Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az adakozásnak karmikusan...

Az adakozásnak karmikusan milyen hatása van?

Figyelt kérdés

Állítólag, ha valaki adósként hal meg, az karmikusan ideköti a földi élethez, mert befejezetlen ügye van, a következő életében le kell rónia a tartozását.


De mi a helyzet, ha neki tartoztak? Ha olyan jó ember volt, hogy többet adott, mint kapott? (Természetesen nem csak pénzről van szó, hanem cselekedetekről is, vagy bármiről, amivel segítette a többieket.) Ebben az esetben is ugyanolyan kiegyenlítetlen a számla, nincs meg az egyensúly, azaz nem jöhet létre egy nyugodt, befejezett állapot. Akkor az adakozás is karmikus bűnnek számít?



2012. ápr. 23. 10:00
 1/7 A kérdező kommentje:

újraszületést írtam a kulcsszavaknál

???

2012. ápr. 23. 10:02
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azért adakozol, hogy a karmád jobb legyen akkor nem önzetlenül teszed. Így akkor meg lehetne venni pénzen a megvilágosodást nem?
2012. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, pont az ellenkezőjéről: hogy ha valaki önzetlenül, önszántából adakozik, akkor is felborul az adok-kapok egyensúly. Ezért lehet, hogy következő életében rosszabb helyzetbe születik bele, hogy megtapasztalja, milyen kapni (mivel előző életében folyton csak adott), és így kell esetleg a mérleg két serpenyőjét egy szintbe hozni.
2012. ápr. 23. 14:52
 4/7 homo ludensz ***** válasza:
Képzeld el hogy ott állsz és kérsz valamit az univerzumtól.Minkét kezed teli van tehát addig nem kaphatsz míg az egyik kezedet ki nem üríted.Jól gondoltad a karma (kerék) is kiegyenlitésre törekszik hisz ami lent az van fent tehát ha negatív tartalommal távoztál és leszületsz pozitívumokat kell gyűjtened hogy egyenesbe kerülj.A földi élethez se plusz sem mínusz nem köt. A halhatatlan lélek emlékezik ami az igazi éned az önvalód hogy milyen adósságot hagytál itt vagy milyen feladatokat kerültél meg. Nem kitétel hogy minden életciklust 0 szaldósan fejezzünk be és hány meg hány leszületést kell végigélnünk hogy a nyugodt befejezett állapotot (nirvánát) elérjük.
2012. ápr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

jó hatása van, ha jó helyre adsz, rossz hatása van ha rossz helyre adsz.

nézz a szemébe, és úgy dönts.


alapbeállításban jó karmát ad.

2012. máj. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 melvin válasza:
Szerintem,ha önzetlenül szívből adsz,az nem fog idekötni.A magasabb szférákból leszületett lelkek csak azért jönnek önszántukból,hogy "adjanak",segítsék az emberiséget!Miért kapnál ezért büntetést?ez a cél szerintem,a tökéletes szeretet.A szívből adás meg ehhez hozzátartozik.
2012. máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egy előadásban hallottam, ahol a karmáról és a leszületésekről is szó volt, hogy azt tanácsolják, ne kérjünk/vegyünk el, DE: ne is adjunk! Így nem lesz senki senkinek az adósa. És furcsának tűnt ez a kijelentés, ezért kezdtem el rajta filózni. :)
2012. máj. 7. 23:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!