Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi az okosság abban, hogy...

Mi az okosság abban, hogy előző életek miatt a mostaniban szenvedjünk?

Figyelt kérdés
Nem értem ezeket az előző életek miatti bűnhődéseket. Konkrétan leszületünk segghülyén, még azt is tanuljuk, hogy ne szarjuk össze magunkat, beszélni nem tudunk, a világunkat nem látjuk, azt se tudjuk, hogy merre van előre. Akkor mi az okosság abban, hogy pl akár egy reinkarnációs hipotézis mentén elindulva, a sors jól "megkarmáztat" a jelen életemben egy múltbéli dolog miatt?

#reinkarnáció #karma #előzőéletek
ápr. 4. 18:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%
A karma ugye az ok-okozat torvenye. Ki lehet egyenliteni adossagokat, meg lehet tapasztalni egykor elkovetett dolgok kozvetkezmenyeit, el lehet intezni lezaratlan dolgokat. A lelkek elore megbeszelik, hova es melyik idoben fognak leszuletni hogy ujra talalkozzanak.
ápr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
18%
#1 Azért nem tud ok-okozati törvény lenni a karma, mert ha mondjuk egy gyerek vakon születik, annak kizárt dolog, hogy saját maga volt az okozója az előző életében. Nem csinálhatott génhibát vagy magzati rendellenességet egy terhes nő hasában, majd halhatott meg és születhetett meg a saját maga által 'megpiszkált' gyerekként. Ez értelmetlen, ilyen nincs.
ápr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
23%

"Akkor mi az okosság abban, hogy pl akár egy reinkarnációs hipotézis mentén elindulva, a sors jól "megkarmáztat" a jelen életemben egy múltbéli dolog miatt?"


Miért keresel bármilyen 'okosságot' olyan dolgokban amikben jellemzően a kétbites, 8 általános szintjén lévő szellemileg visszamaradott emberek hisznek és próbálják magyarázni a saját szerencsétlenségüket, mert teljesen inkompetensek és a problémamegoldó készségük konvergál a 0-hoz?

ápr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

"...kétbites, 8 általános szintjén lévő szellemileg visszamaradott emberek hisznek... ...problémamegoldó készségük konvergál a 0-hoz?"

Én nem nézek így le senkit. Az ezotériát és a spirituális dolgokat én személy szerint ALKALMAZOTT TUDOMÁNY-ként kezelem, azaz ahogy minden erőmmel próbálom megérteni - a saját érdekeim miatt - a világ működését, így nyilván tanulmányozom ezt is.

És nem igazán értettem ezt az "egybites" meg "visszamaradott" jelzőzést.

Konkrétan a családomban történt olyan, hogy nagyon becsületes, segítőkész, önzetlen, korrekt ember szenvedett évekig egy durva halálos betegségben, amiben aztán a végére "kiszenvedett", azaz meghalt. És ha rendszerbe helyezzük, egyszerűen semmilyen ok-okozati magyarázata nem volt. Ezósok, spirisek mondották ezt a több életen átívelő karma dolgot, ami ennél a példánál amúgy reális magyarázat lenne, de azért is kérdezek vissza az egész univerzum felé, hogy mi az okosság az olyan megkarmáztatásban, aminél nem látjuk át az ok-okozatiságot? Mert ha megdobállak az erkélyemről vízzel töltött lufival, csuromvizes leszel, fejössz és jól pofánbaszol, akkor ok - okozat, akció-reakció. De ha olyanért "kapsz" sznvedésretorziót, amiről nem tudsz, az meg mire jó?

ápr. 4. 19:54
 5/27 anonim ***** válasza:
0%

"És ha rendszerbe helyezzük, egyszerűen semmilyen ok-okozati magyarázata nem volt."


Mert olyan, hogy ő valamiért ezt érdemelte, vagy valamivel az előző életében ezt okozta magának, nem is létezik. Nincs ilyen magyarázata a dolognak.


A karmát az emberek a saját igazságérzetük megnyugtatására találták ki - és látod, te is ezért fordulsz a karma felé, mint megoldás, vagy magyarázat felé, mert nem tartod igazságosnak, ami a rokonoddal történt. Ha valóban igazságos lenne a világ, nem lenne szükség a karmába vetett hitre. Mindig abban hisz az ember, amiről azt szeretné, ha úgy működne a világ.

