Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem találom a ritkábban...

Nem találom a ritkábban használt szavakat. Miért lehet?

Figyelt kérdés

Egy ideje felfigyeltem, hogy a nem napi szinten használt szavak csak nehezen jutnak az eszembe pl. már két napja nem jut eszembe az az orvosi kifejezés amit arra használnak amikor a valódi gyógyszer helyett valami mást adnak, de a beteg ezt nem tudja és meggyógyul. Pedig azt anno kapásból tudtam. Ezen kívül rengeteg szakszó nem jut az eszembe.


21/F


2012. febr. 6. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem pihensz eleget. Egyél sok vitaminban dús ételt, és nem feltételezem, de ne nézz agyszippantó műsorokat (VV és társai). Szerintem mindenkinek van ilyen korszaka, amikor egy kicsit feledékenyebb vagy mi.. ( na, nekem sem jut eszembe az a szó, amit akartam írni...halál komoly)
2012. febr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olvass többet (mármint könyvet, újságot) hogy bővüljön a szókincsed. Amúgy meg tudom hogy nem ezt kérdezted de a szó amit keresel a placebo :)


[link]

2012. febr. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pihenek eleget, de a vitaminos dologban lehet igazad. Nem nézek TV-t :).


Most költöztünk át és itt hetente dobnak be vagy 3 újságot, amit a WC-n szoktam olvasni.


Örülök hogy akkor semmi komolyabb csak zavart hogy régen azonnal beugrottak a dolgok, most meg nem találom.


ÁÁáááh az placebo. Ha a sivatagba dobnának ki és a kannibálok kérdeznék akkor sem tudtam volna kitalálni.


Köszi a válaszokat!!!

2012. febr. 7. 01:20
 4/7 anonim válasza:
normál emberi tünet a felejtés.. nagybátyám 20 évet élt romániában, utánna kiköltözött németbe, most 44 éves, és ha románul kell beszeljen keveri a román nyelvet a némettel..
2012. febr. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 müller lászló válasza:
Már megfejtették, hogy placebo. Ezt azonnal tudtam, de nekem is vannak néha emlékezet kihagyásaim, de ez általában az idősebb emberekre jellemző, és szerintem, ha nem túl gyakori normális is. Én egy időben a Rivotril nevű gyógyszert használtam, kezdetben megtörtént, hogy a patikában nem jutott eszembe pedig nem vagyok még túlságosan feledékeny. Hazamentem leírtam vagy 10x és a nevét elismételtem vagy 50x azóta sohasem felejtem el.A felejtés ellen nincs orvosság. Ez nem is elfelejtés, hanem, az aktív kifejezések mivel nem vagy keveset használjuk passzívvá válnak, ami azt jelenti, hogy nem jut eszünkbe , de ha halljuk akkor tudjuk miről van szó felismerjük a kifejezést. .
2012. febr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olvass sokat, fejtsél keresztrejtvényt. Használd az agyadat.
2012. febr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanezt én is megfigyeltem magamon, csakhogy már odáig fajult, hogy a tök egyszerű szavak se jutnak eszembe. de szerintem attól lehet, hogy nem olvasok annyit, mint régen, meg kevesebbet vagyok közösségben, szóval kevesebbet is beszélek,régen írtam is sokat (ha másnem naplót), szal többet használtam a szavakat. De nemtudom, az is lehet hogy valami memóriazavarom van, így 20 évesen remek lenne :D :S
2012. febr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!