Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A deja vu-ra mi a tudományos...

A deja vu-ra mi a tudományos és mi az ezoterikus magyarázat?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 22. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tudományos magyarázatra olvastam egyszer egy olyat, hogy az egyik szemből egy pillanattal korábban jut el az információ az agyba, így mire a másikból is eljut, akkorrra az agy már úgy dolgozza fel, hogy ezt már látta, ez már megtörtént egyszer. Nem tudom mennyire igaz, de szerintem hihető.
2012. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Az a magyarázat rá, hogy hiba történt a mátrixban!
2012. ápr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

1. Emlékképek előző életből.

2. "Angyali" figyelmeztetés. (Nem mindig angyal.)

3. A felsőbb Én üzenete.

4. Az emberi elme pillanatnyi kiteljesedése.

5. Hasonló tapasztalatok egymáshozrendelése.

6. Emlékképek a jövőből.

2012. ápr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
58%

Első!

Akkor a vakoknak mitől van deja vu érzésük?

2012. ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

A hagyományos elképzelések szerint az okozza, hogy az egyik szemből néhány ezredmásodperccel előbb érkezik a látott kép az agyba, mint a másikból. A leedsi egyetem emlékezetkutató csoportja hipnózissal sikeresen előidézte a jelenséget. Ugyanez a kutatócsoport beszámolt egy vak emberről, aki szintén átélte a déjà vu-t halláson, szagláson és tapintáson keresztül. A vizsgálatoktól azt várják, hogy jobban megértsék a memória működését. Chris Moulin brit kutató és csapata szerint az emlékezet pillanatnyi zavara okozza. Egyik sem egyértelműen bizonyított tudományos magyarázat, sokan ezért a vallásban keresik a választ, mint például a reinkarnációban.


Wikipedia

2012. ápr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A vakoknak is van deja vu érzetük?
2012. ápr. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Ugyanaz.

Kvantumfizika azt tanítja, ha jól tudom, hogy az anyag kvantumállapota minden értéket felvesz egyszerre, ergo az anyagnak van egy ömlesztett állapota, amiben nincsen elválasztás, amiben minden, ami van létezik egyszerre. S mivel minden kapcsolatban van mindennel, főleg ezzel az "ömlesztett állapottal", ezért az emberi elme is kapcsolatban vele, s olykor-olykor megesik, hogy az egyén öntudatlanul érintkezik ezzel az állapottal úgy, hogy tudomásába jut, vagyis egyfelől tapasztal fizikailag időben szokásos módon, és másfelől tapasztal mentálisan ebből az "ömlesztett állapotból", és mindezt egyetlen pillanatban. Ekkor érzi úgy az egyén a megélt eseményre, mintha mér megtörtént volna.


Az ezotéria pedig kinevez egy Valóságot, amit úgy definiál, hogy a Minden, ami egy hiánytalan, tehát teljes entitás, ami Önmaga változatlan, nem keletkezett, nem is pusztul, ami táptalajt biztosít bárminek, ami megjelenik. A menet pedig ugyanaz, mint amit leírtam a tudomány részhez.


ui.: az állítólagos tudományos magyarázat, az egyik szemből hamarabb jön az infó dolog pedig úgynevezett városi legenda...ugyanis a dejavu az egy egész jelentre érvényes, vagyis teljes értékű fizikai tapasztalatra, azaz tapintat, illat, íz, hang, és képre egyaránt...ezért van a vak embernek is dejavu je. :)


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. ápr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7. válaszoló!

Szeretem nagyon a válaszaidat. Már 25/f-kor figyeltem fel rájuk, és azóta vadászgatom:)

2012. ápr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
csirke
2012. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tudományos kutatások a frankók, a sok mendemonda csak vallásos maszlag. A memória torzulása a tény. Nincs előző élet sem pedig reinkarnáció ezt mindenki tudja, ezért érdekes a jelenség és épp ezért vizsgálták meg, hogy mi okozza.
2012. máj. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!