Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a kisgyermeke 3-4 éves...

Akinek a kisgyermeke 3-4 éves kortól nem kirakozott,puzzlezott vagy ti szülők nem foglalkoztatóztatok velük,hanem szabadon éltek ,azt csináltak ami jól esett,milyen tinikké,felnőttekké válltak?

Figyelt kérdés
Az én kisfiaim nem akar semmi ilyesmit csinálni..most 3,5 éves..soha nem lejet lekotni semmi ilyesmivel,oviban sem nagyon érdekli..anyósom szerint,ha nem eröltetem buta lesz..pedig alapjaraton a korat bőven megelőzi a logikaja minden és minden tudása..

2023. okt. 17. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

"Foglalkoztatózni" egy 3 évessel se kell! Nem attól lesz zseni.

A puzzle, legó viszont jó móka. Játszva tanít. Nem érdekli? Vagy nincs sikere benne és ezért keres mást?

2023. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem lehet megmondani. 3 testvérből mindháromnnak különböző felnőttkora lesz. Amúgy ha voksolni kéne,melyik a jobb: kevés játék a szülővel és nagy szabadság, vagy egy egész nap a fenekébe ragadt szülő, én a szabadságra voksolnék.
2023. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet, hogy később érdekelni fogja. Miért lenne emiatt buta?
2023. okt. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a kerdes, hogy erdekli-e valami mas? Ha igen, akkor nincs problema, mert egyreszt nem minden gyerek jo ugyanabban, masreszt meg csak 3,5 eves.


De ha azt veszed eszre, hogy semmi nem erdekli, semmi nem koti le(jatekok,mozgas pl) akkor at kell nezni picit a napotokat, hogy mi lehet a problema. Pl a sok kepernyoido ilyen szempontbol karos.

2023. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az együtt töltött idő számit pl. Együtt elmentek kirándulni biciklizni rollerezni,társasozni vagy együtt sütök valamit .

De ha egész nap tv néz vagy tabletta bámulja akkor már igen gond.


Nekem a legszebb emlékeim nagyszüleim telkéhez kötödik.

2023. okt. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én lányaim elég vegyesek ezen a téren. A legnagyobbik imádta ennyi idősen a puzzle-t, memóriakártyát, legója akkor még nem volt, de épitőkockázni nagyon szeretett. Most 12 éves, kamaszodik rendesen. Most is szeret kirakózni, legót kér karácsonyra is, meg most ez a gyémánt kirakó a nagy kedvenc. Okos nagyon az tény, de ADHD-s, így nehéz vele.


A most 3 évesemet viszont baromira nem érdekli a puzzle se a lego. Van neki tüskés építője, abból nagyon ügyesen rakja ki a kockákat. Inkább színezni szeret, festeni, gyurmázni meg ollóval vagdosni. Lehet később majd kirakózik, de ha nem, hát nem..

2023. okt. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is hasonló volt, se kirakó, se legó, se olvasott mese, se rajz nem kötötte le. Van egy nővére, neki sokat olvastam, feladatoztunk, imádta.

A fiam 5 éves koráig kb ceruzát se vett a kezébe (nem viccelek), sose színezett, oviban ráhagyták sajnos, vegyes csoport volt, de itthon se tudtam rávenni.

Ezért az iskolaérettség vizsgálaton nagyon nem szerepelt jól, járt is a fejlesztőhöz, ahol szerencsére kiderült, hogy tudja ő ezeket, csak még nagyon új volt neki.

Egy évet halasztott, úgy került suliba.

Neki a mozgás a mindene. 4 éves kora óta sportol, jelenleg is egy héten 8-9 edzése van, már versenysport, ezt ő akarja, többet is menne. Ceruzát, tollat még mindig nem szívesen fog a kezébe :) , nem olvas, csak ha kötelező van, az iskolában jól teljesít, de ehhez elég sokat kell foglalkozni vele. Az iskolakezdésig semmit nem erőltettem, tehát addig "szabadon" élt, bár sokat bringáztunk, labdáztunk, stb vele. Jelenleg 13 éves, és már látszik nem irodai munkája lesz, az ő útja a sport, ebben támogatjuk. Nálatok a mozgás hogy áll? Az iskolában , ha nem foglalkoznék vele, nem teljesítene jól, tehát itt már nem hagyom szabadon. Úgy vélem írni, olvasni, számolni jól kell tudni, bármi is szeretne lenni később.

Minden jót nektek!

2023. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!