Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A keleti bölcsek, illetve...

A keleti bölcsek, illetve mindenki, aki tudja, hogy létezik a reinkarnáció, az csak erős hit, vagy ők "tudják", és ha igen, honnan? Nem értem, hogy nem merül fel bennük az a lehetőség, hogy nem létezik, nem inognak meg.

Figyelt kérdés

2012. máj. 21. 19:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
érezted hogy jártál már egy helyen vannak emlékeid róla de nem tudod hova tenni.álmodban fura képek amiről érzed nem sima álom hanem mintha tényleg ott lettél volna értesz olyanhoz amit egyáltalán nem tanultál és még sorolhatnám..
2012. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Egyrészt hagyomány, másrészt emlékezet kérdése. A hagyományban öröklődik a hit, ráadásul esze ágában sincs megkérdőjelezni valakinek a reinkarnációt, ha ő maga is emlékszik előző életére. (Egyre vagy többre.) Manapság nem emlékszünk, vagy csak kevesen, azért a bizonytalanság, helyette marad a hit.
2012. máj. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Nekem Raymond Moody,Michael Newton és Ian Stevenson könyvei erősítette meg a hitemet.
2012. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
67%

A Dalai Láma története eléggé meggyõzõ a témában.

Olvassatok utána,ha gondoljátok.

Miképp találják meg a szerzetesek a Lámát.Még kisgyerekként.

2012. máj. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha ez igaz akkor a Kínai Népköztársaság államilag elismeri a reinkarnációt :D



[link]

2012. máj. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

Mert számukra egyértelmű, hogy létezik. Például a tibeti lámák inkarnációjait haláluk után felkeresik, és különféle próbákon (pl. személyes tárgyak felismerése) kell átesniük, hogy kiderüljön valóban ő az.

Másrészről naponta több órát töltenek lelki gyakorlatokkal, hogy eltávolódjanak a hamis éntől, azaz az egótól, s ilyenkor intutíven jön az infó, akár más életekből. Jung is beszélt erről, ő kollektív tudattalannak nevezte ezt, ahonnan jöhet ez az információ. Lényegében a buddhista filozófia is ezt mondja, egy hullám vagy az óceán felszínén, csak ugye van ami nem enged a mélybe merülni.

2012. máj. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
A hitre nincs magyarázat, és nincs is bizonyíték az egyes hitekre.
2012. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
A keleti bölcsek onnan tudják, hogy emlékeznek bizonyos előző életeikre. Állítólag(ezt nem tudom biztosan, csak olvastam róla) vannak, vagy voltak tisztánlátó keleti bölcsek akik nyomon követték egy lélek útját a haláltól az új fogantatásig. A bardo útmutatás könyve például lehet hogy ad válaszokat az ilyen irányú kérdéseidre, bár kétségtelen hogy annál nehezebben emészthető olvasmánnyal még nem találkoztam....és én csak részleteket olvastam belőle.
2012. máj. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

,,Egyrészt hagyomány, másrészt emlékezet kérdése. A hagyományban öröklődik a hit, ráadásul esze ágában sincs megkérdőjelezni valakinek a reinkarnációt......"......Sőt, esze ágában nincs megkérdőjelezni egy világvallás hitrendszerét ha az a kultúra és a politikai összetartó rendszer része, ráadásul abból élnek sokan:-)))))

Felmerül bennük is a lehetőség, sokan titokban nem is hiszik el,de alkalmazkodnak az elvárásokhoz:-))) Ilyen ez.

2012. máj. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
hát én logikusan kikövetkeztettem, és az én logikám ezt súgja helyesnek, hogy minden egy nagy körforgás, és ebbe csak akkor inognék meg, ha nem jönne tavasz, vagy nem kelne fel a nap...Azon kívül pedig a korregresszió, amit hipnózis útján tárnak fel, az is közrejátszott a világképem összerakásában :) Ezzel kapcsolatosan kedvenc könyveim: Bruce Goldberg-Előző életek, jövendő életek, Peter és Mary Harison-Misztikus erők..
2012. máj. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!