Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lehetséges, hogy előző életemb...

Lehetséges, hogy előző életemben Holokauszt áldozat voltam?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezem, hogy nem hiszek a reinkarnációban. Azoknak a táborát erősítem, akik szerint élünk és elmúlúnk, tiszta biológia. Mindazonáltal történnek velem érdekes dolgok, amelyek megváltoztatni látszanak a véleményemet. Kimondottan érdekel a Holokauszt. Rengeteg könyvet olvastam a témában, történelmit és irodalmit is. Borzasztóan vonz a zsidó vallás, erős késztetést érzek, hogy kikeresztelkedjem. És a legdurvább: álmomban néha, mintha ott lennék. Ha olvasok egy visszaemlékezést, déja vu-t érzek, mintha ott lettem volna. Mintha én ezt láttam volna.

Nem foglalkoztam ezekkel a dolgokkal soha. A karmában sem hiszek (bár ki tudja, mert a párom erős Holokauszt tagadó).

Tudnátok segíteni? Ez elmebaj, vagy így is lehet?


2012. jan. 28. 12:40
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
56%
Azt hiszem, ezt a kérdést a moderátorok fokozottan fogják figyelni...
2012. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Figyelhetik nyugodtan. Semmi rosszat nem írtam. Mint említettem, a zsidó vallást és kultúrát lényűgözőnek találom, sokkal inkább mint a saját, keresztény vallásomat, amit egyébként nem gyakorlok.
2012. jan. 28. 13:09
 3/42 Shai-Hulud ***** válasza:
78%

Igen, az voltál. És mint ilyen, te is folyamodhatsz kártérítésért, mint holokauszt-áldozat.


Már rájöttem, EZÉRT fizet nekik még mindig a fél világ, mert még a következő életükben is kártérítést követelnek.

2012. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg nagyon érdekelnek a hajók, a tenger.. Le is cserélném unalmas állásomat egy jó kapitányi állásra. Előző életemben hajóskapitány voltam. Vagy részeg matróz. Vagy árbóc és vitorla. Mely megtörve tépve lóg.


Milyen logika alapján jött ez: szenvedő áldozat voltál?? Az áldozat fölmagasztosul – az ott pihen a Jóisten kebelén.


Sokkal inkább –karma!!!! - valamilyen mulasztás, vagy tettünk következménye miatt vagyunk mostani állapotban: vissszajöttünk jóvátenni valamit.

Így inkább tarkónlövő SS tiszt voltál előző életedben – és most jöttél jóvá tenni.

na ? ráérzel ebből valamely volt szerepre?


„Mellézuhantam, átfordult a teste

s feszes volt már, mint húr, ha pattan.

Tarkólövés. - Így végzed hát te is, -

súgtam magamnak, - csak feküdj nyugodtan.

Halált virágzik most a türelem. -

Der springt noch auf, - hangzott fölöttem.

Sárral kevert vér száradt fülemen”.


Radnóti Miklós, Szentkirályszabadja, 1944. október 31.

2012. jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 Antimod ***** válasza:
61%

Én azt mondom, hogy valószínűleg létezik reinkarnáció. Nem vagyok buddhista, krisna-hívő.


Érdekes késztetés. Én a helyedben elmennék egy regressziós hipnózisra, ott lehet, hogy választ kapsz a kérdésedre, a miértekre. Lehet, hogy megrázó lesz az élmény.


A vicceskedőknek meg annyit, hogy kártérítést ez alapján még nem ítéltek meg senkinek.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltál Holokauszt áldozat, csak extrém empátia érzékkel rendelkezel. Próbálj meg olvasgatni más szörnyűségeket is, mondjuk indiánok lemészárlásáról. Valószínűleg ugyanezt fogod érezni.

Persze lehet, hogy a Holokauszt előtt meg indián voltál... :)

2012. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Pfű, nem tudom magam sem, hogy mit higgyek.

Aki írta Radnótit, az még hagyján Borowskihoz vagy Primo Levihez képest...

Nem tudom. Lehet, hogy tényleg extra érzékeny vagyok, de a Holokauszttal tényleg sokat foglalkoztam/foglalkozom. Még a szakdolgozatomat is abból akartam írni, de eléggé lefárasztott lelkileg így váltottam.

Tényleg nem tudom mit higgyek, mert a reinkarnációt nem tartom igazán létező dolognak, de a másik oldalról meg itt van ez...

2012. jan. 28. 16:01
 8/42 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem beütötted a fejed valamibe.
2012. jan. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
91%

Mivel a téma fantasztikus mennyiségben feldolgoztatott, szakdolgozatnak jobb, a nem eléggé tudomásul vett, sőt nagy fekete lyukakkal rendelkező kommunizmus eszméjének áldozatainak sorsa.

[link]

2012. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Racionális ember lévén én is azt hiszem, megzakkantam:)

Már lediplomáztam a nyáron, az antiutópiák volt a téma, főleg a Szép új világ.

2012. jan. 28. 18:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!