Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az igaz, hogyha valaki öngyilk...

Az igaz, hogyha valaki öngyilkos lesz, akkor a következő életében már csak állatként születhet újjá?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 11:42
1 2 3 4 5
 31/41 Nagyfater ***** válasza:
100%

A halál beállta utáni téveszmék éppúgy az egyháztól származnak, mint minden más, amivel az egyháznak az volt a célja, hogy tudatlanságban tartsa az embereket.


Az öngyilkosságot az egyház azért büntette (nem kerülhettek megszentelt földbe, aki önkezével vetett véget az életének), mert az ellentmond a "tűrj engedelmesen" felfogásnak, és egyfajta lázadás volt az egyház tanításaival szemben. Ezért terjesztették az öngyilkossággal járó, halál utáni "szankciókat" is: a pokol tüzét, az állatokban való újjászületést, és a többi, az egyházra jellemző népbutító tanokat.


Az emberi elme képtelen felfogni a halál, az elmúlás tényét, ezért elhisz mindent, ami a halál utáni létről szól. Márpedig, amíg az ellenkezője be nem bizonyosodik, a halál után ugyanaz történik velünk, mint a születésünk előtt: a Nagy Semmi....

2011. okt. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim válasza:
Istenem, ne vitatkozzatok, meg okoskodjatok már 'tényeket' állítva olyan dologról, amiről egy élő ember se tudhat semmit...
2011. okt. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 Elsa ***** válasza:
67%

"Nagyfater", ha te a "Nagy semmi"-ben hiszel, azt meg is fogod kapni.

Aki pedig a Megváltóban, ő is.

2011. okt. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

igaz.És Te vagy az élő példa erre.

Bár ostoba állatot még nem láttam, csak a cserebogarat, az akkor is nekedmegy amikor tudja, hogy ott vagy, csak egyszerűen balek.

Te cserebogár vagy?Vagy mond már el, mert érdekel!

2011. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
09:15 Kedvenc válaszom eddig.
2011. okt. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:
Ez attól függ, miben hiszel.
2011. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 Nagyfater ***** válasza:

Elsa, tiszteletben tartom a hitet - így a tiedet is -, de megvetem azt az egyházat, amelyik évszázadokon át sötétségben tartotta az emberiséget, civilizációkat pusztított el, és tűzzel-vassal irtotta másként gondolkodókat annak az állítólagos Megváltónak a nevében.


Amúgy pedig nem kérek abból a Megváltóból, aki feltételeket szab. Nagyon jól megvoltam a Semmivel a születésem előtt is...


A témához visszatérve: azért nem kéne elfelejteni, hogy voltak-vannak élethelyzetek (háborúk, kegyetlen vallatások, szörnyű csonkolással járó balesetek, betegségek végstádiuma, stb.) amikor az öngyilkosság az egyetlen kiút, vagy az egyetlen eszköz mások megmentésére (pl. Dugovics Titusz). Ugyan miért járna ezekért bármiféle büntetés? És ne felejtsük az ember alapvető jogát: az önrendelkezést!

2011. okt. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Visszatérve a kérdésre: nem igaz.

Az öngyilkosság nem nagyobb bűn ebből a szempontból, mint a többi. Ez annyit jelent: küldetés nem teljesítve....

2011. okt. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:

xD nagyon tetszettek a válaszok

De, hogy ne legyen off leírom a véleményem én is :D


Nos én nem értek ezekhez a vallási dolgokhoz vagy mikhez, nem is hiszek az ilyenekben. Szóval... szerintem...

A keresztény hit szerint az egyik legnagyobb bűnt követi el azzal, hogy megöli magát, így a "Pokolba" kerülne.

A reinkarnációhoz tényleg nem konyítok, de szerintem max gilisztaként születne újjá, vagy mint mások is mondták emberként csak még rosszabb sorssal.

Volt itt még karma. Na a karmához nem tudok mit fűzni, mert annak meg az a lényege(ha jól tudom), hogy "ha jót teszel jót kapsz, ha rosszat pedig azt" és a gyilkosság rossz minden értelemben, szóval ott is valami sz*r helyre kerül.

Amiről meg most tanultunk történelemből, pedig a buddhizmus Indiában. Na Buddha odaajánlaná neki a teljességes nirvanát az már biztos :D


Azt hiszem ennyi, mert a zsidó, az ógörög, egyiptomi és mezopotámiai túlvilági hitről meg nem tudok...

szóval ennyi...


Ja... és még pár ilyen hülyeséget is akkor már :)

Az öngyilkosok bűnös lelke a földi dimenzióban ragad és kísérti halálba-taszítój(á/i)t. :)

Vagy... bekerül a "Lelkek Városába" és halálisten lesz belőle, és bűnös vagy épp nem bűnös emberek nevét írja bele a saját "Halál Listájába" :)

Vagy... belőle lesz a "Kaszás" ivócimborája :D


meg írhatnék még xD

2011. okt. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság a legnagyobb butaság amit ember elkövethet önmaga ellen!


Az élet egyszeri és megismételhetetlen!


Nincs következő élet ez egy marhaság!


A test meghal a lélek felszabadul belőle és megtér a földi nagy teremtő energiákhoz azzal azonosulva, eggyé válva, erőssé válik és halhatatlanná-- de soha nem térhet vissza, itt a Földön legalábbis, mert magas feszültségű energia részévé lesz.


az életünk egyszeri és nagyon rövid, minden öngyilkosság a legnagyobb vétek önmagunk ellen, inkább élni, szeretni szeretve lenni és alkotni kell, valami szépet, újat, ebben a rövidke életben, nem eldobni, inkább vigyázni kell rá!

2013. okt. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!