Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Regresszív hipnózis, vagy...

Regresszív hipnózis, vagy indiai pálmalevelek?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb?
2011. jún. 17. 20:56
 1/4 Tom Benko ***** válasza:
65%
Regresszív hipnózis. Annak van némi valóságalapja.
2011. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
indiai pálmalevél? szerintem inkább szívj kender-t. :P
2011. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Egyik sem.

A regresszív hipnózistól váltak már pszichotikussá emberek, úgyhogy ne csináld. Azt csak mondják, hogy ez egy pozitív és ártalmatlan dolog. Nyilván, annak, aki csinálja, neki pozitív, de az alany nem biztos, hogy fel tudja dolgozni azt, amit hipnózisban lát. Aztán nem lesz, aki kihozza a pszichózisból, évek kellhetnek, hogy rendbe jöjjön. Ez csak egy jó tanács. Ne hidd, hogy ezek a dolgok veszélytelenek!

A pálmalevelek története szerintem elég hihetetlen, vagyis szerintem nem igaz.

2011. jún. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

A regresszív (vagy regressziós) hipnózis egy kontrolláltabb formája a kineziológia, szívből ajánlom, de az előző beíróhoz hasonlóan óvatossággal ajánlom kipróbálni az ilyen jellegű módszereket (ilyen még a rebirthing, a transzlégzés - ezekről igen kevés tapasztalatom és ismeretem van van), és csak ha már legalább egy picit edzett az illető a tágabb pszichikai tapasztalatokban.


Éppen ezért én általában LEGINKÁBB az 5 év alatti gyermekeket, csecsemőket ,magzatot (tehát a várandós anyát) ajánlok kineziológushoz vinni, mivel ők amúgy is még igen tág tudatúak, van épp elég gondjuk avval és kellően ismerősek az olyan közegben, hogy mennyi sok nem feltétlen könnyen feldolgozható érzékleteik vannak - a hétköznapokban is. A kineziológus meg ráadásul segít megkeresni a problémák tudatalatti gyökerét, szembenézni avval, majd feloldani - emiatt is kontrollált a regresszív hipnózishoz képest.


Egyébként idősebbeknek is (5 év feletti gyermek, felnőtt) ajánlom, de csak ha kellően nyitott rá, bár egy materialista legfeljebb túl fogja racionalizálni, ha megijedne az élményektől (mert nekik általában ez a spontán védekező pszichés mechanizmusuk ilyen esetekben), pozitív hatása meg általában számukra is van.

2011. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!