek ugye eltérő nézetek, de azonosak abban, hogy a Brahman ezen a teremtésen belül mindent tud, és mindenható. Az, hogy ezen keresztül akarja megismerni magát, szerintem egy nyugati félreértelmezés. Persze sokszor hallottam, de ez ellentmond annak, hogy mindenható.

2023. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Semmiben , a katolicizmus egy hazugság halmaz , világi hatalom állámvallása . Az eredeti küldetes Krisztus általi megváltás az evangelium hirdetése ezt az apostolok intézték a vatikán ennek a szöges ellentete . A cenzurázó igazságot eltitkoló zsinatok vallási háborúk fészke . Ószövetség pátriárkák héberek majmolása , az iszlam a judaizmus Krisztus és megváltástagadó várják a messiast aki világuralomra juttatja népeiket . Hagyományokban legendakban kepmutatasban leragadt képmutató az összes vallás iranyzata és vezetői.
2023. ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Maximum annyi értelme van, hogy van egy teremtő isten. Mert en személy szerint bármennyit olvasok az ősrobbanásról, ha valaminek nincs értelme, hát annak aztán tényleg nincs. Emiatt logikus lenne hogy valaki, aki mindenható és mindenek felett all tudott teremteni, merthogy ez az egész magatol nem lett itt az biztos.

Egyszerűen lehetetlen elképzelni a semmit, majd hogy abból lett egy univerzum.

Ezért is csodálkozom hogy a zseni csillagászok, meg akik ezt kutatják hogy nem örülnek ebbe bele


És en nem vagyok istenhivo egyébként, de az ősrobbanást nem tudom elhinni. Bár a teremtés is necces.

2023. ápr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

"Ezek ugye eltérő nézetek, de azonosak abban, hogy a Brahman ezen a teremtésen belül mindent tud, és mindenható. Az, hogy ezen keresztül akarja megismerni magát, szerintem egy nyugati félreértelmezés. Persze sokszor hallottam, de ez ellentmond annak, hogy mindenható."


Ha a Teremtő egymaga van csak, és mindenható, akkor a teremtés az egyetlen út, ahol önmagával szembesülni tud. A létezés csak valamilyen viszonyrendszerben értelmezhető, így önmaga létezéseének megismeréséhez mindenféle viszonyokat teremt.


Ez éppenséggel logikus, bár ez nem jelenti, hogy igaz is.

2023. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Grimfox ***** válasza:
100%

Ha mindenható, és mindentudó, nincs szüksége rá, hogy szembesüljön magával. Viszont ha nem cselekszik, akkor majdnem olyan, mintha nem is létezne.

Mivel ő a teremtés forrása, és a teremtés tőle származik, nem lesz több az által, hogy számtalan formában megnyilvánul, és "tapasztalatot szerez". Az eredeti természete sem változik meg ettől. Az indiai vallásokon belül pont ezért van több eltérés. A tulajdonságoktól mentes Brahman létét nem mind fogadják el, mert nem ismerhető meg emberi értelemmel. Egyszerűbben, senki sem érti, miért döntött úgy, hogy tulajdonságokat ölt magára, és teremt. Illetve elvileg van aki érti, és lehetséges is, ez attól függ, milyen megközelítést alkalmaz az adott vallási irányzat.

2023. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
köszi, Grimfox, mindig tanulságosak a válaszaid!
2023. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#3 „Egyszerűen lehetetlen elképzelni a semmit, majd hogy abból lett egy univerzum.”


A végtelent ugyanolyan lehetetlen elképzelni, az mégse okoz nálad zavart.

2023. ápr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 NTBS ***** válasza:
100%
Nem jobb, másabb. Mert màshol más körülmények között alakult ki.
2023. ápr. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

7, hajjaj dehogynem 😂

Honnan veszed hogy nem?

Szerinted nem szoktam abba beleorulni hogy ez az egész végtelen és soha nem lesz olyan hogy semmi nem lesz mert valaminek mindig lenni kell?

Hat pont ezt mondom. Az “ősrobbanás” előtt is lennie kellett valaminek….

2023. ápr. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vallások és dogmák!


Könnyen különbséget tud tenni az ember, ha alaposan utána néz, utána jár mindennek, mint pl. eredetnek, származásnak, tanításnak stb.


Nyilván az első ami szóba jöhet, hogy melyik a leg-régebbi?

Aztán melyik mit tanít, csak életfilozófiát, vagy az élet eredetét és értelmét?

Aztán az Isten kérdés! Az évezredek alatt sok Isten hit és vallás alakult ki. Ha már egy szimbólumnak kellett hódolni és azt Isteníteni, az már eleve gyanús. Ilyen pl. az állat szimbólumok és jelképek.

Tehát kövessük vissza a lehető legrégebbre, melyik az igaz tiszta hit, ami nem egyfajta bálványimádáshoz, szertartáshoz, dogmához, életfilozófiához vezethető vissza, hanem a tiszta kapcsolathoz az Élő Istennel.

2023. ápr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!