Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit lehet tenni a FELEJTÉS...

Mit lehet tenni a FELEJTÉS ellen? A felejtés egy olyan korlát, amelynek feloldása sok mindent jobbá tehetne. Lásd alább:

Figyelt kérdés

Szóval, szerintem az egyik nagy probléma a felejtés. Egy idő után mindent elfelejtünk, minden elfelejtődik. Én el fogom felejteni, hogy feltettem ezt a kérdést, te pedig azt, hogy ezt olvastad valaha is. HA létezett előző életünk, elfelejtettük, akkor minek megtapasztalni bármit is? Hisz elfelejtjük. Ezt az életünket is el fogjuk, ha lesz következő élet.


Vannak, akik szerint a felejtés jó dolog, mert például elfelejtjük a rosszat, esetleg jobban fel tudjuk dolgozni, ez szerintem tévedés. A pszichológia szerint is, ha előhozunk elfeledett emlékeket, az segít a feldolgozásban.


Szerintem az emberi értelem egyik legnagyobb korlátja a felejtés. (persze, csak akkor, ha létezik valamiféle magasabb szintű létezés, mint az egyszeri földi élet)


2012. febr. 12. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Általában 7+-2 dologra tudunk egyszerre figyelni. Ha minden emléket meg akarsz őrizni és mindig mindent figyelembe is akarsz venni, előbb vagy utóbb rájössz, hogy túllépi ezt a keretet. Innen két dolgot tehetsz: megpróbálsz általánosítani, így kevesebb dologra kell majd figyelned a döntéshozatalnál. A másik opció, hogy totálisan összezavarodsz. Szóval a végén megint odajutunk, hogy gondolkodási korlátaink miatt kénytelenek vagyunk az emlékekből kiválogatni a legfontosabb, leghasznosabb információkat, amikre a mindennapokban szükségünk van, mivel a többire már nincs kapacitás. A rossz dolgok felejtése is amiatt következik be, mert az embernek nincs ideje, ereje, kapacitása figyelmet fordítani rá.
2012. febr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, de lehetne sokkal fejlettebb is ez az emlékkezelő rendszer. Mint például a google maps. Távolról nézve csak elnagyoltan látjuk az infókat, közelítve egyre részletesebben. Ez nem okoz kavarodást, mégis irdatlan mennyiségű információ közül válogathatunk, tisztán, átláthatóan, rendszerezetten.
2012. febr. 12. 13:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Amit mondasz, az egy hierarchikus rendszer. Tényleg tök jó lenne, ha mindent egyetlen átlátható rendszerbe bele tudnánk pakolni, csak sok a téves információ/következtetés. Állatkísérletekben pl. azt találták, hogy ha a patkányokat mindig megrázta az áram, amikor ételért mentek, akkor később már akkor sem mentek, amikor nem kaptak volna áramot. Tehát ki kell szűrnünk valahogy a zajokat, ami felejtéssel jár.

Tanárok a megmondhatói, hogy a lehető legrosszabb az, ha valamilyen információ rosszul vésődik be. Sokkal nehezebb a rosszat kitörölni, mint az újat megtanulni. Emiatt sokszor a rossz válaszért kifejezett pontlevonás jár...


A tanulás javítja a memóriát, míg a stressz ellentétes hatással bír. Ajánlom a Mindentudás Egyeteme előadásait, több érinti az emlékezés és felejtés problémakörét. Kifejezetten érdekes még az elménk torzításairól olvasni: [link]

2012. febr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3-as: A válaszod - amellett, hogy hasznos - inkább az információ feldolgozásának hibáit taglalja.

A feldolgozási problémákat odafigyeléssel, tudatossággal szerintem könnyebb lehet javítani, mint előhívni az elfeledett emlékeket, amik egyébként fontosak lennének. A mindentudás egyeteme előadásokat megnézem. :)

2012. febr. 12. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk sem istenek, sem gépek. Az agyunk egyik legcsodásabb, leghálásabb tulajdonsága pont a felejtés. Ha örökké emlékeznél minden kis sérelmedre, hibádra, csoda lenne, ha 20 éves korodig nem ölnéd meg magad. Ha meg van lélekvándorlás, akkor, mivel minden születésnél új agyat kapok, teljesen mindegy, mekkora a kapacitása, mert az életeim együttesére úgysem földi aggyal emlékezem. Ha meg nincs reinkarnáció, akkor végképp jó így.
2012. febr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Írok példát arra, hogy valamire emlékszünk, de már nincs ránk hatással, illetve nem emlékszünk rá, mégis hatással lehet ránk:


A születésünkre nem emlékszünk, pedig sok embernek nagyban hátráltathatja az életét, ha nyakára volt tekeredve a köldökzsinór, vagy születés közben rövid időre meghalt.

