Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Azoknak akik hisznek a reinkar...

Azoknak akik hisznek a reinkarnációba. Ha minden élet kihalna az univerzumba mi lenne a "lélek" sorsa?

Figyelt kérdés
Nem provokálásból csak kíváncsiságból írtam
2011. nov. 2. 17:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
nem hal ki minden lélek, a feltételezés eleve rossz.
2011. nov. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

hát igen minden élet nem tud kihalni. Csótányok tuti maradnak a földön is...

De ahogy az amerikai filmekben mondnai szereteik, ha becsukódik egy ajtó kinyílik egy ablak. Akkor ha a földön eltűnik az élet valószínűleg valahol máshol az univerzumban bébibumm lesz. másik meg egy léleknek nem kell feltétlenül azonnal reinkarnálódnia, ha eljön a világvége akkor nagyon valószínű hogy elég sok lélek megérett a nirvanara. Ez amolyan mérleg elv szerű dolog lehet.

2011. nov. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A lélek tud létezni a fizikai test nélkül is, ezzel meg is válaszoltam a kérdést.

De nem hal ki minden élet, biztos hogy más bolygókon is van.

2011. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

"Ha minden élet kihalna az univerzumba"

Nem...Olyan nincs, hogy az egész univerzumban (fel sem lehet fogni emberi ésszel jelenleg, hogy milyen nagy az univerzum) kihal az élet...

De mondjuk minden "élet" (inkább mondjuk úgy, hogy az összes test elpusztulna) kihalna az univerzumban (de ugye ez lehetetlen (ha csak nem Isten akarná, de hát ilyet...), akkor se lenne semmi, mert a léleknek nem kell test...

2011. nov. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
szerintem nem lennénk ilyen szar fizikai testekbe
2011. nov. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
HA a lelket a test csak hátráltatja akkor minek költözik be másikba?
2011. nov. 2. 20:50
 7/22 anonim ***** válasza:

azért 'költözik' másik testbe, mert rengeteg fizikai létet kell megtapasztalnia.


mélyebb szinteken értelmetlen a kérdésed, mert a buddhista mesterek azt tanítják, hogy a tudat hozza létre a fizikai létet.

2011. nov. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ez egy rövid de igen szép összefoglalás a reinkarnációról, és válasz néhány idevágó kérdésre.

http://www.youtube.com/watch?v=y-H8l95qnKA&NR=1

2011. nov. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Jó a videó, szépen össze is foglalta a lényeget.
2011. nov. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
én a buddhistákat se értem. egy egysejtűnek is van lelke, meg egy atomnak is? vagy ez hogy megy lámáéknál?
2011. nov. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!