Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha feltételezzük hogy tényleg...

Ha feltételezzük hogy tényleg előző éeltünk alapozza meg mostani céljainkat és vágyainkat. Lehetséges, hogy azért érdekel az előző életem, mert valami fontos dolgot akar elárulni nekem a régi önmagam?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 14:46
 1/6 Diavolino44 ***** válasza:

Szerintem nem, Ez az elozo eletek dolog csak egy olyan csapda ami segit abban hogy ne mostani eletedre koncentralj.

En is hiszek az elozo eletekben, nem azert irom! Ha megoldod a jelenlegi eleted problemait nem fog erdekelni mi volt az elozoben..


Ne a tegnapban vagy a holnapban keresd a megoldast, mert csak a jelen pillanat letezik.

2012. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem.

A régi életedből csak a cselekedeteidből kialakuló hajlamaidat hoztad magaddal (karma)

Emlékeket nem, illetve a személyiségedet sem. Csak a hajlamokat arra, hogy milyen légy.

Nagyon hosszú, évekig gyakorolt meditációval lehet esetleg emlékezni foszlányokra.

2012. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok dolog előre el van rendelve ha az ember a rossz időben rossz helyen van, rossz emberek között, ismét rosszkor, balesetek, betegségek, stb… Mindez a TUDÁS HIÁNYÁBÓL FAKAD.

Mikor egy új életbe lépünk, a személyiségünket magunkkal visszük. Ez magába foglalja múltbéli gátlásokat, beállítottságot, tévhiteket, fájdalmat, szomorúságot, és más dolgokat. Mikor új létbe lépünk, emlékezetünkből nem tudjuk előhívni ezeket az eseményeket illetve érzéseket.

Az amnézia megakadályozza az alanyt hogy megértse a gátlásait és legyőzze őket. A tudatalatti megőrzi őket, és igazodik hozzájuk. Az alany nem tud róluk, csak annyit észlel, hogy furcsa, irracionális érzelemek, megmagyarázhatatlan idegbetegségek, és abnormális viselkedés gyötri őket. Attól hogy nem veszi őket figyelembe, a problémák még ott vannak, és befolyásolják az alany jövőbeli viselkedését. Ugyanez a helyzet az elmúlt életeink amnéziájával. Több tapasztalatunk van annál amiről tudunk, ezek a tudatalatti elmében találhatóak, és befolyásolják a jelenlegi életünket. Nem értjük miért történnek velünk rossz dolgok, és a legtöbb esetben nincs hatalmunk megállítani vagy megelőzni őket.

Az amnézia átka és a tudás hiánya miatt létezik az úgynevezett “karma”. A karmának csak tudással lehet fölébe kerülni és végül legyőzni. A tudás a kulcsa mindennek. Ha mindent tudunk önmagunkról, a korábbi életeinkről, és más dolgokról, szabadok lehetünk. Önhipzóssal, hogyha vissza megyünk előző életeinkbe, akkor megismerhetjük önmagunkat, hibáinkat, és legyőzhetjük a karmát, a gátlásokat.

2012. ápr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nekem tulajdonképen semmi ilyen gátlásom nincs... egyszerűen csak érdekelne az előző életem.
2012. ápr. 12. 19:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokszor álmodunk előző életeinkről, és úgy érzékeljük, mintha ezt az álmot már álmodtuk volna egyszer, mikor nincs ilyenről szó, sokszor előjönnek a tudatalattiban álom formájába előző életein(K!) emlékképei.
2012. ápr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

,,Emlékeket nem, illetve a személyiségedet sem. Csak a hajlamokat arra, hogy milyen légy.

Nagyon hosszú, évekig gyakorolt meditációval lehet esetleg emlékezni foszlányokra."


Nincs egy kis ellentét?

2012. ápr. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!