Vannak emlékeink, amik annak idején nagyon kellemetlenek voltak, ma már csak nevetünk rajta.


A felejtés annyi, hogy a tudatos részed nem fér hozzá, viszont ott van, és érzelmi töltése is van.

2012. febr. 13. 09:36
 7/9 Antimod ***** válasza:
77%

"Én el fogom felejteni, hogy feltettem ezt a kérdést, te pedig azt, hogy ezt olvastad valaha is."


Nem fogod elfelejteni. Hipnózisban is vissza lehet hozni rég elfeledettnek hitt emlékeket, a halál után pedig pláne emlékezni fogunk mindenre, mert eltűnnek az agy fizikai korlátai.

A felejtés reinkarnálódáskor következik be, valószínűleg jó okkal, de nem tudok rá magyarázatot adni.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. febr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hajlok rá, hogy igazad van, gyakorlatias szempontból nézve viszont nem sokra megyek vele, hogy


- amíg élek, hipnózis nélkül nem tudom előhozni

- miután meghalok, jelen állás szerint fogalmam sincs, mi történik

- de ha emlékezni fogok a halálom után, értéktelen lesz az egyetemi tananyag, idegen nyelvi tudás, ami itt az életben értékes lehetne

- ha újra megszületek, megint elfelejtem ezt az egészet

- és ha így lesz, nem vagyok annyira naiv, hogy jó okot sejtsek mögötte. Ha az emberek nagy része szenved ezen a földön, az valószínű nem jó ok miatt történik.

2012. febr. 13. 10:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Hello.


Először is, ha már szóba hoztál egy magasabb értékű létezést, akkor azt jó ha tudod, hogy minden egyes tapasztalatod el van tárolva egy bizonyos állapotba...mondjuk úgy az elméd legmélyén, ahonnan már maga a tapasztalás lehetősége is ered, sőt minden egyes tapasztalat abból az állapotból "nő ki".


Másrészről azokat a dolgokat felejti el az ember javarészt, aminek nem ad túl sok jelentést, túl sok érvényt, ha most kicsiben szemlélünk. Természetesen vannak olyan esetek is, amikor valaki tudatosan el akar felejteni x dolgot, ami ugye bántja, vagyis eldugja jó mélyen magában. Az ilyen emberek helyzetében segít az, amit a pszichológia is alátámaszt, hogy előhozzuk ezeket, és akkor szembe nézhetünk velük, feldolgozhatjuk azokat, mivel ez nem történt meg korábban.


Másrészről, ha nagyban tekintünk, akkor nem a tapasztalat maga a fontos a fejlődést tekintve, hanem az, amit a tapasztalatból megtanulunk. Ez ténylegesen nagyon fontos, ezért is van a reinkarnálódások során, hogy nem emlékszünk az előző életekre...már csak azért sem, mert ha emlékeznénk, túl sok adattal lenne dolgunk, és a fejlődést csak megbabrálná, nehezítené, jelentőséget biztosítanánk olyan dolgoknak, amiket előzőleg már megértettünk. A fejlődés szellemiekben zajlik, nem fizikailag...csak és kizárólag a jellem játssza az irányító szerepet. Ezt Leftlegged Player barátomnak is üzenem, mivel azt írta, nem tudja az okát ennek, hogy miért "törlődik" az emlék újra megszületésnél.

Azért mert Te tudomást szerzel arról például, hogy a nyakadra volt tekeredve a köldökzsinór a születésedkor ugyan min változtat? Mire magyarázat ez? Arra, hogy azért vagy például elzárkózó? Ha megtudod hogy ezért vagy elzárkózó, akkor onnantól nem leszel az? Vagy valaki nem emlékszik arra mondjuk, hogy kiskorában ütötték verték, és felnőttkorában fél, állítólag emiatt, akkor ha megtudja, hogy ütötték, verték, akkor nem fog félni? Egyszerűen csak tudni fogja a félelmét nagyban befolyásoló dolog mivoltát, de a félelmet nem akadályozza meg. Főleg úgy, hogy arra fogja fogni, hogy hát azért félek, mert vertek...


Szóval ha létezik egy magasabb szintű élet is, akkor pont az támogatja az itteni, "alacsonyabb" szinté létben fellelhető felejtést, mivel ha nem lenne ez, akkor megőrülnének a túláradó információtól az egyének...nem véletlenül van alvás is...a túl sok információ/tapasztalás egyhuzamban, pihenés és szelektálás nélkül, az egyén fizikumának az elhasználódásához vezet rövid időn belül, vagyis a halálhoz.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!