ápr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
20%
Azt nem tudjuk, hogy létezik-e a karma vagy a lélekvándorlás, szóval mindenki maga el tudja dönteni mi az amit elhisz és mi az amit már nem. De ez sosem lesz egy tudományosan elfogadott dolog. Az én véleményem, hogyha valós dolog is lehet, a gazember a személyéből adódóan az, így a következő életében is az lesz és így tovább.. Szerintem a genetikai dolgok is adottak, a lélek biztosan nem dönthet arról, hogy hogyan/miként születik meg, különben nem lenne feladatunk, hogy összehangoljuk a testünket a lelkünkkel. Azt el tudom képzelni, hogy bizonyos lelkek más lelkekhez is kötődnek még mások nem. De ez tényleg csak egy varáció/elgondolás a sok közül, hogy mi lehet az igazság az ismeretlen. A karma lényege is az, hogy ha hiszel benne, akkor létezik, ha nem akkor nem. Hogy valóban mi van az 50-50 százalék, vagy van vagy nincs.
ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Grimfox ***** válasza:
61%
A karma nem sors. Következmény. Minden cselekedetnek következménye van. Ha nem az adott életben, akkor egy másikban. Nem azért, hogy büntessen, vagy jutalmazzon az élet, a karma, a sors, vagy bármi. Egyszerűen csak egy ok-okozati láncolat áll fenn, és ez az ok-okozati láncolat az egyetlen olyan dologhoz kapcsolódik, ami életről életre ugyanaz, ami pedig a lélek.
ápr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

"Minden cselekedetnek következménye van. Ha nem az adott életben, akkor egy másikban."


Na ezt tartom kicsit butuskán megteremtettnek.


Hiszen nincs tanulsága.

Kis részt kiemelek egy privát levelezésből:


"Mint amikor egy kisgyerek megfogja a forró radiátort és megégeti a kezést. Nem kérte senki hogy fogja meg a forró radiátort, vagy kályhát, így az önhibájából szenvedi el a fizikai fájdalmat." - írta egyiktek.


De ott nem 10 éves korában nyilall bele a fájdalom úgy, hogy fingja nincs miért, hanem azonnal. Ráfog a forró csőre, megégeti kicsit, azonnal elengedi, megtanulja, hogy az ilyen csövekkel óvatósan bánjon.

De abból nem tanulok, hogy előző életemben állítólag kiraboltam valakit, aztán a mostani életemben, halál jó fej faszi vagyok, aztán egyszercsak leütnek. Tanulság???

Valahogy ezt szeretném érteni.

ápr. 4. 21:43
 9/27 anonim ***** válasza:
40%
#7 De hogy tud rád hatni mondjuk itt, Európában az, amit előző életedben mondjuk Dél-Amerikában követtél el? Mondjuk ami példát írtam: vakon születsz meg. Hogy tudtad te ezt előző életedben Dél-Amerikából kivitelezni?
ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Grimfox ***** válasza:
41%

Kérdező, nem azért van karma, hogy tanulsága legyen. Ha te úgy döntesz, hogy figyelsz rá, és tanulsz belőle, az a saját választásod, ami javadra válik. De inkább természeti törvényként érdeme rá gondolni. A jégeső akkor is esik, ha kint vagy a határban, és akkor is, ha bent a szobában. A különbség az, hogy megtanultad, hogy ha jégesőre lehet számítani, akkor ne mászkálj odakint. A karma akkor is van, ha okulsz belőle, és akkor is, ha nem. Ha okulsz belőle, az jó neked, de nem erre való. A karma következmény, eseményláncolat. Nevezheted láncreakciónak is.

9, fogalmam sincs. Nem látok vissza előző életekbe(nem meglepő), hipotetikus esetekre meg pláne nem tudnék választ adni. Ami engem érdekel, hogy egy adott dolgot a jelen pillanatban hogyan érdemes kezelni, hogy később, akár életekkel később is, ne legyen megint ugyanez a gond.

Minden esetre nem feltétlen olyan összefüggésekre kell gondolni, hogy megvakítottál valakit, ezért te is vak leszel ebben az életben. A karma nem Hammurapi.

ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!