Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Válaszolnátok pár kérdésre a...

Válaszolnátok pár kérdésre a reinkarnációról?

Figyelt kérdés
A reinkarnáció során miért büntetés, ha például muslincának születünk? És mit tud tenni egy muslinca, hogy jobb testbe szülessen újjá? Miért csak emberként tudjuk befolyásolni a karmánkat? Mitől olyan biztos, hogy az emberi lét a legjobb reinkarnálódás?
2012. jan. 10. 20:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A miért büntis kérdéssel az a gondom, hogy a muslinca marha rövid ideig él. Akkor miért büntetés?
2012. jan. 10. 20:43
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem bűntetés muslicának születni, embernek annál inkább
2012. jan. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Emberként te tudod irányítani a cselekedetidet, akár jó akár rossz irányba. Ha jól irányítod, a Nirvanáig is eljuthatsz. Vehetjük úgy, h az emberi lét az utolsó lépcsőfok, ami felett már a cél, a Nirvana áll.

A muslica 1.: rövid ideig él, így kevés idő alatt is sok életet leélhet. 2.: csak teszi a dolgát. Nem lesz öngyilkos, nem lesz gonosz, nem lesz bűnöző, stb. Vagyis elfogadja és betölti rendeltetését, nem úgy, mint az ember. Ezáltal levezekli a karmáját.

2012. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem szuletsz alacsonyabb szintu tudatba, kiveve ha azt kell atelned, hogy fejlodj mint lelek. Ez a buntetes a karma, de ez nem olyan isteni buntetes ezt te valasztod a fejlodesed erdekeben onkent odaat.

Ha mondjuk kinoztad az allatokat akkor te is ateled hogy teged bantanak hogy at tudd erezni, ha maskepp nem megy. Nem egy az egyben ugyan azt a helyzetet eled at de lenyegeben ugyan azt.


Elozo valaszolonak szerintem nem jon egybol a nirvana a foldi eletsorozatok utan. Annyi mindent van meg atelni amit emberkent nem tudunk. Ha eleg fejlett vagy tudsz fizikailag letezni, de kozben tudni hogy a nirvana a valodi allopotod. Es hasznalni a vegtelen energiat ami a helyzetbol aramlik.

Nem tudom ezt emberkent meg fogjuk e elni, de ebben az eletemben tutira kideritem:)

2012. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
A muslinca lehet, hogy máshogyan éli meg az időt. Esetleg sokkal kitágultabban. Az ember is képes időtorzulást megélni, mikor pl.: jól érzed magad repül az idő. Aki sokat meditál és képes teljesen a jelenben élni az egy olyan időt él meg amilyet a gyerekek élnek nagyjából 7éves korukig. Én visszagondolok meg szerintem mindenki életem első évtizede baromi sokáig tartott, hála istennek. Most meg csak úgy pörögnek az évek. Bár most megint lassulni kezdett, ahogy meditációval kezdtem foglalkozni. Egyszer sikerült is elérnem egy meditatív módosult tudatállapotot amikor az időt pont le....tam, és a jelenben történő dolgok annyira magukkal ragadtak, hogy egyszerűen csodálatos volt bármit is csinálni. Például cipőt bekötni is hatalmas fless volt. :D
2012. jan. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Tom Benko ***** válasza:

Igen, ha tudok.

Egyesek szerint az ember az élővilág csúcsa. Az a baj, hogy ezek úgy is viselkednek.

Biztos, hogy újjászületik?

Miből gondolod, hogy csak emberként?

Mitől olyan biztos, hogy van reinkarnáció?

2012. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Antimod ***** válasza:
51%

Reinkarnáció valószínűleg van, sok jel mutat errefelé.

Az, hogy lélekvándorlás van-e (tehát ember állatként születhet-e újra) már végképp kérdéses. Eddig ilyenről még nem hallottam, pedig sok esettanulmányt, kísérletsorozatot olvastam regressziós hipnózisokról.

Egyébként a lélek úgy éli meg a földi küldetést, mint büntetést, habár állítólag maga választja ki a saját sorsát a kívánt fejlődési szint elérése érdekében. Amit persze jótékonyan elfelejt születése pillanatában.


Ha a fenti gondolatmenetből indulunk ki, az emberi lét azért a legjobb inkarnáció, mert leginkább képes befolyásolni szelleme fejlődését, és ezáltal magasabb szintre jutni.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

"A reinkarnáció során miért büntetés, ha például muslincának születünk?"


Nem büntetés, csak nem tudatos lényként élsz.


"És mit tud tenni egy muslinca, hogy jobb testbe szülessen újjá?"


Semmit nem tud tenni, mivel nem tudatosan él, ezért csak éli a muslincák életét, megtapasztalva a muslinca létet.


"Miért csak emberként tudjuk befolyásolni a karmánkat?"


Mert tudatos döntéseket tudunk hozni. Egy ragadozó állat nem gonoszságból öl, egy ember viszont tudatosan tud választani jó és rossz között, és így már döntésének következménye is van, a saját karmája által.


"Mitől olyan biztos, hogy az emberi lét a legjobb reinkarnálódás?"


Mert birtokában vagyunk a szabad akaratnak, nem úgy mint az állatok, tudunk uralkodni az ösztöneinken, mi magunk hozzuk a döntéseinket, így szabad akaratunkból eljuthatunk a világ megértésének olyan szintjére ami út lehet a teljes megértés-a megvilágosodás-felé.

2012. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen ballabas:)


Nagy butasag hogy azt gondoljuk mennyire elmaradottak vagyunk mi emberek. A latszat azt mutatja, de kozben atom gyorsan fajlodunk, mar aki nem zarja el magat tole. Ezektol a nehez korulmenyektol van idelis kornyezet es motivacio a fejlodesre.


En abszolut bortonnek eltem meg sok ideig ezt a foldet. Meg inkabb mert olyan valosagos es lenyugozoek az almaim amikre emlexem. De ez segitett hogy ne fasuljak be.

Most mar latom a kiutat nem vagyok depis:)

Bipolaris pontosabban

2012. jan. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem születünk muslincának. Meg másnak sem. Ezeket képletesen kell érteni, csak ha vallásról van szó, akkor a többség szereti szó szerint. Itt arról van szó, hogy vannak bizonyos tulajdonságaid, mondjuk nagyon negatívak. De egy idő után rájössz, már ha rájössz, hogy ez talán mégsem járható út, vagy ha járható is, talán mégsem lesz jó így élni. És akkor elkezdesz változni, és máris "reinkarnálódtál". A karma meg az, hogy a korábbi tetteidet nem tudod meg nem történtté tenni, a következményeit "következő életedben" is viselned kell, még akkor is, ha már egy teljesen más ember lettél. Vegyél példának egy börtönviselt embert mondjuk. "Muslinca", vagyis alacsonyabb rendű meg akkor leszel, ha vagy nem látod be a hibáidat és nem változtatsz, vagy rossz irányba változol. Ennyi az egész.
2012. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!