Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Létez (het) nek olyan emberek,...

Létez (het) nek olyan emberek, akik lélek; szellem nélkül születnek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 23:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
12%
Lélek nincs, de nem, nem léteznek olyanok, akikre a kérdésed irányul, és nem is létezhetnek.
2011. okt. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
49%

első-"lélek nincs" :( -nincs kedvem, most itt az éjben ezen vitatkozni, de rossz lehet neked így élni..

Google "LÉLEK"

Nagyjából 39 600 000 találat (0,12 másodperc)

*

Kérdező: szerintem NEM.

2011. okt. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Na, hogy ne generáljak itt vitát: vagy mindenki azzal születik, vagy senki.
2011. okt. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
16%

Első vagyok:)

Nem rossz nekem így élni, sőt! :)

Egyszerűen más filozófia szerint élek, ami számomra teljesebb világmagyarázatot ad, mint egy mondvacsinált valami. Neked nyilván nem felelne meg az én világnézetem, de szerintem sem kell nagy vitát nyitni az eltérő vélemény miatt.

2011. okt. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

Google: Unicorn


About 65,700,000 results (0.13 seconds)



Nahát, az unikornisok is léteznek!

És 65.700.000 van belőlük! :O

2011. okt. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
13%

Materiális felfogás szerint mindenki lélek nélkül születik.

Vallásos felfogás szerint mindenki lélekkel, az már más kérdés, hogy ezzel a lélekkel mi lesz a halál után: megsemmisül, Mennybe, Pokolba kerül, vagy újjászületik, stb.

2011. okt. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%

Az én nézetem szerint az ember test lélek és szellem egysége. Más szóval a test a fizikai vagy materiális szint, a lélek az emocionális, a szellem a mentális.

Akkor "működik jól", ha a három szintet képes egyensúlyban tartani.

2011. okt. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
30%

Van egy filozófiai tanmese, amiben feltalálják a szérumot, ami megöli az ember lelkét, de a teste tovább működik, pontosan úgy mint előtte.

Egy ürge öngyilkos akar lenni, mert szenvedés számára az létezés maga, de fél a túlvilágtól. Ezért úgy dönt, megissza a szérumot inkább.

Miután megitta, egy darabig vár, majd felkiált:

"Nem érzek semmi változást, még mindig van lelkem, és ugyanúgy nyomaszt a létezés"


Szerintem lehetnek. Csak észre sem veszik. Lehet, mindenki az. A test-lélek dualitás nekem fából vaskarika lenne.

2011. okt. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
65%

A kérdésre a válasz: NEM.

A lélek abban nyilvánul meg, hogy létezel. Ha nem lenne lelked, magad sem léteznél, hisz a testet a lélek és szellem működteti. Megnyilvánulási formája cselekedeteid tükrében érzékelhető. Ha már nem gondolkozol és cselekszel, akkor a lélek és szellemed elhagyta tested, mely a fizikai síkon, mint egy hústömeg nyilvánul meg, mint egy levetett „ruha”

2011. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

Nincs külön szellem és lélek, csak lélek van, persze test is. A szellemet összekeverik az emberi értelemmel, tudással.

Az Isten embert teremtett, és lelket lehelt bele. Csak olvasgatni kellene a Bibliát.

2011. okt. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!